Klassiek

Alkmaar, Grote St. Laurenskerk: vanavond Nederlands Kamerkoor o.l.v. Paul van Nevel met De Kerle en Luython...

Amersfoort, St. Joriskerk: woensdag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Paul van Nevel met De Kerle en Luython.

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond en vrijdag Concertgebouworkest en Koor Nieuwe Muziek o.l.v. Bernard Haitink met Escher, Debussy en Mozart; zaterdag om 14.15 uur Ensemble Intercontemporain o.l.v. Pierre Boulez m.m.v. Alain Damines (klarinet) met Schönberg, Höller, Carter en Boulez; zaterdag en maandag Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Yakov Kreizberg m.m.v. Truls Mørk (cello) met Koolmees (première), Sjostakovitsj en Brahms; zondag om 14.15 uur The English Concert o.l.v. Andrew Manze (viool) met C.P.E. Bach en Mozart; zondag pianist Grigory Sokolov met Chopin en Skrjabin; dinsdag Staats Symfonie Orkest van de Oekraïne o.l.v. Taras Krysa m.m.v. Ingrid Fliter (piano) met Smetana, Prokofjev en Rachmaninov; woensdag Concertgebouworkest o.l.v James Conlon m.m.v. Vadim Repin (viool) met Sibelius en Sjostakovitsj.

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond De keuze van Jan Wolkers, pianist Geoffrey Madge met Bach, Busoni, Schubert en Xenakis; zaterdag pianorecital door Piotr Anderszewski; zondag om 11 uur Calefax Rietkwintet m.m.v. Helena Rasker (alt) met Moesorgski, Skrjabin, Prokofjev en Sjostakovitsj; zondag om 14.15 uur Tony Rous (viool), Sumiko Nagaoka (piano) en Fred Pot (cello) met Bach, Beethoven, Bruch en Dvorák; woensdag St. Lawrence String Quartet met o.a. Hadyn en Ravel.

Amsterdam, Beurs van Berlage: zaterdag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Paul van Nevel met De Kerle en Luython.

Amsterdam, Waalse Kerk: zondag om 14.30 uur Cappella Amsterdam o.l.v. Daniel Reuss met Di Lasso (Lagrime di San Pietro); zondag Le Poème Harmonique met Monteverdi, Rossi, Moulinié en Castaldi.

Breda, Antoniuskerk zondag om 15 uur Nederlands Kamerkoor o.l.v. Paul van Nevel met De Kerle en Luython.

Den Haag, Nieuwe Kerk: zaterdag Schönberg Kwartet m.m.v. Rainer Kussmaul (altviool) met Szymanowski, Ketting Zemlinsky en Brahms; zondag om 11.30 uur Francien Schatborn (altviool) en Jeanette Koekkoek (piano) met Schubert, Schumann en Frid; dinsdag Johannette Zomer (sopraan) en Fred Jacobs (luit, theorbe) met Splendore di Roma.

Enschede, Muziekcentrum: zaterdagavond en zondag om 14.30 uur Orkest van het Oosten o.l.v. Jaap van Zweden m.m.v. Paolo Giacometti (piano) met Wagenaar en Beethoven.

Enschede, Grote Kerk: vrijdag Nederlands Studenten Kamerkoor met Barber, Poulenc, Escher, Hamburg, Micháns en Verhoeven.

Gouda, St. Janskerk: dinsdag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Paul van Nevel met De Kerle en Luython.

Groningen, De Oosterpoort: maandag The English Concert - zie Amsterdam, Grote Zaal.

Groningen, Synagoge: zondag om 15 uur Nederlands Studenten Kamerkoor met Barber, Poulenc, Escher, Hamburg, Micháns en Verhoeven.

Kampen, Bovenkerk: zaterdag Pieter Dirksen (orgel) en Anne Grimm (sopraan) met Buxtehude, Böhm, J.S. en W.F. Bach.

Kampen, muziekschool Quintus: vrijdag finale Herman Krebbers Viool & Celloconcours.

Leiden, Stadsgehoorzaal: dinsdag The English Concert - zie Amsterdam, Grote Zaal.

Maastricht, Bonnefantenmuseum: vrijdag-, zaterdag- en zondagavond Studium Chorale o.l.v. Daan Manneke, Amstelsaxofoonkwartet en solisten met Di Lasso, Xenakis en Manneke.

Rotterdam, De Doelen: vrijdag pianorecital door Piotr Anderszewski; zaterdag Radio Filharmonisch Orkest Holland o.l.v. Edo de Waart met Fauré, Stravinsky en Strauss; zondag Charlotte Sprenkels (harp) en leden van het Rotterdams Philharmonisch Orkest met Debussy, Goebajdoelina en Crumb; woensdag Robert Holl (bas) en Rudolf Jansen (piano) met Schubert.

Rotterdam, Lantaren/Venster: woensdag Charlotte Riedijk (sopraan), Godelieve Schrama (harp), Peppie Wiersma (slagwerk), Wim Vos (slagwerk) en Johanna ter Steege (stem) met De Vries en Berio.

Utrecht, Vredenburg: vrijdag Radio Filharmonisch Orkest Holland o.l.v. Edo de Waart met Fauré, Stravinsky en Strauss; zaterdag Nederlands Radio Symfonie Orkest o.l.v. Nikolaj Alexeev m.m.v. Steven Isserlis (cello) met Arenski, Tsjaikovski, Dvorák en Janacek; zondag om 15 uur Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Yakov Kreizberg m.m.v. Truls Mørk (cello) met Koolmees (première), Sjostakovitsj en Brahms.

Utrecht, Geertekerk: vanavond Le Poème Harmonique met Monteverdi, Rossi, Moulinié en Castaldi; zaterdag Nederlands Studenten Kamerkoor met Barber, Poulenc, Escher, Hamburg, Micháns en Verhoeven.

Utrecht, Pieterskerk: vrijdag Cappella Amsterdam o.l.v. Daniel Reuss met Di Lasso (Lagrime di San Pietro).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden