KLASSIEK

Het Koor en Barokorkest van De Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Jos van Veldhoven met een Bach-programma (cantates 'Der Herr denket an uns' en 'Gottes Zeit ist die allerbeste Zeit', 'Brandenburgs concert nr....

Tournee

Het Concertgebouworkest o.l.v. Riccardo Chailly, met Diepenbrock ('Hymne an die Nacht II' m.m.v. Nathalie Stutzmann, alt) en Mahler (Vijfde symfonie), vanavond en vrijdag in Amsterdam (Grote Zaal) en zaterdag in Rotterdam (De Doelen).

Pieter Wispelwey en het Australian Chamber Orchestra met Hadyn (Celloconcert in c), Tsjaikovski, Schubert, maandag in Rotterdam (de Doelen), 16 oktober in Amsterdam (Beurs van Berlage) en 19 oktober in Hoofddorp (de Meerse).

Het Gelders Orkest o.l.v. Roberto Benzi met Glinka (ouverture 'Een Leven voor de Tsaar'), Prokofjev (Vioolconcert nr. 2 door Boris Belkin) en Stravinsky ('Le Sacre du Printemps'), vrijdag in Nijmegen (de Vereeniging), zaterdag in Arnhem (Musis Sacrum) en dinsdag in Apeldoorn (Orpheus).

De pianist Michel Béroff met werken van Beethoven (Sonate nr. 30), Brahms (6 Klavierstücke op. 118) en Debussy (12 Préludes Livre II), vanavond in de Stadsgehoorzaal Leiden, vrijdag in de Maartenskerk in Doorn.

Het Apituley Strijkorkest o.l.v. Esther Apituley met Purcell, Reich, Ellington en Piazolla. Vrijdag in Haarlem (Concertgebouw) en zondag in Amsterdam (de Rode Hoed), 19 oktober in Gouda (Concertgebouw).

Consort de Kleine Johannes o.l.v. Rolf Buijs met Joseph Haydn ('Die Jahreszeiten'), m.m.v. Annelies Brinkhof (sopraan), Albert van Ommen (tenor) en Lars Terray (bas). Vrijdag in de Grote of NH-Kerk, Den Bosch, 17 oktober in Utrecht (Geertekerk), 19 oktober om 14.15 uur in Amsterdam (Waalse Kerk).

Het Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Ed Spanjaard, m.m.v. Jo Hagen (fluit) met Ravel ('Ma mère l'oye'), Ketting ('Kom over de zeeën: For moonlight nights'), Barber (suite uit 'Medea'). Vrijdag en zondag in Rotterdam (De Doelen) en zaterdag in Den Haag (Anton Philipszaal).

Amsterdam

Het Brodsky Kwartet met strijkkwartetten van Sjostakovitsj, Bartók en Mendelssohn, vanavond en zaterdag in de Kleine Zaal.

Quatuor Sine Nomine Lausanne met strijkkwartetten van Mozart, Bartók en Beethoven, vrijdag in de Kleine Zaal.

Het Radio Kamerorkest o.l.v. Péter Eötvös met 'Offrandes' van Varèse; de wereldpremière van Concert voor klarinet, basklarinet en orkest van De Raaff (m.m.v. Harry Sparnaay) en de Nederlandse première van 'Songs Offerings' van Harvey door Rosemary Hardy (sopraan) en de eerste publieke uitvoering van het Tweede vioolconcert van Keuris door Yayoi Toda. Zaterdag om 15 uur in de Grote Zaal.

Het Nederlands Kamerorkest o.l.v. Hartmut Haenchen m.m.v. Raphael Oleg (viool) met Keuris (Variaties voor stijkers), Prokofjev (Tweede vioolconcert), Sjostakovitsj (Prelude en Scherzo) en Tsjaikovsky (Serenade voor strijkers), zaterdag- en maandagavond, en zondag om 14.15 uur in de Grote Zaal.

Het Amsterdam Loeki Stardust Quartet met blokfluitmuziek van Henry VIII, Locatelli, Vivaldi en Meijering, zondag in de Kleine Zaal om 11 uur.

Een pianorecital door Alfred Brendel met Busoni, Liszt, Schumann en Haydn, zondag in de Grote Zaal.

In de serie Kinderconcerten met Eleonore Pameijer (inleiding/fluit) o.a. de winnende compositie van een componeerwedstrijd voor kinderen ('Blauw Licht' van Mattijs Muller). M.m.v. Daniël Esser (cello), Ivar Berix (klarinet) en Tan Crone (piano), dinsdag om 14 en 16 uur in de Kleine Zaal.

De National Symphony Washington o.l.v. Leonard Slatkin met Verdi ('La forza del destino'), Beethoven (Derde pianoconcert door Emanuel Ax), Foote ('Suite for strings'), Ives ('The Unanswered Question', 'Central Park in the Dark') en Gershwin ('An American in Paris'). Dinsdag in de Grote Zaal.

Het Lysenko Kamer Orkest Kiev o.l.v. Sergei Protopopov met Elgar (Serenade voor strijkers), Mendelssohn (Concert voor viool, piano en strijkorkest) m.m.v. Floortje Schilt (viool) en Derek Han (piano), woensdag in de Grote Zaal.

Het Symfonieorkest van het Koninklijk Conservatorium o.l.v. Lawrence Renes, m.m.v. Nienke van Rijn (viool), met Mozart (Vioolconcert) en Bruckner (Symfonie nr. 9), vrijdag in de Beurs van Berlage.

De jazz-rockroep Future Shock samen met het Nederlands Blazers Ensemble met nieuw werk van Maarten Altena ('Mouth Piece'), Gerard Brophy ('New Blood'), Jan Kuiper (nieuw werk), Maarten van Norden ('Grosso Modo') en Paul Termos ('Nonet').

Chilingirian String Quartet met Peter Klatzow (Quartet, Nederlandse première), John Tavener (Quartet nr 3, Nederlandse première) en Hugh Wood (Quartet nr 4), woensdag in het Tropeninstituut.

Vanavond in Steim (Utrechtsedwarsstraat 134) om 21 uur 1 Elktrsch Hrfst DrLk, levende elektronische muziek, micro-opera en performance m.m.v. Laurens Kagenaar, Matt Rogalsky, Ann Laberge, Yuko Suzuki.

Breda

Het eerste concert in de serie Kennst du das Land... met Jan van Gilse, Alexander Voormolen, Henk Badings, Léon Orthel, Kurt Weill en Arnold Schönberg door Nienke Oostenrijk (sopraan), Frans Kokkelmans (bas-bariton) en Frans van Ruth (piano), vrijdag in de Nieuwe Veste.

Den Haag

De celliste Frances-Marie Uitti m.m.v. Gerard Bouwhuis (piano) en Johan Faber (percussie) met Bach (cellosuite nr 3), Stiebler (trio), L. Andriessen ('La Voce'), Webern (cellosonate) Ives ('Three Page Sonata'), Stockhausen ('Aus den Sieben Tagen') en Bach (cellosuite nr 1), woensdag in de Nieuwe Kerk.

Enschede

Het Orkest van het Oosten o.l.v. Richard Dufallo, m.m.v. Fred Oldenburg (piano) met Berg/Verbey (Sonate, opus 1), Strauss (Burleske voor piano en orkest) en Tsjaikovski (Suite nr 3), woensdag in het Muziekcentrum.

Nijmegen

Zaterdag in de Vereeniging vanaf 11.30 uur de Tiende KLEMdag, festival voor electronische muziek met optredens van Bernd Scholl & Nik Tyndall, N:Force, Radio Massacre International, Michael Stearns, Ashra en een lezing door Wolfgang Flür (ex-Kraftwerk, Yamo).

Tilburg

Pianist Radu Lupu met sonates van Beethoven, Janacek, en Bartok, zaterdag in de aula van de KUB.

Utrecht

Concerto Italiano o.l.v. Rinaldo Alessandrini (klavecimbel) m.m.v. Rossana Bertini (sopraan) en Claudio Cavina (altus) met Bononcini ('Sinfonia da Chiesa'), Pergolesi ('Salve Regina'), Vivaldi (Sonata 'Al Santo Sepolcro'), Corelli ('Concerto grosso') en Pergolesi ('Stabat Mater'), vrijdag in Muziekcentrum Vredenburg.

Het Radio Filharmonisch Orkest en het Nederlands Theaterkoor o.l.v. Lawrence Renes, met Strauss ('Don Quixote' voor cello en orkest m.m.v. Mischa Maisky) en Debussy ('Trois Nocturnes') en Dukas, zaterdag in Vredenburg.

Het Radio Symfonie Orkest o.l.v. Eri Klas m.m.v. Bernarda Fink (mezzosopraan) met Elgar ('In the South'), Berlioz ('Les nuits d'été') en Mendelssohn (Symfonie nr 4), zondag om 15 uur in Vredenburg.

Peter Brunt (viool), Laurens van Vliet (viool), Daniel Raiskin (altviool), Larissa Groeneveld (cello), Niek de Groot (contrabas), Harmen de Boer (klarinet), Ronald Karten (fagot) en Paul van Zelm (hoorn) met Schubert-programma (Strijktrio en Octet), woensdag in Vredenburg.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 de Persgroep Nederland B.V. - alle rechten voorbehouden