Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond, vrijdagavond en zondag om 14.15 uur het Concertgebouworkest o.l.v. Roger Norrington met Mozart, (o.a. Pianoconcert door Alexei Lubimov) en Mendelssohn; zaterdag om 14.15 uur bariton Thomas Quasthoff en Charles Spencer (piano) met Loewe, Ravel en Debussy; zaterdag en dinsdag het Nederlands Kamerorkest m.m.v....

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond pianorecital door Rian de Waal; vrijdag pianist Roger Braun met Beethoven en Schubert; zaterdag jubileumconcert Polo de Haas met Clementi, Satie en Ravel; zondag om 14.15 uur Amsterdamse Bach Solisten m.m.v. Richard Egarr (fortepiano) en Bernard Loonen (tenor) met Beethoven, Bach en Schumann; zondag The Nash Ensemble of London m.m.v. Valdine Anderson (sopraan) met Beethoven, Sjostakovitsj en Dvorák; maandag Frederico Agostini (viool), Francien Schatborn (altviool), Timora Rosler (cello) en Derek Han (piano) met Brahms; dinsdag Anne Grimm (sopraan), Roswitha Müller (mezzosopraan) en Kelvin Grout (piano) met liederen en duetten van Mendelssohn, Poulenc en Rossini; woensdag Miami Kwartet met Beethoven, Barber en Smetana.

Amsterdam, Beurs van Berlage: vrijdag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Paul van Nevel met Clemens non Papa, Genet Carpentras en Da Palestrina.

Amsterdam, Stedelijk Museum: zaterdagmiddag pianisten Bernd Brackman en Kees Wieringa met 'Portret van Hedwig' van Jurriaan Andriessen.

Amsterdam, IJsbreker: tijdens de week van de Hedendaagse Kamermuziek (4 t/m 10 maart) maandag Het Ensemble voor Nieuwe Muziek van het Conservatorium Amsterdam o.l.v. Harry Sparnaay m.m.v. Theo Loevendie met Finsterer, Carter en Loevendie.

Amsterdam, Conservatorium: tijdens de week van de Hedendaagse Kamermuziek (4 t/m 10 maart) dinsdag, woensdag en 7 maart om 12.30 en 20.15 uur kamermuziekconcerten.

Amsterdam, Felix Meritis: vanavond Opera Studio Nederland o.l.v. Nicholas McGegan met aria's en operafragmenten van Monteverdi, Händel en Mozart; vrijdag t/m zondag het mini-festival 'New Dutch Academy'. Met vrijdag o.a. solorecitals door William Carter (luit) en Menno van Delft (klavecimbel), zaterdag Chamber Soloist of the New Dutch Academy m.m.v. John Wilson Meyer (viool), Simon Murphy (altviool) en Thomas Pitt (cello) met kamerwerken van Joseph Schmitt en Chamber Soloist of the New Dutch Academy m.m.v. Robert Franenberg (contrabas), Thomass Pirr (cello) Simon Murphy (altviool), Nicole van Bruggen-Harris (klarinet) en Yamahiro (cello) met M. Haydn, Fuchs en Albrechtsberger en zondag om 14 uur the Chamber Soloists met Mozart, Graupner en Telemann en The Chamber Orchestra o.l.v. Simon Murphy met Stamitz en Richter.

Amsterdam, Paradiso: dinsdag Nieuw Ensemble o.l.v. Ed Spanjaard m.m.v. Wiek Hijmans (gitaar) en Rita Bieliauskaite (sopraan) met Kampela, Baltakas en Yanov-Yanovsky.

Amsterdam, Noorderkerk: vanavond Nepomuk Fortepiano Kwintet met Ries, Schubert en Limmer; zaterdag om 14 uur Ensemble Camerata Trajectina met liederen uit de VOC-tijd.

Amsterdam, Engelse Kerk: vrijdag Laura Hölzenspies (piano) en Harm van Rheeden (cello) met Mozart, Schubert en Debussy; zondag om 15.15 uur Rachel Ann Morgan (mezzosopraan en harp) met 'St. David's Day Concert'.

Amsterdam, Amstelkerk: woensdag Ensemble Wendingen met Schumann en Van Landeghem.

Arnhem, Musis Sacrum: zaterdag Combattimento Consort o.l.v. Jan Willem de Vriend met Bachs 'Brandenburgse Concerten'; zondag om 14.15 uur Het Gelders Orkest o.l.v. Lawrence Renes m.m.v. Rita Cullis (sopraan), Albert Bonnema (tenor) en Edmund Tolliver (bariton) met de eerste acte uit Wagners 'Die Walküre'.

