Klassiek

Alkmaar, De Vest: vanavond het Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Micha Hamel met Beethoven en Haydn (Trompetconcert door Erwin ter Bogt)....

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond, vrijdagavond en zondag om 14.15 uur het Concertgebouworkest o.l.v. Riccardo Chailly met Ravel en Stravinsky; zaterdag om 14.15 uur Rotterdams Philharmonisch Orkest en vocale solisten van het Mariinsky Theater St Petersburg o.l.v. Valeri Gergjev met Sjostakovitsj (o.a. Suite uit 'De gouden eeuw' en Negende symfonie); zaterdag en dinsdag Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Yaron Traub met Nielsen (Vioolconcert door Isabelle van Keulen) en Sibelius; zondag om 11 uur Anima Eterna o.l.v. Jos van Immerseel met Mozart; zondag Barbara Bonney (sopraan) en Antonio Pappano (piano) met Schumann, Debussy en Grieg.

Amsterdam, Kleine Zaal: vrijdag pianisten Jan van Duijvendijk, Willibrord van Nierop, Louise van de Sande Bakhuyzen, Roderic van Voorst tot Voorst en Tooske Hinloopen met Mozart, Schumann en Rachmaninov.

Amsterdam, Waalse Kerk: tijdens het Bachfestival t/m 16 september vanavond The Lost Maples met Acis and Galatea (scenische uitvoering) in de Doelenzaal Kloveniersburgwal; zaterdag om 14 uur Academy of Vocal Musick met Boerenkantate in een vertaling van Carel Alphenaar, om 17 uur klavecimbelconcert door Menno van Delft en om 20 uur Collegium Misicum o.l.v. Tini Mathot met vioolconcerten in bewerkingen voor klavecimbel; zondag om 14 uur Combattimento Consort en om 20 uur Academy of Vocal Musick.

Amsterdam, Westerkerk: zondag Slagwerkgroep Den Haag o.l.v. Jonathan Stockhammer m.m.v. Jan Hage (orgel) met premières van Geoffrey King (Sarabande voor Herman Brood), Claudio Baroni en Jan Vriend ('Grosse Füge').

Amsterdam, De Balie: zaterdag 'Solitary Waves' een marathonavond met o.a. hedendaagse muziek van Cage, Curran, Keriakides, Anne La Berge, Giacinto Scelsi, Jehan Vaillant en Timbila muziek uit Mozambique door The Electric Aardvark, Arnold Marinissen (slagwerk), Rozemarie Heggen (contrabas), Godelieve Schrama (harp), Anumadutchi (timbila), Reinier van Houdt (piano) en Tom Fryer (gitaar).

Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag om 14 uur Amsterdamse Bach Solisten o.l.v. Richard Egarr met Locke, Lawes, Blow, Gibbons en Purcell.

Arnhem, Musis Sacrum: zondag om 14.15 uur Het Gelders Orkest o.l.v. Jan Schultsz m.m.v. Marcel Reijans (tenor) Stephan Blonk (hoorn) met Mendelssohn, Britten (Serenade voor tenor, hoorn en strijkorkest) en Rimski-Korsakov.

Den Haag, Kloosterkerk: vrijdag Slagwerkgroep Den Haag m.m.v. Jan Hage (orgel) met premières van Geoffrey King (Sarabande voor Herman Brood), Claudio Baroni en Jan Vriend ('Grosse Füge').

Den Haag, Philipszaal: vrijdag Residentie Orkest o.l.v. Jurre Haanstra m.m.v. Julian Joseph (saxofoon); zondag om 11.30 uur Quirine Viersen (cello) en Silke Avenhaus (piano) met Beethoven, Brahms en Bartók; dinsdag Residentie Orkest o.l.v. Jaap van Zweden met Samama, Mozart (Pianoconcert door Igor Roma), Moessorgski en Ravel.

Doetinchem, (Amphion): vanavond Het Gelders Orkest o.l.v. Jan Schultsz m.m.v. Marcel Reijans en Stefan Blonk met Mendelssohn, Britten en Rimski-Korsakov.

Enschede, Muziekcentrum: vanavond Anima Eterna o.l.v. Jos van Immerseel met Mozart; vrijdag Orkest van Het Oosten o.l.v. Jaap van Zweden met Dvorák, Bruch (Vioolconcert door Janine Jansen) en Beethoven en zaterdag met Britten (Vioolconcert) en Beethoven.

Gouda, Sint Janskerk: woensdag Pieter Wispelwey met cellosuites van Bach.

Haarlem, Bakenesserkerk (Vrouwestraat 10): vanavond Poglietti Consort met Bach, Buxtehude en Böhm.

Haarlem, Nieuwe Kerk (Nieuwe Kerkplein 32): vrijdag Eroica Quartet met strijkkwartetten van Schumann, Haydn en Beethoven.

Haarlem, Grote of St. Bavokerk: zondag The Tallis Scholars o.l.v. Peter Phillips met Tallis, White, Purcell en Soriano; woensdag Noordhollands Philharmonisch Orkest m.m.v. Toonkunstkoor Amsterdam met Stravinsky, Rachmaninov, De Machaut en Pärt.

Hengelo, Rabotheater: zondag om 14.30 uur Orkest van Het Oosten o.l.v. Jaap van Zweden met Dvorák, Bruch (Vioolconcert door Janine Jansen) en Beethoven.

Nijkerk, Kruiskerk: zaterdag Het Gelders Orkest o.l.v. Jan Schultsz m.m.v. Marcel Reijans en Stefan Blonk met Mendelssohn, Britten en Schubert.

Nijmegen, (De Vereeniging): vrijdag Het Gelders Orkest o.l.v. Jan Schultsz m.m.v. Marcel Reijans en Stefan Blonk met Mendelssohn, Britten en Rimski-Korsakov.

Rotterdam, (Grote of St. Laurenskerk): zaterdag om 15 uur Slagwerkgroep Den Haag m.m.v. Jan Hage (orgel) met premières van Geoffrey King (Sarabande voor Herman Brood), Claudio Baroni en Jan Vriend ('Grosse Füge').

Rotterdam, Laurenskerk: De Laurenscantorij o.l.v. Barend Schuurman met Bach (Hohe Messe).

Tilburg, Concertzaal: vrijdag Combattimento Consort Amsterdam met Biber, 'Fidicinium sacro-profanum'.

Tilburg, KUB: vrijdag Scharoun Ensemble met Mozart, Turnage en Schubert.

Utrecht, Vredenburg: vanavond Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Lawrence Renes met Tsjaikovski (Pianoconcert door Barry Douglas) en Sjostakovitsj; vrijdag Radio Kamerorkest o.l.v. Frans Brüggen met Haydn, Lebrun (Concert voor voor hobo en orkest door Bart Schneemann) en Schubert.

Zoetermeer, Stadstheater: zaterdag het Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Micha Hamel met Beethoven en Haydn (Trompetconcert door Erwin ter Bogt).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden