Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: vrijdag Concertgebouworkest o.l.v. Roberto Abbado m.m.v. Julia Fischer (viool) met Rossini, Mendelssohn en Beethoven; zaterdag om 14.15 uur Rotterdams Philharmonisch Orkest m.m.v....

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond pianiste Evelina Vorontsova met Skrjabin, Tsjaikovsky en Moesorgski; zondag om 14.15 uur Romeo Kwartet m.m.v. Paolo Giacometti (piano) met Dvorák, Mendelssohn en Prokofjev; zondag en maandag Thomas Quasthoff (bariton), Ian Bostridge (tenor), Sophie Daneman (sopraan) en Julius Drake (piano) met Porter en Weill

Amsterdam, Beurs van Berlage: dinsdag en woensdag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Bob Zimmerman met Close to you van Burt Bacharach.

Apeldoorn, Stadhuis: zondag om 12 uur ensemble De Ereprijs met Weill, Schönberg en Kulenty.

Den Haag, Philipszaal: zondag om 14.30 uur Academie Alte Musik Berlin met Telemann, Händel, Bach en Pachelbel.

Eindhoven, Muziekcentrum: maandag Orchestre des Champs-Elysees o.l.v. Philippe Herreweghe m.m.v. Pieter Wispelwey (cello) met Schumann.

IJmuiden, Witte theater: zaterdag Bows & Bruises, muziektheater voor dans en slagwerk van Marie-Cécile de Bont, door Slagwerkgroep Den Haag.

Maastricht, Theater a/h Vrijthof: zaterdag Limburgs Symfonie Orkest o.l.v. Aril Remmereit m.m.v. Liza Ferschtman (viool) met Weber, Mozart en Schumann; dinsdag Ralph van Raat (piano) met Berio en Ives.

Nijmegen, De Vereeniging: vrijdag pianiorecital door Dezsö Ránki.

Rotterdam, De Doelen: vanavond Rotterdams Philharmonisch Orkest m.m.v. koren en solisten o.l.v. Valeri Gergjev met Mahler (Achtste symfonie in Es); zaterdag Trijntje Oosterhuis (zang) en Amsterdam Sinfonietta o.l.v. Wayne Marshall met Lenny and Lennon; zondag om 14.15 uur Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Stéphane Denève m.m.v. Piotr Anderszewski met Ravel, Mozart en Debussy.

Sittard, Stadsschouwburg: vrijdag Limburgs Symfonie Orkest o.l.v. Aril Remmereit m.m.v. Liza Ferschtman (viool) met Weber, Mozart en Schumann.

Tilburg, Concertzaal: zondag Bows & Bruises, muziektheater voor dans en slagwerk van Marie-Cécile de Bont, door Slagwerkgroep Den Haag.

Utrecht, Vredenburg: zaterdag Nederlands Radio Symfonie Orkest o.l.v. Vladimir Spivakov (viool) met Mozart, Tsjaikovski en Pärt; zondag om 11 uur Reizend Muziekgezelschap met Beethoven en Fauré; zondag om 13.30 en 16.30 uur Maud Nelissen (piano) met door haar gecomponeerde muziek bij de film The Kid (1929, Charlie Chaplin) en om 15 uur Laurens van Rooyen (piano) met zijn muziek bij de film Nanook of the North (1922, Robert Flaherty); dinsdag Orchestre des Champs-Elysées o.l.v. Philippe Herreweghe m.m.v. Pieter Wispelwey (cello) met Schumann.

Traces of Rhythm van 7 t/m 16 januari in Tilburg, Eindhoven, Breda, Den Bosch en Helmond met o.a. Terry Bozzio, Arnold Marinissen, Slagwerkgroep Den Haag, Ensemble Multifoon en Schola Cantorum Brabantiae (www.tracesfestival.org).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden