Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond en vrijdag het Concertgebouworkest o.l.v. Markus Stenz m.m.v. Peter Masseurs (flügelhorn) met Adams, Ives en Zimmermann; zaterdag om 14.15 uur het Residentie Orkest o.l.v....

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond Moscow String Quartet m.m.v. Tigran Alikhanov (piano) en Quirijn van Regteren Altena (contrabas) met Borodin en Glinka; woensdag het Nederlands Kamerkoor o.l.v. van Micha Hamel met De keuze van Connie Palmen, werken van Vivier, Tippett en Saint-Saëns.

Amsterdam, De IJsbreker: dinsdag Zuid-Afrikaanse poëzie en liedkunst door Julia Bronkhorst (sopraan), Jacco Lamfers (piano), Paula van Delden (fluit) en Rebecca Smit (cello).

Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag om 14 uur Vocaal Ensemble The Gents o.l.v. Peter Dijkstra.

Amsterdam, Bethaniënklooster: zaterdag vanaf 11.30 uur masterclass strijkkwartet door Valentin Berlinski.

Den Bosch, Muziekcentrum: dinsdag organist Rob Nederlof met Vivaldi, Ernst en Bach; woensdag Ensemble Piano Possibile met Hirs, Van Eijden en Vriezen.

Den Haag, Philipszaal: vrijdag Residentie Orkest o.l.v. Oliver Knussen met Konoye, Matthews en Britten; zondag om 11.30 uur Quirine Viersen (cello) en Silke Avenhaus (piano) met Schumann, Beethoven, Moebius (Zwei neue Phantasiestücke, première) en Chopin.

Eindhoven, Muziekcentrum: zaterdag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Micha Hamel met Koechlin, Saint-Saëns, Vivier en Tippett; zondag om 12 uur pianist Paolo Giacometti met Schumann, Rossini en Ravel.

Groningen, De Oosterpoort: vrijdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Jan Willem de Vriend met Bach, Haydn, Mozart en Beethoven; zondag om 11.30 uur Eeva Koskinen (viool), Frank Brouns (cello) en Paul Komen (piano) met Berkely en Brahms; zondag om 15 uur Camerata Antonio Lucio o.l.v. Chris Duindam m.m.v. Emmy Verhey (viool) met Andriessen, Duindam en Tsjaikovski.

Haarlemmermeer, Floriade: vanmiddag en zaterdag om 14.30 uur Limburgs Symfonie Orkest o.l.v. Martin André m.m.v. Theodora Geraets (viool) en Benny Wiame (trompet) met Rossini, Haydn en Tsjaikovski.

Heerlen, Parkstad: woensdag Limburgs Symfonie Orkest o.l.v. Ruud van Eeten met Britten en Van Eeten (Tromboneconcert door Ivan Meylemans).

Rotterdam, De Doelen: zaterdag Orchestre d'Auvergne o.l.v. Arie van Beek m.m.v. Janine Jansen (viool) en Nobuko Imai (altviool) met Mozart en Haydn; zondag Doelen Kwartet met Loevendie, De Kemp (chaconne, première), Escher en Britten.

Soesterberg, Cenakel: vrijdag Camilli Kwartet met Mozart, Beethoven en Debussy.

Tilburg, KUB: maandag Hexagon Ensemble met Ippolitov-Ivanov, Rimsky-Korsakov en Juon.

Utrecht, Vredenburg: vrijdag Radio Kamerorkest o.l.v. Roy Goodman m.m.v. Joanna MacGregor (piano) en Peppie Wiersma (pauken) met Martinu, Tippett en Britten; zaterdag Radio Symfonie Orkest o.l.v. Salvador Mas Conde m.m.v. Viviane Hagner (viool) met Ravel, Lalo en Falla; maandag Asko Ensemble en Schönberg Ensemble o.l.v. Reinbert de Leeuw m.m.v. Marie Luise Neunecker (hoorn) met Ligeti, en L. Andriessen; maandag Storioni Trio Amsterdam met Bargiel, Schumann en Brahms; dinsdag het Gelders Orkest o.l.v. Jaap van Zweden m.m.v. Toby Hoffman (altviool) met Mozart en Sjostakovitsj; dinsdag Matangi Kwartet met Haydn, Meijering en Sjostakovitsj.

Utrecht, Pieterskerk: zondag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Micha Hamel met Saint-Saëns, Vivier en Tippett.

Zeeland, Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen: vrijdag in Hulst (Willibrordusbasiliek) Haydn Sinfonietta Wien o.l.v. Manfred Huss m.m.v. Lynne Dawson (sopraan) met Mozart, Salieri en Haydn.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden