Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond het Concertgebouworkest o.l.v. Itzhak Perlman (viool) met Beethoven (Romance voor viool en orkest), Mozart en Tsjaikovski; vrijdag- en zaterdagavond en zondag om 14.15 uur Nederlands Kamerorkest o.l.v....

(bariton) met Tsjaikovski en Stravinsky; zaterdag om 14.15

uur Anima Eterna Symfonie Orkest o.l.v. Jos van Immerseel met Brahms en J. Strauss jr.; zondag om 11 uur Combattimento Consort Amsterdam o.l.v. Jan Willem de Vriend m.m.v. Ronald Brautigam (hammerklavier) met Bach, Haydn en Boccherini.

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond en zaterdag Keller Kwartet met Bach, Kurtág en Ligatura; vrijdag Franciscus Kwartet m.m.v. Bob van Asperen (klavecimbel) en Nelleke ter Berg (gitaar) met Boccherini, Turina en Scarlatti; zondag Brisk Recorder Quartet Amsterdam m.m.v. Michael Chance (countertenor) met Byrd, Tallis en Dowland; maandag de Keuze van Nelleke Noordervliet: het Párkány Kwartet met Sjostakovitsj (Derde en Achtste strijkkwartet); dinsdag Escher Trio m.m.v. Miranda van Kralingen (sopraan) met Beethoven; woensdag Artemis kwartet met Bach/Mozart, Beethoven en Bartók.

Amsterdam, De Rode Hoed: woensdag Orkest de Volharding o.l.v. Jurjen Hempel m.m.v. Ann McMichael (viool) en Wiek Hijmans (gitaar) met Cameron (nieuw werk), Tsoupaki, Godin en De Graaff.

Amsterdam, Hogeschool (Wibautstraat 2): zondag om 13.30 uur Ives Ensemble met Morton Feldman (String Quartet II, première).

Amsterdam, Beurs van Berlage: zondag om 15 uur David Dramm (zang & elektrische gitaar), Anne La Berge (fluit, elektronica) en Aurelia saxofoonkwartet met Dramm ('The Hammerhead Aria's').

Amsterdam, Uilenburger Synagoge: Valérie Guillorit (sopraan), Matthijs Koene (panfluit), Frans van Ruth (piano) en Hadewych Trio met Huybrechts, Cras, Roussel, en Douw.

Apeldoorn, Mariakerk: zaterdag om 15.30 uur Nederlandse Cantorij met werken van W.F., C.P.E. en J.C. Bach.

Apeldoorn, Gigant: dinsdag Orkest De Ereprijs.

Arnhem, Musis Sacrum: zondag om 14.15 uur Het Gelders Orkest o.l.v. Micha Hamel met Tippett, Stravinsky (Vioolconcert door Chantal Juillet), Van Onna ('Approaching a city', première) en Debussy; maandag Brisk Recorder Quartet Amsterdam m.m.v. Michael Chance (countertenor) met Byrd, Tallisen Dowland.

Bergen, Ruïnekerk: woensdag Alexander Danilevsky (viool) en Olga Fomina (piano) met Schubert, Schumann en Tsjaikovski.

Delft, De Veste: zondag om 11.30 uur pianorecital door Marietta Petkova.

Den Haag, Philipszaal: vrijdag en zaterdag Residentie Orkest o.l.v. Jaap van Zweden met Mozart (Pianoconcert door Karin Lechner) en Mahler.

Eindhoven, Technische Universiteit: zondag om 14 uur Bambuso Sonoro & Talking Machine door Hans van Koolwijk (geluidskunstenaar), Klaas Hoek (organist) en Greetje Bijma (stemkunstenaar).

Enschede, Muziekcentrum: vanavond orgelconcert door Gijs van Schoonhoven; vrijdag Quatuor Rosamonde met Fauré, Dutilleux en Ravel.

Groningen, De Oosterpoort: vanavond Brisk Recorder Quartet Amsterdam m.m.v. Michael Chance (countertenor) met Byrd, Blow, Tallis, Gibbons en Dowland.

Groningen, Grand Theatre: zaterdag Orkest de Volharding o.l.v. Jurjen Hempel m.m.v. Ann McMichael (viool) en Wiek Hijmans (gitaar) met Cameron (nieuw werk), Tsoupaki, Godin en De Graaff.

Groningen, De Oosterpoort: vanavond Brisk Recorder Quartet Amsterdam m.m.v. Michael Chance (countertenor) met Byrd, Blow, Tallis, Gibbons en Dowland.

Leeuwarden, Theater Romein: vrijdag Orkest de Volharding & Prime Ensemble met nieuw werk van Cameron Godin, Tsoupaki, Ford en De Graaff.

Leeuwarden, De Harmonie: vrijdag Josef Aschtak Trio met Beethoven, Goebaidoelina, Haydn en Schnittke.

Leiden, Stadsgehoorzaal: woensdag Emma Kirkby en ensemble The Spirit of Gambo.

Maastricht, Conservatorium: zondag Talich Kwartet met Mozart, Mendelssohn en Dvorák.

Nijmegen, De Vereeniging: zaterdag Het Gelders Orkest o.l.v. Micha Hamel met Tippett, Stravinsky, Van Onna en Debussy.

Purmerend, De Purmaryn: zaterdag Combattimento Consort Amsterdam o.l.v. Jan Willem de Vriend m.m.v. Ronald Brautigam (hammerklavier) met Bach, Haydn en Boccherini.

Rotterdam, De Doelen: zondag om 14.15 uur Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Gianandrea Noseda met een Spaans programma, werken van Mompou/Montsalvatge en Falla; zondag Doelenkwartet met Varese, Perezzanni, Rihm, Loevendie en Janacek.

Rijen, De Boodschap: vrijdag pianorecital door Marietta Petkova.

Tilburg, Concertzaal: vrijdag Brisk Recorder Quartet Amsterdam m.m.v. Michael Chance (countertenor) met Byrd, Blow, Tallis, Gibbons en Dowland; dinsdag I Fiamminghi met Beethoven; woensdag Maarten Koningsberger (bariton) en Fred Jacobs (luit).

Utrecht, Vredenburg: vrijdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Gianandrea Noseda met Mompou/Montsalvatge, Falla en Falla/Berio; zaterdag Radio Kamerorkest en Groot Omroepkoor o.l.v. Frans Brüggen m.m.v. Paul Agnew (tenor) met Haydn en Mozart; zondag om 14.15 uur Radio Symfonie Orkest o.l.v. Jean-Bernard Pommier (piano) m.m.v. Bernarda Fink (mezzosopraan) met Debussy, Fauré en Duparc; maandag Ebony Band o.l.v. Werner Herbers m.m.v. Barbara Tetenberg (mezzosopraan) en Sepp Grotenhuis (piano) met Schnabel, Kletzki en Ansermet; dinsdag Claudia Schubert (alt) en Hans-Peter Müller (piano) met Schubert, Wolf, Zemlinsky en Mahler.

Utrecht, Gebouw K & W: zondag om 15 uur een concert door de winnares van de Richard Hol Fonds Prijs 2001 Elisabeth van Hemert (viool) en de genomineerden voor de Kunstanjer 2001: Tania Kross, Rutger Schehrer, Marc Tromp en Gwyneth Wentink.

Utrecht, St. Gertrudiskerk (Willemsplantsoen): zondag om 15.30 uur de Nederlandse Cantorij o.l.v. Maarten Kooij met werken van W.F., C.P.E. en J.C. Bach.

Zwolle, Nwe Buitensociëteit: vanavond Het Gelders Orkest o.l.v. Micha Hamel met Tippett, Stravinsky, Van Onna en Debussy.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden