Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond en vrijdag het Concertgebouworkest o.l.v. Sir Colin Davis met Sibelius ('Pohjola's dochter' en Symfonie nrs. 6 en 3); zaterdag om 14.15 uur Nieuw Ensemble en Nederlands Kamerkoor o.l.v....

Amsterdam, Kleine Zaal: zondag Tamara Rumiantsev, Jeroen van Veen en Sandra van Veen (piano) en Peter Elbertse en Nando Russo (marimba) met Ten Holt.

Amsterdam, Oude Kerk: zaterdag en zondag i.h.k.v. het Holland Festival 'Bloed' (1998/2002) van Cornelis de Bondt door het Nederlands Blazers Ensemble, The Hillard Ensemble, Cappella Amsterdam en Haags Matrozenkoor o.l.v. Lucas Vis; maandag 'Karkas' van Cornelis de Bondt door studenten van de Conservatoria in Den Haag, Amsterdam en Rotterdam gecoacht door het Nederlands Blazers Ensemble met een inleiding door Cornelis de Bondt.

Amsterdam, Felix Meritis: zaterdag Zephyr Kwartet met Kyriakides, Badings, Kurtág, Royé en Maderna.

Amsterdam, Bethaniënklooster: zondag om 15 uur leden van het Concertgebouworkest met Debussy, Prokofjev, Korngold en Fauré.

Apeldoorn, Orpheus: vanavond Het Gelders Orkest o.l.v. Lawrence Renes met Mozart en Sjostakovitsj (Celloconcert door Quirine Viersen).

Arnhem, Musis Sacrum: zaterdag Het Gelders Orkest o.l.v. Lawrence Renes met Mozart en Sjostakovitsj.

Den Haag, Koninklijk Conservatorium: zaterdag i.h.k.v. het Holland Festival 'Karkas' van Cornelis de Bondt door studenten van de Conservatoria in Den Haag, Amsterdam en Rotterdam gecoacht door het Nederlands Blazers Ensemble.

Eindhoven, Muziekcentrum: zondag om 14.15 uur Het Brabants Orkest o.l.v. Marc Soustrot m.m.v. Izabella Klosinska (sopraan), Claudia Schubert (alt), Thomas Dewald (tenor) en Klaus Mertens (bas) met Beethoven ('Missa solemnis')

Groningen, De Oosterpoort: woensdag liedrecital door Nelly Miriciouiu (sopraan).

Haarlem, Sint Bavo Kathedraal: zaterdag om 15 uur orgelconcert door Charles Matthews.

Katwijk, Nieuwe Kerk: zaterdag om 16 uur orgelconcert door Jane Parker-Smith.

Leens, Petruskerk: zaterdag orgelconcert door Ab Weegenaar.

Nijmegen, De Vereeniging: vrijdag Het Gelders Orkest o.l.v. Lawrence Renes met Mozart en Sjostakovitsj.

Nijmegen, Stevenskerk: dinsdag orgelconcert door Jetty Podt.

Rotterdam, De Doelen: vrijdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Paavo Järvi met Sumera (Symfonie nr. 6, première), Miaskovski (Celloconcert door Truls Mørk) en Sibelius.

Rotterdam, Lantaren/Venster: vanavond, vrijdag en zaterdag om 19.30 uur de muziekfilm 'Conducting Mahler' van Paul Scheffer.

Rotterdam, Laurenskerk: dinsdag orgelconcert door Hayo Boerema.

Sneek, Sint Martinuskerk aan de Singel: maandag orgelconcert door Johann Lemckert.

Tilburg, KUB: vrijdag Chopin-recital door pianist Ivan Moravec.

Utrecht, Vredenburg: zaterdag en zondag Klassieke Muziek Beurs t.g.v. het 50-jarig bestaan van het tijdschrift Luister; zaterdag Radio Symfonie Orkest en Groot Omroepkoor o.l.v. Marc Soustrot m.m.v. Bella Davidovich (piano), Marina Shaguch (sopraan), Kaludi Kaludov (bas) en Peter Sidhom (bas) met Moesorgski, Tjsaikovski en Rachmaninov.

Utrecht, Nationaal Museum van Speelklok tot Pierement: 'Oerklank', klanksculpturen van Hans van Koolwijk 8 juni t/m 27 oktober; di t/m za 10-17 uur zo 12-17 uur

(www.muziekfabriek.nl).

Venlo, De Maaspoort: vrijdag Limburgs Symfonie Orkest o.l.v. Jurjen Hempel m.m.v. Aldo Ciccolini (piano) met een Beethoven-programma.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden