Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond en zondag om 14.15 uur het Concertgebouworkest o.l.v. David Robertson met Saint-Saëns (Vioolconcert door Leonidas Kavakos) en Berlioz; zaterdag om 14.15 uur Huelgas Ensemble en Radio Kamerorkest o.l.v....

Amsterdam, Kleine Zaal: vrijdag Arjen Beintema (viool), Arthur Bouma (piano), Wieteke Kniestedt (viool), Cees Kniestedt (altviool), Jan Hylkema, Willibrord van Nierop, Louise van de Sande Bakhuijzen en Roderic van Voorst tot Voorst (piano) met Dohnányi, Albéniz, Chopin, Skrjabin en Villa-Lobos; zaterdag Pavel Steidl (gitaar) met Paganinni; zondag om 11 uur Les Quatre met De Falla, Turina, Granados, Piazzolla en Werkman; maandag Raphael Kwartet met strijkkwartetten van Schubert, Flothuis en Dvorák; dinsdag Eri Hayase (piano) en leden Concertgebouworkest met Moscheles en Mendelssohn.

Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag om 14 uur Ensemble Barocco Locco o.l.v. Fritz Heller m.m.v. Hoite Pruiksma met Gabrieli, Cima, Castello, Gombert en Hassler.

Den Bosch, Theater a/d Parade: van 20 t/m 29 september Internationaal Vocalisten Concours m.m.v. Nicole Winter, Dido Keuning en Leo van Doeselaar (piano) en Het Brabants Orkest o.l.v. Jan Stulen (www.ivc.nu).

Eindhoven, Muziekcentrum: vrijdag Emmy Verhey (viool) en Camerata Antonio Lucio o.l.v. Chris Duindam met H. Andriessen, Vivaldi, Duindam en Tsjaikovski; zaterdag Het Brabants Orkest o.l.v. Alexander Liebreich m.m.v. Nikolai Madoyan (viool) met Copland, Bernstein en Tsjaikovki.

Groningen, De Oosterpoort: vanavond Noord Nederlands Orkest o.l.v. Alexander Vedernikov m.m.v. Paolo Giacommetti met Chopin, Tsjaikovski en Stravinsky; zaterdag Van Bree Kwartet en Noord Nederlands Saxofoonkwartet met De Vries, Gabrieli, Busch en Dvorák; zondag Grieg marathon m.m.v. Grieg Pianoduo.

Maastricht, Theater a/h Vrijthof: vrijdag Limburgs Symfonieorkest o.l.v. Ed Spanjaard m.m.v. solisten en Cappella Amsterdam met Vriend (A Hymn to Ra voor sopraan, bariton en orkest), première) en Strauss.

Rotterdam, De Doelen: t/m zaterdag Gergjev festival; dinsdag Kronos Quartet met Vrebalov, Paredes, Buurman, Seress, Riley en Roubanis.

Zeeland, Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen: vrijdag in Sas van Gent (Cuyperskerk): Rundfunkchor Berlin o.l.v. Simon Halsey m.m.v. Adrian Partington (orgel) met Brahms en Stanford; zaterdag in Axel (RK Kerk): Akademie für Alte Musik Berlin met J.S. en C.P.E. Bach en Telemann; zondag om 16 uur in Terneuzen (Porgy & Bess): Cobla La Principal d'Amsterdam o.l.v. Rutger van Leyden, m.m.v. Marianne Boer (piano) en Karin van Arkel (sopraan) met Gershwin, Meijering, Van der Brugge, Blay, Serra, Molina, Viladesau en Casals.

Utrecht, Vredenburg: zondag om 14.15 uur Radio Symfonie Orkest o.l.v. Thomas Adès (piano) met Tjsaikovsky, Sibelius en Adès.

Venlo, Festival Religieuze muziek van 22 september t/m 6 oktober: zondag 10 uur St. Josepherk Schola Cantorum van het Ward-Instituut o.l.v. Louis Krekelberg en Sint Franciscuskoor o.l.v. Gerard Franck met Haydn; zondag 16 uur St. Martinuskerk Schola Cantorum van het Ward-Instituut o.l.v. Louis Krekelberg; dinsdagavond St. Martinuskerk Alla Breve o.l.v. José Doodkorte met een Engels programma.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden