Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond, vrijdagavond en zondag om 14.15 uur Concertgebouworkest o.l.v. Paavo Berglund met Sibelius en Grieg (Pianoconcert door Leif Ove Andsnes); zaterdag om 14.15 uur The Academy of Ancient Music o.l.v....

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond Dmitri Ferschtman (cello) en Mila Baslawskaja (piano) met Moesorgski, Glinka, Tjsaikovski en Rachmaninov; zaterdag Wilke te Brummelstroete (mezzosopraan), Ellen Corver (piano), Sepp Grotenhuis (piano) en Gregor Horsch (cello) m.m.v. Arthur Japin (voordracht) met een Röntgen-programma; zondag pianorecital door Grigori Sokolov; zondag om 11 uur Janine Jansen (viool) e.a. met Messiaen; zondag om 14.15 uur Misha Fomin (piano) met Liszt en Chopin; zondag om 16 uur Nieuw Sinfonietta Amsterdam o.l.v. Roy Goodman met Haydn, Van Onna, Lebrun (Hoboconcert door Bart Schneemann) en Verbey; dinsdag Birgit Remmert (alt) en Jan Schultsz (piano) met C. Schumann, Raff en R. Schumann; woensdag om 14.30 uur masterclass door Dietrich Fischer-Dieskau.

Amsterdam, De Rode Hoed: vanavond Nieuw Ensemble o.l.v. Ed Spanjaard m.m.v. Marijje van Stralen (sopraan), Ernesto Molinari (klarinet) en Harrie Starreveld (kwarttoonsfluit) met Wyschnégradsky, Scelsi, Stahnke, Hangartner, Carrillo en Ferneyhough.

Amsterdam, Noorderkerk: vanavond om 19.30 uur Pieter Wispelwey (cello) en Paolo Giacometti (piano) met Beethoven-sonates; zaterdag om 14 uur Matangi Kwartet met Beethoven en Meijering.

Amsterdam, Waalse Kerk: vanavond The Locke Consort met Purcell.

Arnhem, Musis Sacrum: vanavond Nieuw Sinfonietta Amsterdam o.l.v. Roy Goodman met Haydn, Van Onna, Lebrun (Hoboconcert door Bart Schneemann) en Verbey; zondag om 14.15 uur Het Gelders Orkest o.l.v. Jaap van Zweden met Haydn (Celloconcert door René Berman) en Beethoven; Janine Jansen (viool) e.a. met Ravel, Debussy en Messiaen.

Den Bosch, Muziekcentrum: zondag Karin de Fleyt (fluit) met Saariaho, Stockhausen, Sciarrino, Doati en Rivadeneira.

Den Haag, Philipszaal: vanavond Van Swieten Society met een Mozart-programma; vrijdag Residentie Orkest en Nederlands Kamerkoor o.l.v. Christopher Hogwood m.m.v. Christiane Oelze (sopraan), Nathalie Stutzmann (mezzosopraan), Markus Schäfer (tenor) en Nathan Berg (bas) met Schubert; zaterdag Ronald Brautigam (piano) met Liszt, Heller, Schumann en Beethoven; zaterdag Schönberg kwartet met Bartók en Sjostakovitsj; zondag Camerata Viva Plaza Mayo met Vivaldi en Piazzolla.

Deventer, Schouwburg: dinsdag Janine Jansen (viool), Christian Poltéra (cello), Lars Wouters van den Oudenweijer (klarinet) en David Kuyken (cello) met Sjostakovitsj en Messiaen.

Enschede, Muziekcentrum: zaterdag en woensdag Orkest van het Oosten o.l.v. Jaap van Zweden met Jacques Reuland (Fuji liederen, première).

Groningen, De Oosterpoort: dinsdag Liza Ferschtman (viool), Gavriel Lipkind (cello) en Roman Zaslavsky (piano) met Sjtsjedrin, Kabalevski en Rachmaninov.

Haarlem, H. Antonius van Padua Kerk: vrijdag Orkest van De Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Elizabeth Wallfisch (viool) m.m.v. Marten Root (traverso) en Masumi Nagasawa (harp) met Bach, Linley en Mozart.

Leeuwarden, Fries Museum: vrijdag The Harp Consort met o.a. Dowland, Matteis en Purcell.

Loevestein, Slot: vanavond The Harp Consort met o.a. Dowland, Matteis en Purcell.

Nijmegen, Galerie Marzee: zondag om 16 uur Tomoko Mukaiyama (piano) en Monica Germino (viool) met Andriessen (Tuin van Eros, première), Loevendie, Pärt, Cage en Oestvolskaja.

Rotterdam, De Doelen: zaterdag Orkest van De Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Elizabeth Wallfisch (viool) m.m.v. Marten Root (traverso) en Masumi Nagasawa (harp) met Bach, Linley en Mozart; dinsdag leden van het Rotterdams Philharmonisch Orkest m.m.v. Marien van Staalen (cello) met Britten, Ter Veldhuis en Ravel.

Utrecht, Kikker: Cristin Wildbolz (contrabas) met elektronische muziek van o.a. Woof, Okma, De Graaff, Rieben en Meierhans.

Utrecht, Vredenburg: vrijdag Radio Symfonie orkest en Groot Omroepkoor o.l.v. Eri Klas m.m.v. Kevin Doss (tenor) met Novák, Janacek en Dvorák; zaterdag Radio Kamerorkest en Groot Omroepkoor o.l.v. Gérard Korsten m.m.v. Sibylla Rubens (sopraan), Margriet van Reisen (alt), Lothar Odinius (tenor) en Robert Holl (bas) met Haydn, Mozart en Schubert; zaterdag Gustav Leonhardt (klavichord) met Bach, Pachelbel e.a.; zondag om 11 uur Orkest van De Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Elizabeth Wallfisch (viool) m.m.v. Marten Root (traverso) en Masumi Nagasawa (harp) met Bach, Linley en Mozart; zondag om 14.30 uur The Harp Consort met o.a. Dowland, Matteis en Purcell; zondag Nieuw Ensemble o.l.v. Ed Spanjaard m.m.v. Ernesto Molinari (klarinet), Harrie Starreveld (kwarttoonfluit) met Wyschnegradsky, Carillo en Ferneyhough; maandag Vera Beths (viool) en Reinbert de Leeuw (piano) met Liszt, Janacek, Oestvolskaja en Sjostakovitsj; maandag Van Swieten Society met een Mozart-programma; dinsdag pianorecital door Grigori Sokolov; woensdag Wilke te Brummelstroete (mezzosopraan), Ellen Corver (piano), Sepp Grotenhuis (piano) en Gregor Horsch (cello) m.m.v. Arthur Japin (voordracht) met een Röntgen-programma.

Utrecht, Lutherse kerk: vanavond Arthur Schoonderwoerd (fortepiano), Monique Simon (mezzosopraan) en Hans Jörg Mammel (tenor) met Schumann.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden