Klassiek

Alkmaar, Provadja: vrijdag Maarten Altena Ensemble met Ashley, Curran, Rueben en Cameron...

Amersfoort, St. Aegtenkapel: zaterdag Nederlands Blazers Ensemble m.m.v. Johanette Zomer (sopraan) en Frans Fiselier (bariton) met Mozarts Le Nozze di Figaro.

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond Het Orkest en Het Nederlands Projectkoor o.l.v. Alexander Vakoulsky m.m.v. solisten met Verdi's Requiem; vrijdag pianisten Karin Lechner en Sergio Tiempo met Tsjaikovski, Piazzolla, Lutoslawski en Ravel; zaterdag om 14.15 uur Nederlands Radio Symfonie Orkest o.l.v. Martyn Brabbins m.m.v. Daniel M-Schott (cello) en Simon O'Neill (tenor) met Wellesz, Elgar, Goldschmidt en Vaughan Williams; zondag om 14.15 uur Orfeonostiarra Koor en Residentie Orkest o.l.v. Jaap van Zweden met Verdi's Requiem; dinsdag Cecilia Bartoli (mezzosopraan) en Freiburger Barockorchester o.l.v. Petra Mns (viool) met Mozart, Beethoven, Salieri en Rossini; woensdag Concertgebouworkest o.l.v. Nikolaus Harnoncourt m.m.v. Christian Gerhaher met Beethoven, Dvoren Schumann.

Amsterdam, Kleine Zaal: vrijdag Margriet van Reisen (alt-mezzo), Pascal Pittie (tenor), Eva Stegeman (viool) en Roger Braun (piano) met Schumann, Dietrich en Mendelssohn; zaterdag Xuefei Yang (gitaar) met o.a. Weiss, Rodrigo, Domeniconi en Castelnuovo-Tedesco; zondag om 11 uur Egidius Kwartet met o.a. Lassus, Carniolus en Regnart; dinsdag Auer Quartett met Mozart, Petrovics en Mendelssohn; woensdag Esart Trio Berlin met Beethoven, Rihm en Dvor

Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag om 14 uur Vocaal Ensemble Multiple Voice o.l.v. Paul de Kok m.m.v. Karin van de Poel (mezzosopraan) en Arthur Schoonderwoerd (fortepiano) met Schubert, Wolf, Diepenbrock en Holst; zaterdagavond Kamerkoor Doulce Memoire o.l.v. Felix van den Hombergh m.m.v. Brigit de Klerk (blokfluit) en Henny Heikens (orgel) met Spaanse en Portugese composities.

Amsterdam, Engelse Kerk: vrijdag Van Swieten Society met Haydn, Beethoven, Cannabich/Mozart en Schubert.

Apeldoorn, Orpheus: vrijdag Het Gelders Orkest o.l.v. Martin Sieghart m.m.v. Janine Jansen (viool) met Prokofjev, Tsjaikovski en Janacek.

Arnhem, Musis Sacrum: zondag om 14.15 uur Het Gelders Orkest - zie Apeldoorn.

Bergen, Rukerk: vrijdag slagwerker Arnold Marinissen.

Delden, Hervormde Kerk: maandag Nederlands Blazers Ensemble - zie Amersfoort.

Den Haag, Korzo: vanavond The Buffer Zone van Yannis Kyriakides.

Den Haag, Philipszaal: vanavond en zaterdag Orfeonostiarra Koor en Residentie Orkest o.l.v. Jaap van Zweden met Verdi's Requiem.

Eindhoven, Muziekcentrum: zaterdag Het Brabants Orkest o.l.v. Jurjen Hempel m.m.v. Mathieu van Bellen (viool) met Lalo en Tsjaikovski; woensdag Sint Petersburg Symfonieorkest o.l.v. Alexander Dmitriev met Tsjaikovski, Rachmaninov en Sjostakovitsj.

Enschede, Grote Kerk: vanavond Nederlands Blazers Ensemble - zie Amersfoort.

Nijmegen, De Vereeniging: zaterdag Het Gelders Orkest - zie Apeldoorn.

Rotterdam, De Doelen: vrijdagavond en zondag om 14.15 uur Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Jan Stulen m.m.v. Robert Bonfiglio (mondharmonica) en Marije Nie (tapdanser) met Copland, Gould, Forster en Gershwin; dinsdag Leipziger Streichquartett met Beethoven, Schubert en Dvor

Rotterdam, Lantaren/Venster: dinsdag The Buffer Zone van Yannis Kyriakides.

Utrecht, Vredenburg: vrijdag Residentie Orkest en Orfeon Donostiarra Koor o.l.v. Jaap van Zweden met Verdi's Requiem; zaterdag Radio Kamerorkest o.l.v. Kenneth Montgomery m.m.v. Henk Swinnen (hobo) en Carel Kraayenhof (bandoneon) met Copland, Piazzolla en Bernstein; zondag om 11 uur Het Brabants Orkest o.l.v. Jurjen Hempel m.m.v. Mathieu van Bellen (viool) met Lalo en Tsjaikovsky; maandag pianist Richard Goode met Bach, Schrg en Debussy; maandag Van Swieten Society met Boccherini, Cannabich/Mozart en Schubert; dinsdag Bernarda Fink (mezzosopraan) en Roger Vignoles (piano) met Schubert, Dvoren Brahms; woensdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Mark Wigglesworth met Elgar (vioolconcert door Hilary Hahn) en Sjostakovitsj.

Utrecht, Kikker: vanavond Ensemble Gending met gamelancomposities van o.a. Paul Bruinen, Jorrit Tamminga en Roderik de Man; vrijdag pianist Ivo Janssen met Ten Holt, Adams en Lauba; zaterdag pianomarathon met Polo de Haas, Gerard Bouwhuis, John Snijders, Guus Janssen, Post & Mulder e.a.

Westzaan, Zuidervermaning: vanavond Egidius Kwartet & Consort m.m.v. Maria Luz Alvares (sopraan) met liederen van Crecquillon.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden