Klassiek

Amersfoort, St. Aegtenkapel: dinsdag pianorecital door Marietta Petkova...

Amsterdam, Grote Zaal: vrijdag Het Gelders Orkest o.l.v. Hans Leenders m.m.v. Fazil Say (piano) met Rachmaninov en Tsjaikovski; zaterdag om 14.15 uur Radio Filharmonisch Orkest Holland o.l.v. Jean Fournet m.m.v. pianisten Enrico Pace en Igor Roma met Poulenc en Debussy; zaterdag- en maandagavond en zondag om 14.15 uur Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Jean-Bernard Pommier m.m.v. Olga Martinova (viool) met Berlioz, Laló en Saint-Saëns; zondag om 11 uur La Stagione Frankfurt o.l.v. Michael Schneider (sopranino) m.m.v. Ingeborg Scheerer (viool) en Karl Kaiser (traverso) met Vivaldi.

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond Inesse Galante (sopraan) en Kelvin Grout (piano) met Glinka, Rimsky-Korsakov, Medtner, Tsjaikovski en Rachmaninov; zaterdag Ad Libitum Kwartet met Schubert en Ravel; maandag sopranen Nancy Argenta en Ingrid Attrot en Kelvin Grout (piano) met liederen van Mendelssohn, Dallapiccola en Kent.

Amsterdam, Odeon Theater: vrijdag het Reizend Muziek Gezelschap met Kox (Pianokwintet, première), Fauré en Mozart.

Amsterdam, Waalse Kerk: woensdag Cappella Figuralis o.l.v. Jos van Veldhoven met Bach, Böhm en Erlebach.

Amsterdam, de Rode Hoed: vanavond De muzikale wereld van Nelleke Noordervliet. Muziek van o.a. Janácek, Purcell, Gershwin en Ellington.

Apeldoorn, Gigant: dinsdag Vera Beths (viool) en Stanley Hoogland (piano) met Schat, Escher, Ravel en Stravinsky.

Arnhem, Musis Sacrum: zondag om 14.15 uur Het Gelders Orkest o.l.v. Hans Leenders m.m.v. Fazil Say (piano) en Monique Krüs (sopraan) met Kruisselbrink (Pra, première), Rachmaninov en Tsjaikovski.

Den Bosch, Muziekcentrum: zondag vanaf 12.30 uur Dag van de Industriële Muziek met Jan Landuydt (radiomaker), Vincent van Engelen (Radio 4) en Ensemble Insomnio.

Den Bosch, Theater a/d Parade: zaterdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Timothy Brock met filmmuziek bij Modern Times (Chaplin, 1936).

Den Haag, Philipszaal: maandag pianisten Stefan en Martijn Blaak m.m.v. slagwerkers Claire Edwardes en Niels Meliefste met Brahms/Haydn, Debussy, Lutoslawski en Stravinsky.

Drachten, De Lawei: vrijdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Arnold Östman m.m.v. Ronald Brautigam (piano) met Stenhammar, Mendelssohn en Schubert.

Eindhoven, Muziekcentrum: zaterdag Het Brabants Orkest o.l.v. Marc Soustrot met Poulenc, Debussy en Ravel; dinsdag Utrecht String Quartet met Bosmans, Beethoven en Sibelius.

Emmen, De Muzeval: zaterdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Arnold Östman m.m.v. Ronald Brautigam (piano) met Stenhammar, Mendelssohn en Schubert.

Enschede, Muziekcentrum: woensdag Nieuw Sinfonietta Amsterdam m.m.v. Pekka Kuursisto (viool) met Vivaldi en Tsjaikovski.

Groningen, Oosterpoort: vanavond Noord Nederlands Orkest o.l.v. Arnold Östman m.m.v. Ronald Brautigam (piano) met Stenhammar, Mendelssohn en Schubert.

Haarlem, Mariakerk: vrijdag Holland Symfonia o.l.v. Luke Dollman m.m.v. Håkon Austbø (piano) met Nielsen, Grieg en Rimski-Korsakov.

Hoofddorp, De Meerse: vanavond Holland Symfonia o.l.v. Luke Dollman m.m.v. Håkon Austbø (piano) met Nielsen, Grieg en Rimski-Korsakov.

Lochem, Schouwburg: zondag het Reizend Muziek Gezelschap met Beethoven, Glinka en Dvorák.

Rotterdam, De Doelen: zondag Mullova Ensemble met Strauss, en Schubert.

Sneek, Martinikerk: zondag om 16 uur Cappella Figuralis o.l.v. Jos van Veldhoven met Bach, Böhm en Erlebach.

Tilburg, KUB: vrijdag Mullova Ensemble met Strauss en Schubert.

Utrecht, Vredenburg: vanavond het Reizend Muziek Gezelschap met Kox (Pianokwintet, première), Fauré en Mozart; maandag Schönberg Kwartet, m.m.v. Janine Jansen (viool), David Kuyken (piano) en Margriet de Moor (voordracht) met Beethoven en Janacek; woensdag Freiburger Barock Consort en Orlando di Lasso Ensemble o.l.v. Detlef Bratschke m.m.v. Petra Müllejans (viool) en Daniela Helm (viool) met Biber; woensdag Richard Egarr (klavecimbel) met Gibbons, Bull, Byrd en Frescobaldi.

Utrecht, Geertekerk: maandag Cappella Figuralis o.l.v. Jos van Veldhoven met Bach, Böhm en Erlebach.

Zutphen, De Hanzehof: vanavond Het Gelders Orkest o.l.v. Hans Leenders m.m.v. Fazil Say (piano) en Monique Krüs (sopraan) met Kruisselbrink (Pra, première), Rachmaninov en Tsjaikovski.

Zwolle, Odeon: dinsdag het Reizend Muziek Gezelschap met Beethoven, Glinka en Dvorák.

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden