Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond Concertgebouworkest en Praags Philharmonisch Koor o.l.v. Riccardo Chailly m.m.v. Melanie Diener (sopraan) en Petra Lang (alt) met Mahler (Tweede symfonie); vrijdag in de serie Grote Solisten het Combattimento Consort Amsterdam o.l.v....

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond in De Keuze van de Schrijver 'Zelfportret van een ander' door Cees Nooteboom en Sarah Rothenberg (piano) met Schat, Feldman en Schönberg; vrijdag Quator Sine Nomine Lausanne met strijkwartetten van Debussy, Dvorák en Beethoven; zaterdag het Quatuor Mosaïques met Beethoven en Schubert; zondag om 14.15 uur Leden van het Koninklijk Concertgebouworkest, Roberta Alexander (sopraan) en Frank van de Laar (piano) met Koechlin, Poulenc en Saint-Saëns; zondagavond Nora Chastain (altviool) en Carmina Kwartet met Respighi, Mozart en Brahms; dinsdag Wolfgang Holzmair (Bariton) en Imogen Cooper (piano) met Schuberts 'Winterreise'; woensdag om 12.30 uur lunchconcert met jong talent van het Koninklijk Conservatorium in Den Haag.

Amsterdam, Westerkerk: dinsdag 'Energieke stilte', Asko Ensemble, Asko Kamerkoor en organist Jan Hage o.l.v. Roland Kluttig met Miereanu, Feldman en Ayres.

Amsterdam, Brakke Grond: dinsdag het Bl!ndman saxofoonkwartet van Eric Sleichim met Andriessen, Cage, Reich en orgelwerken van J.S. Bach.

Amsterdam, Uilenburger Synagoge: maandag 'Novelties': Valérie Guillorit (sopraan), Eleonore Pameijer (fluit), Hester Cnossen (alt-saxofoon), Jacobien Rozemond (viool) en Frans van Ruth (piano) met Poulenc, Auric en Van Onna.

Amsterdam, Bethaniënklooster: zondagmiddag Emily Beynon (fluitiste) en Violaine Delplanque (piano) met Beethoven, Coenen en Prokofjev.

Den Bosch, Muziekcentrum: Jeroen Bosch Festijn met zaterdag Tomoko Mukaiyama (piano) en Jurius Berger (cello), Osiris Trio, Blast en de Blauwe Schuyt (met premières van Van Roosendael, Crijns en Bruinsma; zondag Cappella Pratensis met Clemens non Papa, Hellinck en Pirenne (première), en Musica Ducis met Bruinsma en Van Roosendael.

Den Haag, Korzo: vrijdag Orkest Combustion Chamber met '[No Subtitles]', voorstelling waarin muziek en beelden samenvloeien, met werk van Renske Vrolijk en Michiel Cley.

Den Haag, Nieuwe Kerk: dinsdag Amsterdam Loeki Stardust Quartet met Obrecht, Keuris, De Kemp en Sweelinck.

Deventer, Schouwburg: vrijdag Orkest van het Oosten o.l.v. Lucas Vis met Crusell (Klarinetconcert door André Kerver) en Nielsen.

Doetinchem, Amphion: zondag om 11.30 uur Ensemble HGO o.l.v. Jacob Slagter met Wagner, Kruisselbrink (door sopraan Monique Krüs) en Copland.

Eindhoven, Muziekcentrum: vanavond en zondagmiddag Het Brabants Orkest o.l.v. Alexander Liebreich met Stravinsky en Brahms (Pianoconcert door Barry Douglas); woensdag 'Energieke stilte', Asko Ensemble en Asko Kamerkoor en organist Jan Hage o.l.v. Roland Kluttig met Miereanu, Feldman en Ayres.

Enschede, Muziekcentrum: zaterdag Orkest van het Oosten o.l.v. Lucas Vis met Crusell (Klarinetconcert door André Kerver) en Nielsen; zondagmiddag Valerius Ensemble met Berwald, Nielsen en Schumann.

Groningen, Oosterpoort: vrijdag om 19 uur het Camerata Antonio Lucio en met Bach (concert voor twee violen, strijkers en b.c door Emmy Verhey & Marlene), Lourié en Mozart.

Rotterdam, De Doelen: vanavond en vrijdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Marcello Viotti met Schubert en Brahms (Pianoconcert door Freddy Kempf); zondag om 11 uur Emmy Verhey (viool) en Carlos Moerdijk (piano) met Beethoven en Prokofjev; zondag om 14.30 uur Camerata Antonio Lucio o.l.v. Emmy Verhey met Bach, Lourié en Mozart; zondagavond Radio Symfonie Orkest en het Groot Omroepkoor o.l.v. Zoltán Pesko met Bartók en Prokofjev (Vioolconcert door David Garrett).

Tilburg, Concertzaal: vrijdag Het Brabants Orkest o.l.v. Alexander Liebreich met Stravinsky en Brahms (Pianoconcert door Barry Douglas).

Utrecht, Vredenburg: vrijdag Radio Kamerorkest o.l.v. Arnold Östman met Wolf, Schumann-Wieck (Pianoconcert door Ewa Kupiec) en Bruckner; zaterdag het Radio Symfonie Orkest en het Groot Omroepmannenkoor o.l.v. Zoltán Pesko en Peter Dijkstra met Bartók, Janácek en Foerster; zondag om 14.30 uur Continens Paradisi met Ciconia, Landini en Da Rimini; maandag Schubertiade Ensemble met Schubert; Vlaams Radio Orkest o.l.v. Bjarte Engeset met D'Hoe, Tsjaikovsky (Vioolconcert door Vadim Repin) en Nielsen; dinsdag Camerata Trajectina met zeemansliederen.

Zwolle, Nwe Buitensociëteit: vanavond Orkest van het Oosten o.l.v. Lucas Vis met Crusell (Klarinetconcert door André Kerver) en Nielsen.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden