Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond Concertgebouworkest o.l.v. Leonard Slatkin m.m.v. Nikolai Luganski (piano) met Rimski-Korsakov, Rachmaninov en Prokofjev; zaterdag om 14.15 uur Radio Filharmonisch Orkest Holland en Groot Omroepkoor o.l.v....

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond Jerusalem Kwartet met Haydn, Bartók en Dvorák; zaterdag Nederlands Blazers Ensemble m.m.v. Jos van Immerseel (fortepiano) met Mozart en Beethoven; zondag om 11 uur Van Swieten Society met Hummel en Schubert; zondag Nieuw Sinfonietta Amsterdam o.l.v. Candida Thompson m.m.v. Ilya Grubert (viool) met Wolf, Kreisler, Tartini, Rossini en Ferdi; maandag Párkányi Kwartet met Schubert, Keuris en Beethoven; dinsdag Tania Kross (mezzosopraan), Thomas Oliemans (bariton) en Ernst Munneke (piano) met 'de keuze van Adriaan van Dis', liederen van o.a. Bernstein, Mahler, Goraguer/Zimmerman, Montsalvatge en Ravel; woensdag Calefax Rietkwintet m.m.v. Ivo Janssen (piano) met Van Keulen, Nancarrow en Ockeghem.

Amsterdam, De IJsbreker: zondag om 16.30 uur Maarten Altena Ensemble met The Mexican Connection, werken van Castaños, Fuentes, Giraldo, Sigal, Solis en Waller.

Amsterdam, De Balie/Paradiso: vrijdagavond en - nacht A Time Odyssey/A Dance Odyssey. Met vrijdagavond in de Balie o.a. Daan Vandewalle (pianist) en David Dramm (componist), Mondriaan Kwartet en vrijdagnacht in Paradiso o.a. Gamelenensemble Widosari.

Amsterdam, Bethaniënklooster: zondag om 15 uur Amstel Saxofoon Kwartet met o.a. Pärt, Beethoven en Douw.

Den Bosch, Muziekcentrum: vanavond studenten van het Koninklijk Conservatorium Den Haag met 'de keuze van Bernard Haitink', werken van Toch, Zemlinski en Schönberg; zaterdag Daan Vandewalle (piano) met Chopin; maandag 'Muziek uit het Lab' door Andreas van Zoelen (bassaxofoon), Frank Schulte (electronica) en Eric Ross (Theremin); dinsdag orgelconcert door Arno van Wij met o.a. Bach, Hoffmeister, Hindemith, Badings en Eben.

Den Bosch, Theater a/d Parade: zaterdag Koor en Orkest van het Conservatorium Amsterdam o.l.v. Mark Fitz-Gerald met muziek van Sjostakovitsj bij de film Odna (1930, Kozintsev/

Trauberg).

Enschede, Grote Kerk: zondag om 15 uur Nederlands Blazers Ensemble m.m.v. Jos van Immerseel (fortepiano) met Mozart en Beethoven.

Enschede, Muziekcentrum: vrijdag studenten van de Messiaen Academie en de conservatoria van Arnhem, Enschede en Zwolle o.l.v. Jurre Haanstra met Sondheim, Legrand, Schneider, Van Rooyen en Haanstra.

Maastricht, Conservatorium: zondag Sharon Kwartet m.m.v. George Pieterson (klarinet) met Wolf, Schumann en Brahms.

Kerkrade, Parkstad: vrijdag Limburgs Symfonie Orkest o.l.v. Arild Remmereit m.m.v. Torleif Thedéen (cello) met Dvorák, Tsjaikovski en Schubert.

Maastricht, Theater a/h Vrijthof: zaterdag Limburgs Symfonie Orkest o.l.v. Arild Remmereit m.m.v. Torleif Thedéen (cello) met Dvorák, Tsjaikovski en Schubert.

Nijmegen, De Lindenberg: vanavond studenten van de Messiaen Academie en de conservatoria van Arnhem, Enschede en Zwolle o.l.v. Jurre Haanstra met Sondheim, Legrand, Schneider, Van Rooyen en Haanstra.

Rotterdam, De Doelen: vrijdag Rotterdam Young Philharmonic o.l.v. Arie van Beek m.m.v. Roberta Alexander (sopraan) met Schnittke/Milman/Spivakov, Haydn en Mozart; zondag Doelenensemble o.l.v. Arie van Beek met Laman, Waller, De Kemp en Ruders.

Rotterdam, Lantaren/Venster: dinsdag Orkest de Volharding o.l.v. Jurjen Hempel met Maier, Mukarno, Waller, Vriezen en Ford.

Sittard, Stadsschouwburg: vanavond Limburgs Symfonie Orkest o.l.v. Arild Remmereit m.m.v. Torleif Thedéen (cello) met Dvorák, Tsjaikovski en Schubert.

Tilburg, KUB: maandag Skampa Strijkkwartet met Smetana, Janacek en Chausson.

Utrecht, Vredenburg: zaterdag Radio Symfonie Orkest o.l.v. Michael Christie met Torke, Gershwin (Pianoconcert door Joanna MacGregor) en Copland; zondag om 11 uur Nederlands Blazers Ensemble m.m.v. Jos van Immerseel (fortepiano) met Mozart/Triebensee en Beethoven; dinsdag Koor en Orkest van het Conservatorium Amsterdam o.l.v. Mark Fitz-Gerald met muziek van Sjostakovitsj bij de film Odna (1930, Kozintsev/Trauberg); dinsdag Christopher Maltman (bariton) en Graham Johnson (piano) met liederen van Liszt, Berlioz en Wolf.

Johannes Passion

door Concertgebouworkest en Collegium Vocale Gent o.l.v. Philippe Herreweghe, vrijdagavond en zondag om 14.15 uur in de Grote Zaal Amsterdam; door Toonkunstkoor Utrecht en Concerto d'Amsterdam o.l.v. Jos Vermunt maandag in Vredenburg Utrecht; door Bachkoor Holland m.m.v. Concertgebouw Kamerorkest o.l.v. Charles de Wolff zaterdag in Leiden (Pieterskerk); door Nederlands Bach Ensemble o.l.v. Krijn Koetsveld woensdag in Xaveriuskerk Amersfoort.

Matthaëus Passion

door Randstedelijk Begeleidings Orkest, Jongenskoor Muziekschool Waterland en Amsterdams Jongenskoor o.l.v. Thijs Kramer, ma di (19.30u) in de Grote Zaal Amsterdam; door Philharmonisch Koor Toonkunst Rotterdam en Bach Collegium o.l.v. Daan Admiraal zo (19.30u) in De Doelen Rotterdam; door Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Markus Stenz wo (19.30u) in De Doelen Rotterdam; door Combattimento Consort Amsterdam, Nederlands Kamerkoor, Omroep Jongenskoor o.l.v. Jan Willem de Vriend vanavond (19u) in Vredenburg Utrecht en za (19u) in De Doelen Rotterdam; door Koor en Orkest van de Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Marcus Creed m.m.v. Jongens van het Kathedrale Koor St. Bavo vanavond om 19u in Haarlem (St. Bavokerk), vr (19u) en za (13u) in Aardenburg (St. Baafskerk), di (19.30u) in Tilburg (Concertzaal); door De Nederlandse Bachvereniging m.m.v. Jongens van het Sacramentskoor Breda zo (14.30u) in Naarden (Grote Kerk) en m.m.v. Roder Jongenskoor woensdag en 17 april (19u); door Het Brabants Orkest m.m.v. Philips' Philharmonisch Koor en Jongenskoor Schola Cantorum St. Jan o.l.v. Martien van Woerkum, za (19u) zo (14.15u) in Eindhoven (Muziekcentrum) di (19u) in Breda (Grote Kerk); door Leiderdorps Kamerkoor en Roder Jongenskoor o.l.v. Peter Dijkstra zo (14.30u) in de Pieterskerk Leiden; door Dudok Koor en Orkest o.l.v. Johan Rooze, za (16u) in de Noorderkerk Amsterdam; door Holland Boys Choir en Nederlands Bach Collegium o.l.v. Pieter Jan Leusink za in Den Bosch, ma in Elburg, wo in Amsterdam (Concertgebouw); door CHN-Koor en Orkest m.m.v. Leeuwarder Jongenskoor o.l.v. Harm Witteveen di wo (19u) in Leeuwarden (Grote Kerk); door Koor en Orkest van het Dudok Ensemble o.l.v. Johan Rooze m.m.v. Omroep Jongenskoor zo (15u) in Hilversum (St. Vituskerk); door Het Brabants Kamerkoor en Barokorkest Het Rijnconsort di (19u) in de Hervormde Kerk (Kerkplein) Den Bosch; door Toonkunstkoor Arnhem, Roder Jongenskoor en Het Gelders Orkest za (19u) zo (14u) in Musis Sacrum Arnhem.

Passiemuziek

van Händel en Rheinberger door Het Residentiekoor m.m.v. Symfonisch Ensemble Breda o.l.v. Paul van Gulick, zo (14.30u) in de Lutherse Kerk Den Haag; Mattheus Passion van Bach in een jazzbewerking van Egon Kracht door Egon Kracht & the Troupe zo (15u) in de Hervormde Gemeente Beemster, Noord-Beemster, wo (20.15 uur) in Het Oude Slot Heemstede; Johannes Passie van Scarlatti door Camerata Oude Kerk o.l.v. Henk Verhoef, za (20.15u) in Oude Kerk Amsterdam; 'Black Easter' door Zuid-Afrikaanse zangers, dansers en percussionisten o.l.v. Mac Ndodana Mathunjwa. Vanavond in De Meenthe in Steenwijk, 11 april in het Stadstheater in Zoetermeer, 13 april in De Maaspoort in Venlo, 15 april in Gooiland in Hilversum, 16 april in Stadsschouwburg Sittard.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@volkskrant.nl.