Delden, Hervormde Kerk: zondag om 16 uur Nieuw Sinfonietta Amsterdam o.l.v. Peter Oundjian m.m.v. soliste Xenia Meijer en Peter Brunt (viool) met Vivaldi, Respighi en Ginastera.

Den Bosch, Muziekcentrum: zondag Fay Newton (sopraan), Hazel Brooks (vedel), Catherine Fleming (blokfluit, viola de roda) en Arngeir Hauksson (gitaar, luit) met Middeleeuwse muziek; dinsdag Brabantse Componisten avond.

Den Haag, Korzo Theater: vrijdag Slagwerkgroep Den Haag met nieuw werk van Dennehy, Landau en Kyriakidis en met Cage.

Eelde, Museum De Buitenplaats: zaterdag pianiste Marietta Petkova met Mozart, Brahms en Rachmaninov.

Eindhoven, Muziekcentrum: vanavond Het Brabants Orkest o.l.v. Bart Schneemann met Stravinsky (o.a. Pianoconcert door Paolo Giacometti), Britten, en Beethoven; zondag om 16 uur Luk Nielandt (hobo), Sanne de Graaf (cello) en Luc Vanvaerenberg (klavecimbel) met Bach, Berio en Couperin; zondag om 14.15 uur Akademi für Alte Musik Berlin o.l.v. Andrew Manze (viool) met Rebel, Muffat en Rameau.

Enschede, Muziekcentrum: vrijdag Orkest van het Oosten o.l.v. Jaap van Zweden met Rossini, Britten en Bruckner en woensdag met Haydn en Bruckner; zaterdag Concertgebouw Kamerorkest met Mozart, Mendelssohn en Britten.

Groningen, De Oosterpoort: vrijdagavond en zondag om 15 uur Quirine Viersen (cello) en Silke Avenhaus (piano) met Beethoven; zondag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Paul van Nevel met Clemens non Papa, Genet Carpentras en Da Palestrina.

Hengelo, Rabotheater: maandag Orkest van het Oosten o.l.v. Jaap van Zweden met Rossini, Britten en Bruckner.

Maastricht, Theater a/h Vrijthof: zaterdag pianist Roger Braun met Beethoven en Schubert.

Maastricht, Conservatorium: zondag Helsinki Pianotrio met een Schubert-programma.

Nijmegen, De Vereeniging: zaterdag Het Gelders Orkest o.l.v. Lawrence Renes m.m.v. Rita Cullis (sopraan), Albert Bonnema (tenor) en Edmund Tolliver (bariton) met de eerste acte uit Wagners 'Die Walküre'.

Rotterdam, Lantaren/Venster: zaterdag Ives Ensemble met kameropera's van Gerald Barry en Salvatore Sciarrino (première).

Rotterdam, Paradijskerk: zaterdag Calefax Rietkwintet met Grieg/Hekkema, Escher en Mozart/Hekkema.

Utrecht, Vredenburg: vrijdag Radio Symfonie Orkest o.l.v. Stanislaw Skrowaczewski met Skrowaczewski, Wieniawski (Vioolconcert door Konstaty Kulka) en Beethoven; zaterdag Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Jaap van Zweden met Beethoven (Vioolconcert door Janine Jansen) en Tsjaikovski; zondag om 11 uur Nederlands Kamerorkest o.l.v. Hartmut Haenchen m.m.v. Leon Berendse (fluit), Alexandere Bonnet (harp) en Leo van Doeselaar (orgel) met J.S. en C.Ph. E. Bach en Henze; zondag om 14.15 uur Radio Kamerorkest o.l.v. Thierry Fischer m.m.v. saxofonist Arno Bornkamp en het Aurelia Saxofoonkwartet met Copland, Scarlatti en Kox; zondag om 14.30 uur Fay Newton (sopraan), Hazel Brooks (vedel), Catherine Fleming (blokfluit, viola de roda) en Arngeir Hauksson (gitaar, luit) met middeleeuwse muziek; maandag Akademie für Alte Musik Berlin o.l.v. Andrew Manze (viool) met Rebel, Muffat en Rameau; maandag Nieuw Ensemble o.l.v. Ed Spanjaard m.m.v. Wiek Hijmans (gitaar) en Rita Bieliauskaite (sopraan) met Kampela, Henneman en Yanov-Yanovsky; dinsdag Nieuw Sinfonietta Amsterdam o.l.v. Peter Oundjian m.m.v. Xenia Meijer (mezzosopraan) en Peter Brunt (viool) met Vivaldi, Rossini en Ginastera; dinsdag pianist Roger Braun met Beethoven en Schubert.

Utrecht, Huis a/d Werf: zaterdag Slagwerkgroep Den Haag met nieuw werk van Dennehy, Landau en Kyriakidis en met Cage.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden