Klassiek

Passiemuziek Matth Passion door De Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Jos van Veldhoven vanavond in Tilburg (Concertzaal), zaterdag om 14 uur in Aardenburg (St....

Johannes Passion door Amsterdams Bach Consort o.l.v. Niek Idelenburg zaterdag in Kerk van Oldeberkoop en woensdag in Noorderkerk Amsterdam; door Amsterdams Gemengd Koor en Begeleidingsorkest Herman Strategier o.l.v. Paul Valk zaterdag in Concertgebouw Amsterdam.

Overige passiemuziek Bachs Hohe Messe door Combattimento Consort Amsterdam en Nederlands Kamerkoor o.l.v. Jan Willem de Vriend (viool) zaterdag om 14.15 uur in het Concertgebouw Amsterdam; Lucas Passion van Schn Jesu meine Freude van Bach door Utrechtse Studenten Cantorij o.l.v. Dirkjan Horringa zaterdag in Maria Minor (Achter Clarenburg 6) Utrecht; Stabat Mater van Pergolesi door Orkest van Het Oosten o.l.v. Jaap van Zweden vanavond in Nwe Buitensociit Zwolle, vrijdag en zaterdag in Muziekcentrum Enschede en zondag om 11 uur in Vredenburg Utrecht; o.a. werken van Lotti door Capella Breda o.l.v. Daan Manneke zaterdag om 14 uur in Noorderkerk Amsterdam.

Almelo, Hof 88: 1 t/m 4 april Janac.ekfestival met o.a. vanavond lezing door Jeroen van Gessel (musicoloog) en concert door Muziekcollectief Nederland, vrijdagavond de film The Unbearable Lightness of Being met muziek van Janac.ek en zondag om 11.30 uur pianorecital door Petr Karli¿c.ek en om 13 uur Schrg Kwartet.

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond Concertgebouworkest o.l.v. IvFischer met Prokofjev (Pianoconcert door Boris Berezovsky) en Dvor. woensdag Scottisch Chamber Orchestra o.l.v. Joseph Swensen m.m.v. Ralph Kirshbaum (cello) met Elgar en Vaughan Williams.

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond en zaterdag Vermeer Kwartet met Mozart, Sjostakovtisj en Dvor. zaterdag om 10 uur masterclass door Vermeer Kwartet; zondag om 11 uur Janine Jansen (viool) en David Kuyken (piano) met Beethoven en Strauss; zondag om 14.15 uur Van Swieten Society met Haydn, Dotzauer en Beethoven; zondag Leif Ove Andsnes (piano), Christian Tetzlaff (viool), Tanja Tetzlaff (cello) en Martin Fr(klarinet) met Schumann, Kurt Berg en Schumann.

Amsterdam, Amstelkerk: vrijdag Eleonore Pameijer en Ronald Snijders (fluit) en Marcel Worms (piano) met Mendes, Scherzinger en nieuw werk van Meijering en Snijders.

Amsterdam, Conservatorium: 1 t/m 4 april Week van de Hedendaagse Kamermuziek met o.a. vanavond concert in De IJsbreker, vrijdag in de Sweelinckzaal, zaterdag in de Bachzaal en zondag om 16.30 uur slotconcert in De IJsbreker.

Amsterdam, Cristofori: zondag om 15 uur pianorecital door Antti Siirala.

Den Haag, Korzo: zaterdag Slagwerkgroep Den Haag met o.a. nieuw werk van Guo Wenjing.

Groningen, De Oosterpoort: vanavond Schrg Kwartet met Barber en Crumb; vrijdag harpconcert door Edward Witsenburg en Meija Blok; zaterdag Oxalys Ensemble met o.a. Debussy, Ravel en Cage; zondag om 11 uur Thomas Oliemans (bariton) en Rubens Kwartet met Beethoven, Schoeck, Barber en Tsjaikovski; zondag om 15 uur Van Bree Kwartet en Ronald Brautigam (piano) met Beethoven, Sjostakovitsj en Schumann.

Haarlem, Nieuwe Kerk: zaterdag Thomas Oliemans (bariton) en Rubens Kwartet met Beethoven, Schoeck, Barber en Tsjaikovski.

Nijmegen, De Vereeniging: vanavond pianorecital door Marc-Andramelin.

Rotterdam, De Doelen: vanavond en vrijdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Okko Vket Adams (vanavond m.m.v. klarinettist Michael Collins) ; vrijdag pianisten Melvyn Tan en Ronald Brautigam met Weber en Schubert; zondag om 15 uur pianorecital door Wibi Soerjadi; zondag Doelen Ensemble o.l.v. Arie van Beek m.m.v. Theo Loevendie (saxofoon en verteller) met Loevendie.

Rotterdam, Lantaren/Venster: vrijdag Schrg Kwartet met Ives, Barber, Crumb en Feldman.

Utrecht, Vredenburg: vrijdag Christoph Genz (tenor) en Thomas Wise (fortepiano) met Schubert (Die schMin); zaterdag Nederlands Radio Symfonie Orkest o.l.v. Jean-Bernard Pommier m.m.v. Charlotte Hellekant (mezzosopraan) met Debussy, Bosmans/Strietman en Roussel; zondag om 11 uur Orkest van het Oosten en Consensus Vocalis Oldenzaal o.l.v. Jaap van Zweden met Haydn en Pergolesi; maandag Vermeer Kwartet met Mozart, Sjostakovitsj en Dvor. dinsdag Thomas Oliemans (bariton) en Rubens Kwartet met Beethoven, Schoeck, Barber en Tsjaikovski.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden