Klassiek

Alkmaar, Grote St. Laurenskerk: woensdag orgelconcert door Reinhard Jaud...

Amsterdam, Engelse Kerk: vrijdag Hortus Ensemble met Wagner, Diepenbrock, Schrg, Ravel en Nin; dinsdag Les Ings met liederen van Vaughan Williams, Berg, Schrecker, Diepenbrock, Bridge, Debussy en Stravinsky.

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond Israel Camerata o.l.v. Avner Biron m.m.v. Ronald Brautigam (piano) met Haydn, Beethoven, Elgar en Sjostakovitsj; vrijdag Pinchas Zukerman (viool) en Zukerman Chamber Players met Mozart, Beethoven en Brahms; zondag Peper Romero (gitaar) en Los Romeros met o.a. De Madina, Albz, Malats, Romero en Villa-Lobos; maandag NJO Summer Academy o.l.v. Philippe Herreweghe m.m.v. Alexander Melnikov (fortepiano) met Beethoven; woensdag Collegium Instrumentale Brugense o.l.v. Patrick Peire m.m.v. Markus Groh (piano) met Haydn en Mozart.

Den Haag, Lutherse Kerk: zaterdag om 12.45 uur de organist Yong-In Yu.

Geijsteren (Limburg), (De Spiekert): zondag om 16 uur pianoconcert door Wen Yu Shen.

Haarlem, Grote of St. Bavo Kerk: vanmiddag om 15 uur orgelconcert door Jos van der Kooy en dinsdagavond door Bas de Vroome.

Haarlem, Sint Bavo Kathedraal: zaterdag om 15 uur orgelconcert door Gerhard Weinberger en Beatrice-Maria Weinberger.

Haarlem, Paduakerk: vrijdag Erasmus String Orchestra o.l.v. Elisabeth Perry met Biber, Elgar, P en Britten.

Leens, Petruskerk: zaterdag orgelconcert door Wim Diepenhorst.

Nijmegen, Stevenskerk: dinsdag de organist Cor Ardesch.

Utrecht, Oude Hortus: zaterdag Hortus Ensemble en woensdag Les Ings - zie Amsterdam Engelse Kerk.

Utrecht, Domkerk: zaterdag Erasmus String Orchestra o.l.v. Elisabeth Perry - zie Haarlem, Paduakerk.

Veere, Grote Kerk: dinsdag National Youth Orchestra of Ireland o.l.v. Eri Klas m.m.v. violist Michael D'Arcy met Sjostakovitsj en Holst.

Weesp, Grote Kerk: zondag (15.30u) Erasmus String Orchestra o.l.v. Elisabeth Perry - zie Haarlem, Paduakerk.

Festival Gelderse Muziekzomer wordt georganiseerd door NJO Summer Academy en loopt van 30 juli t/m 15 augustus. Concerten onder meer zaterdagavond in Oosterbeek (Vredebergkerk) en zondag om 14.15 uur in Nijmegen (De Vereeniging) Het Orkest van de 19de eeuw o.l.v. Philippe Herreweghe; zaterdag in Nijmegen (De Vereeniging) en zondag in Apeldoorn (Mariakerk) ensemble o.l.v. Etienne Siebens; zondag van 12 tot 17 uur in Apeldoorn (Paleis Het Loo) kamermuziekensembles; zondag in Arnhem (Musis Sacrum) pianorecital door Pierre-Laurent Aimard; dinsdag in Nijmegen (Museum Het Valkhof) pianorecital door Alexander Melnikov.

Orgelfestival Limburg: orgelconcerten vanavond in Noorbeek (St. Brigida) door Sjef Streukens, vrijdag in Kerkrade (Abdijkerk Rolduc) door Tjeu Zeijen, vrijdag in Voerendaal (St. Laurentius) door Genevieve Chapelier, zaterdag in Gronsveld (St. Martinus) door Joelle Sauveni, zondag om 16 uur in Roermond (Kathedraal) door Gerard Sars, maandag in Mechelen (St. Johannes de Doper) door Erwin van Bogaert m.m.v. Guy Godts (trompet), dinsdag in Maastricht (St. Servaasbasiliek) door Philippe Lefebvre en woensdag in Meerssen (Basiliek van het Heilig Sacrament) door Alessandro Bianchi.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden