Klassiek

Alkmaar, Provadja: vrijdag Margo Rens (sopraan), Jan Erik van Regteren Altena (viool), Michiel Weidner (cymbalon), Mariken Zandvliet (piano) en Pieter Smithuijsen (contrabas) met een Kurtág-programma....

Amstelveen, Schouwburg: vrijdag Ensemble Multifoon en Gamelanensemble Widosari.

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond en vrijdag het Concertgebouworkest o.l.v. Nikolaus Harnoncourt met Dvorák (o.a. Pianoconcert door Pierre-Laurent Aimard) en Haydn; zaterdag om 14.15 uur Radio Symfonie Orkest en Groot Omroepkoor o.l.v. Reinbert de Leeuw m.m.v. George Pieterson (klarinet), Vera Beths (viool) en Anner Bijlsma (cello) met Messiaen en Goebaidoelina ('Alleluja', première); zaterdag en maandag Nederlands Kamerorkest en Capella Amsterdam o.l.v. Christian Zacharias (piano) en solisten met Haydn ('Requiem') en Mozart (Pianoconcert); zondag om 11 uur Nederlands Kamerkoor o.l.v. Tõnu Kaljuste met Monteverdi, Britten, Martin, Joep Franssens en Vasks; zondag om 14.15 uur pianist Wibi Soerjadi met Schubert, Chopin, Rachmaninov en Liszt; woensdag Residentie Orkest o.l.v. Jaap van Zweden met Mengelberg, Rachmaninov (Pianoconcert door Derek Han) en Brahms.

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond Nieuw Sinfonietta Amsterdam met Berio ('Sequenza XIII' door accordeonist Teodoro Anzellotti) en premières van Evangelista, De Man, Sánchez-Verdú en Hidalgo en zaterdag met Cowell, Golijov (première), Ruggles, Revueltas, Loevendie en Ives; vrijdag Sjostakovitsj Kwartet met strijkkwartetten; zaterdag om 9.30 uur masterclass door Sjostakovitsj Kwartet; zondag om 14.15 uur Céleste Zewald (klarinet), Frederieke Saeys (viool) en Mattijs van de Woerd (bariton); maandag Artis Kwartet met Weigl, Berg en Zemlinsky; dinsdag en woensdag Christianne Stotijn (alt-mezzosopraan), Udo Reinemann (bariton) en Willem Brons (piano) met liederen van Wolf.

Amsterdam, Nassaukerk: zondag om 15 uur Nationaal Jeugd Orkest met Prokofjev, Stravinsky (Pianoconcert door Igor Roma) en Mozart.

Amsterdam, Bethaniënklooster: maandag Trio Noname (Zürich) met Blavet, Dieupart en Forqueray.

Amsterdam, De IJsbreker: tijdens de Suite Muziekweek vanavond Stefan Gerritsen (gitaar) en Matthijs Koene (panfluit) met Manneke, Meijering, De Ruiter en Helbich; vrijdag Martina Meyer (blokfluit) met Berio, Lavista en De Man; zaterdag Suzanne Arends (fluit), Alice Emor, Jolanda de Heus en Renske Spek (slagwerk) met Kagel, De Man, Bruynel en Loevendie; zondag Susanna Borsch (blokfluit) en Vincent van Engelen (radiopresentatie) met Vaughan, Di Scipio, Garau en Numan.

Amsterdam, OLV-Kerk: zondag om 15 uur Vocaal ensemble Sfumato met Dufay, Bruckner, Da Palestrina, Obrecht, Desprez, Casals en Byrd.

Amsterdam, Engelse Kerk: zondag om 15.15 uur Projectkoor Amsterdam o.l.v. Maria van Nieukerken met Bach-motetten.

Arnhem, Musis Sacrum: vanavond Nederlands Kamerkoor o.l.v. Tõnu Kaljuste met Monteverdi, Britten, Martin, Joep Franssens en Vasks; dinsdag Het Gelders Orkest o.l.v. Lev Markiz met Schubert, Saint-Saëns (Vioolconcert door Liza Ferschtman) en Bartók.

Breda, De Nieuwe Veste: vrijdag Aurelia Saxofoon Kwartet met Van Keulen, Debussy, Schmitt en Vellones.

Den Bosch, Muziekcentrum: dinsdag Brabantse Componistenavond m.m.v. Joop Voorn, Fons Mommers, Henk Stoop, Helen de Boo, Aldert Winkelman, Maurice Pirenne en Frans Kerkhofs.

Den Haag, Philipszaal: Nationaal Koor en Orkest van Moldavië o.l.v. Alexandru Lascae met Händel ('The Messiah').

Doetinchem, Amphion: vanavond Het Gelders Orkest o.l.v. Lev Markiz met Schubert, Saint-Saëns en Bartók.

Enschede, Muziekcentrum: vanavond Koor en Orkest van De Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Jos van Veldhoven met Mozarts 'Requiem' in de versie Süssmayr/Flothuis en J.Chr. Bach; vrijdag Het Gelders Orkest o.l.v. Lev Markiz met Schubert, Saint-Saëns en Bartók.

Leeuwarden, De Harmonie: zondag om 15 uur Maarten Koningsberger (bariton) en Fred Jacobs (luit) met Caccini, Lanier, Kapsberger, Piccinini, Huygens, Purcell en De Visée.

Naarden, Grote Kerk: vrijdag Koor en Orkest van De Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Jos van Veldhoven met Mozarts 'Requiem' in de versie Süssmayr/Flothuis en J.Chr. Bach.

Rotterdam, Lantaren/Venster: vrijdag Nieuw Sinfonietta Amsterdam met Cowell, Golijov (première), Ruggles, Revueltas, Loevendie en Ives.

Rotterdam, De Doelen: woensdag Nederlands Kamerorkest en Capella Amsterdam o.l.v. Christian Zacharias (piano) en solisten met Haydn ('Requiem') en Mozart (Pianoconcert).

Tilburg, Concertzaal: vrijdag Het Brabants Orkest met Bach/Webern en Brahms.

Utrecht, Vredenburg: zaterdag Nationaal Koor en Orkest van Moldavië o.l.v. Alexandru Lascae met Händel ('The Messiah'); maandag Brodsky kwartet met Bridge, Britten en Tsjaikovsky; dinsdag Osiris Trio met Haydn, Brahms en Schumann.

Utrecht, Pieterskerk: vrijdag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Tõnu Kaljuste met Monteverdi, Britten, Martin, Joep Franssens en Vasks.

Winterswijk, De Storm: woensdag Het Gelders Orkest o.l.v. Lev Markiz met Schubert, Saint-Saëns en Bartók.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden