Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond Cecilia Bartoli en Orchestra of the Age of Enlightenment met o.a. opera-aria's van Gluck; vrijdag en zaterdag Nederlands Kamerorkest o.l.v....

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond pianorecital door Joost van der Meent; vrijdag Osiris Trio en Flamencokwartet Eric Vaarzon Morel met De Falla, Ginastera en Turina; zaterdag Andrew Manze (viool), William Carter (luit) en Richard Egarr (klavecimbel) met Pandolfi, Froberger, Walther, Piccinini en Schmelzer; maandag pianorecital door Frank Braley; dinsdag Julia Fischer (viool) en Milana Chernyvska (piano) met Beethoven, Dvorák en Strauss.

Amsterdam, Doelenzaal (Kloveniersburgwal 87): zaterdag- en zondagavond en zondag om 16 uur het Nederlands Zangtheaterkoor en Avastrings Kwartet o.l.v. Anthony Zielhorst met Van Bergeijk ('Coppi Cantate', première).

Amsterdam, Bagagehal Loods 6: zaterdag om 19 uur Jill Feldman (sopraan), Mara Galassi (harp) en Karl-Ernst Schröder (chitarrone) met Caccini, D'Intra, Petrarca en Tasso.

Amsterdam, De IJsbreker: zondag om 16.30 uur Jamil Al Asadi (citer), Latif Al Obeidi (percussie/luit), Adnan Shenan (rietfluit) met Arabische klassieke muziek.

Amsterdam, Dominicuskerk: zaterdag Arion Ensemble met Scarlatti (Johannes Passie en Stabat Mater).

Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag om 14 uur Viviana Sofronitzky (fortepiano), Susanne Ehrhardt (klarinet) en Nils Wieboldt (cello) met Beethoven-trio's.

Apeldoorn, Gigant: vrijdag slotconcert 'The Young Composers Meeting'. Ensemble Ereprijs met 3-minuten composities van jonge componisten.

Den Bosch, Muziekcentrum: dinsdag organist Willem Tanke met Bach, Sweelinck en Messiaen.

Den Haag, Philipszaal: vrijdag pianorecital door Bas van Bommel.

Den Haag, Philipszaal: vanavond Marta Abraham (viool) en Roger Braun (piano) met werk van Clara en Robert Schumann en Brahms.

Eindhoven, Muziekcentrum: vanavond Beaux Arts Trio met Beethoven, Schnittke en Schubert; zaterdag Charles Neidich en Lars Wouters van den Oudenweijer (klarinet) en Hans Eijsackers (piano) met Abaziz, Fauré, Neidich, Stravinsky en Ponchielli; woensdag Nationaal Symfonie Orkest van de Oekraïne o.l.v. Volodymyr Sirenko m.m.v. Alexander Warenberg (piano) met Tsjaikovski.

Enschede, Muziekcentrum: vanavond pianorecital door Bas van Bommel.

Haarlem, Doopsgezinde Kerk: vrijdag Bart Schneemann (hobo), Irene Maessen (sopraan), Kees Hülsmann (viool), Lucia Swarts (cello) en Menno van Delft (klavecimbel) met Bach, Marias, Telemann, Berio, Williams en Mozart.

Heemstede, Het Oude Slot: woensdag Hexagon Ensemble met Rachmaninov, Wassilenko, Saint-Saëns en Juon.

Leeuwarden, Fries Museum: vrijdag Jill Feldman (sopraan), Mara Galassi (harp) en Karl-Ernst Schröder (chitarrone) met Caccini, D'Intra, Petrarca en Tasso.

Leiden, Stadsgehoorzaal: woensdag Nieuw Sinfonietta Amsterdam o.l.v. Roy Goodman m.m.v. dansers Jean Emil en Jennifer Hanna met Rameau, Purcell, Pisendel/Telemann, Rebel en Rossini.

Loevestein, Slot: vanavond Jill Feldman (sopraan), Mara Galassi (harp) en Karl-Ernst Schröder (chitarrone) met Caccini, D'Intra, Petrarca en Tasso.

Maastricht, Conservatorium: zondag Michael Melzer en Yael Shimshoni (blokfluit) en Amati Strijktrio met Mozart en Bach.

Nijmegen, Galerie Marzee: zondag om 16 uur Barre Bouman (klarinet) en Tatiana Koleva (slagwerk) met De Vries, Stockhausen, Straesser en Aperghis.

Rotterdam, De Doelen: zaterdag Radio Kamerorkest o.l.v. Frans Brüggen m.m.v. Janine Jansen (viool) en David Kuyken (piano) met Mendelssohn en Beethoven; zondag om 14 uur Nationaal Symfonie Orkest van de Oekraïne o.l.v. Volodimir Sirenko m.m.v. Alexander Warenberg (piano) met Tsjaikovski.

Tilburg, Concertzaal: woensdag Ives Ensemble m.m.v. Beatrice van der Poel (zang) met Ives, Jolivet, Maxwell Davies, Stravinsky, Wagenaar, Hartmann, Ferrari en Satie.

Utrecht, Vredenburg: zaterdag Nationaal Symfonie Orkest van de Oekraïne o.l.v. Volodimir Sirenko m.m.v. Alexander Warenberg (piano) met Tsjaikovski; maandag Marion Moonen (fluit), Joost Hekel (klarinet), Helen Barsby (trompet), Franck Polman (viool), Jan Insinger (cello), Hendrik Jan Wolfert (contrabas) en Bart van Oort (fortepiano) met Ries, Beethoven, Rossini en Hummel; dinsdag Anne Grimm (sopraan), Helena Rasker (alt-mezzo), Nico van der Meel (tenor), Jelle Draijer (bas-bariton) en Paolo Giacometti (piano) met Rossini; woensdag Hagen kwartet met Mozart en Lutoslawski.

Vaassen, Kasteel Cannenburch: dinsdag Ensemble Camerata Antonio Lucio m.m.v. Jeroen den Herder (cello) met Bach en Vivaldi.

Utrecht, Geertekerk: zondag Arion Ensemble met Scarlatti (Johannes Passie en Stabat Mater).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden