Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: vrijdag Het Brabants Orkest o.l.v. Marc Soustrot m.m.v. Janine Jansen (viool) met Lalo en Berlioz; zaterdag om 14.15 uur Radio Filharmonisch Orkest o.l.v....

Amsterdam, Waalse Kerk: vrijdag Cappella Figuralis o.l.v. Jos van Veldhoven met Bach, Kuhnau, Knüpfer en Schelle; zondag vanavond Cappella Amsterdam o.l.v. Daniel Reuss m.m.v. Bernard Winsemius (orgel) met Cantiones Sacrae en Franse Psalmen van Jan Pieterszoon Sweelinck.

Amsterdam, Beurs van Berlage: vrijdag uitreiking van de NOG Jonge Componistenrpijs. Genomineerden zijn Edward Top, Dimitris Andrikopoulos, Giel Vleggaar en Oscar van Dillen - het Nederlands Balletorkest o.l.v. Peter Rundel voert hun werken uit.

Amsterdam, Vrijburg: zaterdag Cappella Amsterdam o.l.v. Daniel Reuss m.m.v. Bernard Winsemius (orgel) met een Sweelinck-programma.

Amsterdam, Posthoornkerk: zaterdag vanaf 14 uur Dag van de Nieuwe Koormuziek met Cluster Kamerkoor o.l.v. Romain Bischoff, Leids Projectkoor o.l.v. Hans Noyens, Vrouwen Kleinkoor Orpheus o.l.v. Albert Wissink, Goeyvaerts Consort o.l.v. Marc Michael de Smet en Koor Nieuwe Muziek o.l.v. René Niewint.

Eindhoven, Muziekcentrum: vanavond Het Brabants Orkest o.l.v. Marc Soustrot m.m.v. Janine Jansen (viool) met Lalo en Berlioz; woensdag recital door de mezzosopraan Magdalena Kozená.

Groningen, De Oosterpoort: vrijdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Alexander Vedernikov met Adams; zaterdag Alban Berg Kwartet met Wolf, Schumann en Janacek.

Haarlem, Sint Bavo Kathedraal: zaterdag om 15 uur orgelconcert door Ger Oost; om 16.15 uur lezing door Ton van Eck over Duruflé, Saint-Saëns en Eben.

Haarlem, Nieuwe Kerk: zaterdag Cappella Amsterdam o.l.v. Daniel Reuss m.m.v. Bernard Winsemius (orgel) met een Sweelinck-programma.

Kampen, Bovenkerk: vanavond Cappella Figuralis o.l.v. Jos van Veldhoven met Bach, Kuhnau, Knüpfer en Schelle.

Leens, Petruskerk: zaterdag orgelconcert door Euwe en Sybolt de Jong.

Naarden, Grote Kerk: zaterdag Cappella Figuralis o.l.v. Jos van Veldhoven met Bach, Kuhnau, Knüpfer en Schelle.

Rotterdam, De Doelen: zaterdag Het Brabants Orkest o.l.v. Marc Soustrot m.m.v. Janine Jansen (viool) met Lalo en Berlioz; zondag om 14.30 uur het Reizend Muziekgezelschap met Catoire, Dohnányi en Beethoven; zondag Noord Nederlands Orkest en het Doelen ensemble o.l.v. Alexander Vedernikov met Stravinksy, Bach, Numan, Adams en Glass (Vioolconcert door Robert McDuffie); woensdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Paavo Järvi met Sibelius (Symfonie nr. 5).

Utrecht, Vredenburg: vanavond Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Harmut Haenchen met Mahler (Symfonie nr. 9); vrijdag Radio Symfonie Orkest o.l.v. Christoph Eberle en een team van mc's, dj's en vj's o.l.v. Gert van Veen met het programma 'Romeo en Julia'; zondag om 11 uur Cappella Figuralis o.l.v. Jos van Veldhoven met Bach, Kuhnau, Knüpfer en Schelle; zondag om 16 uur de pianist Wibi Soerjadi met Chopin en Liszt.

Utrecht, Pieterskerk: vrijdag Cappella Amsterdam o.l.v. Daniel Reuss m.m.v. Bernard Winsemius (orgel) met een Sweelinck-programma.

Veere, Grote Kerk: zondag om 16.30 uur Xenaxis Ensemble o.l.v. Diego Masson m.m.v. Elisabeth Chojnacka (klavecimbel), Geoffrey Douglas Madge (piano) en Mifune Tsuji (viool) met Xenakis, Willem Breuker, Luca Francesconi en Lorre Lynn Trytten.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden