Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond en donderdag Concertgebouworkest o.l.v. Riccardo Chailly met Brahms (Vioolconcert door Frank Peter Zimmermann) en vrijdag met Brahms (Akademische Festouverture, Tweede serenade en Vierde symfonie); zaterdag om 14.15 uur Koor en Orkest Collegium Vocale Gent en Concerto Palatino o.l.v....

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond Beaux Arts Trio met Schumann en Schubert; zaterdag masterclass voor liedduo's door Elly Ameling (sopraan) en Roger Braun (piano); zaterdag The Amsterdam Saxophone Quartet en Henk van Twillert (baritonsax) met Bach en Glazoenov; zondag om 14.15 uur Marianne Boer (piano) en Maurice Heugen (dwarsfluit) met Hüe, Dukas, Jongen, Gershwin en Liebermann; zondag Bettina Smit (mezzosopraan), Finnur Bjarnason (tenor) en Roger Braun (piano) met Wolf (Spanisches Liederbuch); maandag Utrecht String Quartet met Schubert en Sibelius; dinsdag Koja Blacher (viool), Janne Saksala (contrabas), Wenzel Fuchs (klarinet), Daniele Damiano (fagot), Matthias Höfs (trompet), Wolfram Arndt (trombone), Edgar Guggeis (slagwerk), Phillip Moll (piano) en Christoph Bantzer (spreekstem) met Schnittke, Métral, Bartók en Stravinsky; woensdag Kungsbacka pianotrio met Haydn, Smetana en Brahms.

Amsterdam, Bethaniënklooster: zondag om 15 uur Céleste Zewald (klarinet) en Jaap Kooi (piano) met Lutoslawski, Brahms, Kalliwoda, Saint-Saëns en Arnold.

Den Haag, Philipszaal: woensdag Nationaal Symfonie Orkest van de Oekraïne o.l.v. Volodymyr Sirenko met Rimski-Korsakov en Rachmaninov.

Den Haag, Korzo Theater: donderdag One, een kameropera voor sopraan, video en soundtrack door Michel van der Aa en Barbara Hannigan.

Enschede, Muziekcentrum: donderdag Guarneri Quartet met Mozart, Bartók en Beethoven; vrijdag en zaterdag Orkest van het Oosten o.l.v. Nikolaj Alexeev met Franck, Catoire (Pianoconcert door Rian de Waal) en Prokofjev; zondag Valerius Ensemble met Arensky en Glazoenov; dinsdag King's Singers.

Groningen, Oosterpoort: vanavond Guarneri String Quartet met Beethoven; vrijdag pianorecital door Emanuel Ax; zondag om 11.30 uur Sweelinck ensemble met Mozart en Reger.

Groningen, Grand Theatre: woensdag One, een kameropera voor sopraan, video en soundtrack door Michel van der Aa en Barbara Hannigan.

Haarlem, Gravenzaal: zondag om 12 uur Calefax Rietkwintet met Tsjaikovski, Prokofjev, Skrjabin, Moesorgski en Sjostakovitsj.

Kerkrade, Parkstad Theater: vrijdag Limburgs Symphonie Orkest o.l.v. Ed Spanjaard m.m.v. Gerda Havertong (verteller) met Thomas, Saint-Saëns (Pianoconcert door Eliane Rodrigues), Stravinsky en Poulenc.

Leeuwarden, Romein: dinsdag One, kameropera voor sopraan, video en soundtrack door Michel van der Aa en Barbara Hannigan.

Maastricht, Stichting Intro: zondag One, een kameropera voor sopraan, video en soundtrack door Michel van der Aa en Barbara Hannigan.

Maastricht, Theater a/h Vrijthof: zaterdag Limburgs Symphonie Orkest o.l.v. Ed Spanjaard m.m.v. Gerda Havertong (verteller) met Thomas, Saint-Saëns (Pianoconcert door Eliane Rodrigues), Stravinsky en Poulenc.

Nijmegen, De Vereeniging: donderdag Sweelinck ensemble m.m.v. Ralph van Raat (piano) met Mozart, Bartók en Reger; dinsdag Ensemble Europa Galante met Sammartini, Geminiani, Vivaldi, Scarlatti en Corelli.

Rotterdam, De Doelen: vanavond , donderdag en vrijdag Rotterdam Young Philharmonic o.l.v. Eri Klas met Falla, Mozart (Pianoconcert door Ronald Brautigam) en Bizet/Sjtsjedrin en zondag om 14.15 en 16 uur uur met Bizet/Sjtsjedrin (Carmen Suite); vanavond , pianorecital door Alexander Tsjelyakov; woensdag Jadwiga Rappe (alt) en Ewa Poblocka (piano) met Chopin, Moesorgski en Szymanowski.

Sittard, Stadsschouwburg: vanavond Limburgs Symphonie Orkest o.l.v. Ed Spanjaard m.m.v. Gerda Havertong (verteller) met Thomas, Saint-Saëns (Pianoconcert door Eliane Rodrigues), Stravinsky en Poulenc.

Utrecht, Vredenburg: vandaag en donderdag vanaf 10 uur masterclass door Udo Reinemann (liederen van Wolf). Vrijdag om 12.30 uur presentatie masterclass; donderdag Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Yakov Kreizberg met Vasks, Liszt (Pianoconcert door Alfredo Perl) en Dvorák; vrijdag Radio Kamerorkest o.l.v. Arnold Östman m.m.v. Dmitri Ferschtman (cello) met Mozart, Schumann en Mendelssohn; vrijdag Radio Kamerorkest o.l.v. Arnold Östman m.m.v. Dmitri Ferschtman (cello) met Mozart, Schumann en Mendelssohn; zaterdag vanaf 20 uur Trigger Action met 'fanfare, Bartók en Drum'n Bass'. Gastprogrammeur is Merlijn Twaalfhoven. O.a. het Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Alexander Liebreich met Bartók en Adams; zondag om 11 uur Limburgs Symphonie Orkest o.l.v. Ed Spanjaard m.m.v. Gerda Havertong (verteller) met Thomas, Saint-Saëns (Pianoconcert door Eliane Rodrigues) en Poulenc; zondag om 14.15 uur Radio Symfonie Orkest o.l.v. Peter Maxwell Davies m.m.v. Peter Donohoe (piano) met Ravel en Davies (Antartica, première); dinsdag Combattimento Consort Amsterdam en Nederlands Kamerkoor o.l.v. Jan Willem de Vriend (viool) met Purcell (The Fairy Queen); dinsdag Sweelinck ensemble met Mozart, Bartók en Reger.

Zaandam, Zaantheater: woensdag Holland Symfonia o.l.v. Max Pommer met Wagner, Skrjabin (Pianoconcert door Marietta Petkova) en Mendelssohn; woensdag pianorecital door Marietta Petkova.

Zeist, Slot: zondag 14.30 uur pianist David Kuyken met Beethoven en Skrjabin.

Zwolle, Nw Buitensociëteit: donderdag Orkest van het Oosten o.l.v. Nikolaj Alexeev met Franck, Catoire (Pianoconcert door Rian de Waal) en Prokofjev.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@volkskrant.nl.