Klassiek

Alkmaar, Grote St. Laurenskerk: woensdag Nederlands Kamerkoor en ensemble o. l. v. Paul van Nevel met Lassus en Palestrina...

Alkmaar, Provadja: vanavond Blokfluitkwartet Malle Symen met Barret, Dramm, De Clercq en Ter Veldhuis.

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond, vrijdagavond en zondag om 14.15 uur Concertgebouworkest o. l. v. David Zimman met Ravel, Martin en Rimsky-Korsakov; zaterdag om 14.15 uur Akademie für Alte Musik Berlin en Groot Omroepkoor en solisten o. l. v. Marcus Creed met Händels Belshazzar; zaterdag Nederlands Kamerorkest o. l. v. Lev Markiz m. m. v. Michel Dalberto (piano) met Stravinsky, Beethoven en Brahms; zondag om 11 uur Nederlands Radio Symfonie Orkest o. l. v. Jean Bernard Pommier (piano) met Ravel en Roussel; zondag pianist Aldo Ciccolini met Liszt; maandag Ukrainian State Symphony Orchestra o. l. v. Victor Plaskina met Prokofjev, Beethoven (Vioolconcert door Marta Abraham), Sjostakovitsj en Blinka/Waltz; dinsdag Ian Bostridge (tenor) en Julius Drake (piano) met liederen van Schubert.

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond en zaterdag Michelangelo Kwartet met Haydn, Stravinsky en Beethoven; vrijdag Paul Verhey (fluit), Rien de Reede (fluit), Alexei Ogrintchouk (hobo), Francien Schatborn (altviool), Floris Mijnders (cello) en Frank van de Laar (piano) met Haydn, Britten en Sullivan; woensdag Steven Isserlis (cello) en Ana-Maria Vera (piano) met Britten, Bloch en Martinù.

Amsterdam, De IJsbreker: van 23 t/m 31 oktober Suite Muziekweek 2003, kamermuziekfestival dat zijn 50-jarig bestaan viert. Naast aanstormend talent dit keer ook 'Suiteïsten' van het eerste uur (www. ysbreker. nl).

Amsterdam, Westerkerk: vrijdag pianist Wibi Soerjadi met Chopin en Liszt.

Amsterdam, Tropentheater: zaterdag Eleonore Pameijer (fluit), Marcel Worms (piano), David Dramm (stem-/gitaar) en Jalalu Kavert Nelson (trompet/slagwerk) met nieuw werk van Dramm, Nelson, Zimmerman en Ne

chushtan.

Arnhem, Musis Sacrum: vrijdag Nederlands Kamerkoor en ensemble o. l. v. Paul van Nevel met Lassus en Palestrina; maandag vioolrecital door Hilary Hahn; woensdag Orkest van het Oosten o. l. v. Jaap van Zweden m. m. v. Katharina Titova (piano) met Beethoven en Berlioz.

Breda, Antoniuskerk: zondag Nederlands Kamerkoor (zie Alkmaar).

Den Bosch, Muziekcentrum: zondag om 15.30 uur de nieuw gecomponeerde Mis opus 18 van Toon Vandevorst voor vijf stemmen en drie strijkers.

Eindhoven, Muziekcentrum: vanavond Aldo Ciccolini (piano) met Liszt; zondag om 12 uur Mieneke van der Velden (viola da gamba) en Fred Jacobs (theorbe) met Marais en De Visée.

Enschede, Muziekcentrum: vanavond Nederlands Kamerkoor en ensemble (zie Alkmaar).

Gouda, St. Janskerk: zaterdag Nederlands Kamerkoor en ensemble (zie Alkmaar).

Hengelo, Rabotheater: zondag om 14.30 uur Orkest van het Oosten (zie Arnhem).

Hoogeveen, De Tamboer: vrijdag Noord Nederlands Orkest o. l. v. Arvo Volmer m. m. v. Theo Loevendie (saxofoon) en Wiek Hijmans (gitaar) met Loevendie en Henze.

Middelburg, Doopsgezinde Kerk: vrijdag ensemble Le Gou * t Etranger met o. a. Telemann.

Rotterdam, De Doelen: vanavond, vrijdagavond en zondag om 14.15 uur Rotterdams Philharmonisch Orkest o. l. v. Jean Fournet m. m. v. Boris Berezovsky (piano) met Pierné, Ravel en Fauré; vrijdag Slagwerkgroep Amsterdam met Erthbeat; vrijdag Calefax Rietkwintet met Tsjaikovski, Skrjabin en Sjostakovitsj; zondag Akademie für Alte Musik Berlin en Groot Omroepkoor o. l. v. Marcus Creed m. m. v. Christine Goerke (sopraan), Ann Hallenberg en David Walker (alt), Werner Güra (tenor) en Neal Davies (bas) met Händel; maandag Combattimento Consort Amsterdam o. l. v. Jan Willem de Vriend m. m. v. Ronald Brautigam (fortepiano) met Mozart en Haydn.

Rotterdam, Lantaren/Venster: woensdag Aarre Ensemble o. l. v. Jussi Jaatinen met Verhoeven, Roffel en Andrikopoulos.

Utrecht, Vredenburg: zondag om 11 uur Combattimento Consort Amsterdam o. l. v. Jan Willem de Vriend m. m. v. Ronald Brautigam (fortepiano) met Mozart en Haydn; dinsdag Het Keuriskwartet m. m. v. Anja Sicking (voordracht), David Kweksilber (klarinet) en Gerard Bouwhuis (piano) met Poulenc, Brahms en Keuris; woensdag Nederlands Kamerorkest o. l. v. Lev Markiz m. m. v. Michel Dalberto (piano) met Stravinsky, Beethoven en Brahms; woensdag Orpheon Consort met Marais, Marais en Forqueray.

Utrecht, Kikker: woensdag Kaida Trio (fluit, basklarinet en piano) en BMB con (klank en beeld) met Busch, Bruynèl, Ter Veldhuis en Mc Gowans.

Zwolle, Broerenkerk: dinsdag Nederlands Kamerkoor en ensemble (zie Alkmaar).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden