Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: donderdag en vrijdag Concertgebouworkest o.l.v. Bernard Haitink met Haydn en Bruckner; zaterdag om 14.15 uur Groot Omroepkoor, Radio Filharmonisch Orkest Holland en Nationaal Kinderkoor o.l.v....

Gaudeamus Muziekweek. Vanavond in Paradiso Amsterdam The Night of the Unexpected; vrijdag om 12.30 uur in De IJsbreker Amsterdam Shanghai Chinese Ensemble, Ya-ou Xie (piano) en Frederike de Winter (slagwerk); vrijdag in de Kleine Zaal Amsterdam Nieuw Ensemble o.l.v. Ernst van Tiel met Bulsink, Mendonca, Nas, Seung-Ah Oh, Estrada, Nasopoulou, Kristinsson, Roo, Keller en Oomen.

Den Haag, Philipszaal: zondag om 12 uur Residentie Orkest o.l.v. Jaap van Zweden met Moessorgski.

Eindhoven, Muziekcentrum: vrijdag Night in Lighttown door Nederlands Promenade Orkest o.l.v. Jurre Haanstra m.m.v. Trijntje Oosterhuis, The Gents en Sharon Niessen (piano); woensdag Orkest van de Achttiende Eeuw o.l.v. Frans Brüggen m.m.v. Thomas Zehetmair (viool) met Schumann en Brahms.

Enschede, Muziekcentrum: vanavond Orkest van het Oosten o.l.v. Jaap van Zweden m.m.v. Ilya Grubert (viool) met Lalo en Tsjaikovski.

Groningen, De Oosterpoort: vanavond Orkest van de Achttiende Eeuw o.l.v. Frans Brüggen m.m.v. Thomas Zehetmair (viool) met Schumann en Brahms.

Groningen, Lutherse Kerk: vanavond Michael Chance (countertenor), Brisk Recorder Quartet, Naomi Hirschfeld (gamba) en Jacob Heringman (luit) met Byrd, Dowland, Holborne, Keeling, De Vries en Janssen.

Haarlem, Sint Bavo Kathedraal: zaterdag om 15 uur orgelconcert door Henri-Franck Beaupérin.

Utrecht, Vredenburg: vanavond Magdalena Kozená (mezzosopraan), Thierry Grégoire (countertenor) m.m.v. barokensemble o.l.v. Jory Vinikour (klavecimbel) met Händel, Vivaldi en Monteverdi; vanavond om 22.30 uur Gambaconsort Phantasm met Lawes (Consort sets in six parts); vrijdag om 14.30 uur Fabio Bonizzoni (klavecimbel) met Galuppi, Rutini, Geminiani en Scarlatti; vrijdag Nederlands Radio Symfonie Orkest o.l.v. Hans Vonk met Brahms en Kodály; zaterdag om 16 uur Egidius Kwartet met liederen van Hieronymus Lauweryn van Watervliet; zaterdag Akademie für Alte Musik Berlin met Beck, Bach, Graun en Mozart; zondag The New Dutch Academy o.l.v. Simon Murphy met Corelli; maandag Dag van de Kamermuziek, concerten door o.a. Tania Kross (mezzosopraan), Franciskus Kwartet, Hans Schellevis (piano), David Kweksilber (klarinet), Gerard Bouwhuis (piano) en Guus Janssen (piano), presentatie Kees Hillen.

Festival van Zeeuws-Vlaanderen, 6 t/m 28 september. Zaterdag in Scheldetheater Terneuzen Ket, opera van Koen Dejonghe over een multiculturele stad; zondag om 15 uur in Ledeltheater Oostburg Via Artis met muziek uit de middeleeuwen.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden