KLASSIEK

Een pianorecital door Ivo Pogorelich (Rachmaninov, Granados, Prokofjev, Chopin), vrijdag in Tilburg (KUB) en zondag om 14.30 uur in Rotterdam (De Doelen)....

Tournee

Het Koor en Barokorkest van De Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Paul McCreesh m.m.v. Mhairi Lawson (sopraan), Susan Bickley (mezzosopraan), Jonathan Peter Kenny (alt), Mark Padmore (tenor), Julian Clarkson (bariton) en Robert Kuizenga (jongenssopraan) met Händels oratorium 'Jephta', maandag in Rotterdam (De Doelen), woensdag in Amsterdam (Westerkerk) en 14 mei in Naarden (Grote Kerk), steeds om 19.30 uur.

Het Gelders Orkest o.l.v. Roberto Benzi m.m.v. Nederlands Kamerkoor en Nationaal Kinderkoor met Ravel ('Ma Mère l'Oye' en 'L'Enfant et les Sortilèges'), zaterdag in Arnhem (Musis Sacrum) en dinsdag in Nijmegen (De Vereeniging).

Léon Berben (klavecimbel) en Benedek Csalog (traverso) met Bach, vanavond in Enschede (Rijksmuseum Twenthe), vrijdag in Leeuwarden (Fries Museum), zaterdag in Amerongen (Kasteel Amerongen) en zondag in Haarlem (Waalse of Begijnekerk).

Cappella Amsterdam o.l.v. Daniel Reuss met Nono ('Sará dolce tacere' en 'Cori di Didone') en De Leeuw ('Car nos vignes sont en fleurs' en 'Elégie pour les villes détruites'), zondag om 15 uur in Zwolle (Kerk O.L.V. ten Hemelopneming), 16 mei in Amsterdam (Waalse Kerk) en 17 mei om 15 uur in Nijmegen (Antonius van Paduakerk).

Amsterdam

Quink Vokaal Ensemble met o.a. Vaughan Williams, Britten en Van Beurden (première), vanavond in de Kleine Zaal.

Het Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. George Pehlivanian met Frid ('Toccata'), Bartók (Pianoconcert door Stephen Hough), Smetana (Vysehrad uit 'Ma vlast') en Janacek ('Taras Bulba'), vrijdag-, zaterdag-, maandag- en dinsdagavond en zondag om 14.15 uur in de Grote Zaal.

De Amsterdamse Bach Solisten m.m.v. Thomas Zehetmair (viool) met Locatelli ('Introduzione teatrale') en Vivaldi ('De vier jaargetijden'), zondag om 11 uur in de Grote Zaal.

Het Schönberg Kwartet m.m.v. Taco Kooistra (cello) met Schönberg (Kwintet) en strijkkwartetten van Bartók en Szymanowski, maandag in de Kleine Zaal.

Violisten Herman Krebbers, Daniel Rowland en Catherine Leonhard en pianist Eri Hayase met Schubert, Prokofjev, Scarlatti, Schumann en Debussy, woensdag in de Kleine Zaal.

Jean-Pierre Drouet (slagwerk) en Fred Frith (gitaar) met Kagel ('Solo exotica'), Battistelli ('Il libro celibe'), Aperghis ('Le corps à corps') en improvisaties, vanavond in De IJsbreker.

Ensemble Cristofori (fortepiano, viool en violoncello) met Mozart, Graf, Just, Meder en Ruppe, zondag om 16 uur in Felix Meritis.

Ian Richards (bariton), Arno Kellerman (viool) en Francis Saunders (piano) met Mozart, Chausson, Beethoven, Ravel en Duparc, zaterdag in de Engelse Kerk.

Het Amsterdams Blazers Collectief o.l.v. Jean Gruter met Van Otterloo ('Sinfonietta'), Samana ('Quilt'), Van Manen ('Expedition') en Manneke ('Symphonies of Wind Instruments') zondag om 15 uur in de Bachzaal.

Een masterclass door violist Theo Olof, zondag om 12 uur in Cristofori.

Breda

Kamerkoor Cantecleer, het Koor van het Bach Collegium Breda, het Barokorkest Florilegium Musicum en de Nova Schola Cantorum Amsterdam o.l.v. Wim van Gerven met Monteverdi's 'Vespro della Beata Vergine', zondag in de Grote of O.L.V. Kerk.

Den Haag

Het Residentie Orkest o.l.v. Robert Spano met Alber ('Anthem and Processionals', première), Jeths ('Fas/Nefas voor harp en orkest', première door Godelieve Schrama) en Rouse (Symfonie nr 2), vrijdag in de Philipszaal.

Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het Haags Orgel Kontakt zaterdag orgelconcerten in de Lutherse Kerk (10 uur), Kloosterkerk (11.30 uur), Gotische zaal (13 uur), Jacobuskerk (14 uur), Oud Katholieke Kerk (14.45 uur) en Grote Kerk (15.30 uur - slotconcert door gezamenlijke organisten). Met medewerking van Aart Bergwerff, Liesbeth Bultman, Jan Hage, Gert Oost, Ben van Oosten, Ton van Eck en Albert-Jan Roelofs. Informatie tel. 030-2733762 (tussen 8.15 en 8.45 uur).

Elburg

Holland Boys Choir m.m.v. Marjon Strijk (sopraan), Sytse Buwalda (countertenor), Paul van den Bemt (tenor) en Bas Ramselaar (bas) met De Fesch' Missa in G, vanavond in de Grote Kerk.

Enschede

Het Orkest van het Oosten o.l.v. Gabriele Bellini met Liszt, Strauss (Hoornconcert door Jacob Slagter) en Berlioz ('Symphonie fantastique'), woensdag in het Muziekcentrum.

Haarlem

The Barbers & Bishops met Patoulet (koorwerken uit de zestiende eeuw), Lechner, Jannequin, Déon en Poulenc, vrijdag in de Grote of St. Bavo Kerk.

Maastricht

Het Limburgs Symphonie Orkest o.l.v. Salvador Mas Condé met Rossini (Ouverture 'La Gazza Ladra'), Saint-Saëns (Pianoconcert nr 5 door Ivo Jansen) en Rimski-Korsakov ('Shéhérazade), zaterdag in Theater a/h Vrijthof.

Naarden

Op het Muziek Festival Naarden muziek uit Rusland. Opening vanavond in de Grote Kerk met de London Mozart Players o.l.v. Howard Shelly met Tsjaikovski, Prokofjev en Rimski-Korsakov; vrijdag in de Grote Kerk een koorconcert door Cappella Russia o.l.v. Valery Polyansky met Boetsko, Bortnjanski en Tsjaikovski; zaterdag om 13 uur in Het Arsenaal de finale van het Goois Jeugd Muziek Concours, om 16.30 uur in de Muziektent The Amsterdam Wind Players o.l.v. Jeroen Weierink m.m.v. acteur Frank Groothof met Beethoven, Moesorgski en Maschek en om 20.30 uur in de Grote Kerk Nieuw Sinfonietta Amsterdam o.l.v. Jurjen Hempel m.m.v. Janine Jansen (viool) met Stravinsky, Pärt en Tsjaikovski; zondag om 11.30 uur in het Arsenaal een brunchconcert door pianist Ronald Brautigam en om 15 uur een high tea-concert met Russische volksmuziek door Trio Veronezh. Informatie tel. 020-4277818.

Rotterdam

Het Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Sian Edwards m.m.v. Rob Broek (piano) en Benny Wiame (trompet) met Berlioz (Ouverture 'King Lear'), Sjostakovitsj (Concert voor piano, trompet en strijkers) en Ives ('The Unanswered Question') en Janacek ('Taras Bulba'), vanavond en vrijdag in De Doelen.

Het Doelenensemble en Brassband Rijnmond o.l.v. George Wiegel met Händel (Ouverture en 'Réjouissance' uit 'Music for the Royal Fireworks'), De Machaut/Wagemans (Kyrie en gloria uit 'Messe de Notre Dame'), Koolmees ('Tentet') en Stravinsky (Octet voor blazers), vrijdag om 23 uur in De Doelen.

Een pianorecital door Ivo Pogorelich met Rachmaninov, Grandados, Prokofjev en Chopin, zondag om 14.30 uur in De Doelen.

Utrecht

Cercamon m.m.v. Bert Matter (orgel) met 'De wereld van Hildegard von Bingen (1098-1179)', vanavond in de Catharinakerk.

Barbara Bonney (zang) en Helmut Deutsch (piano) met liederen van Schubert, Schumann, Brahms en Grieg, vrijdag in Vredenburg.

Het Radio Kamerorkest o.l.v. Kwamé Ryan m.m.v. Emmy Verhey (viool) met Dvórak, Tsjaikovski en Poulenc, zaterdag in Vredenburg.

Het Radio Symfonie Orkest en het Groot Omroepmannenkoor o.l.v. Kees Bakels m.m.v. Nelly Miricioiu (sopraan) en Emma Johnson (klarinet) met Rossini, Weber, Bellini en Meyerbeer, zondag om 15 uur in Vredenburg.

Orkest De Volharding o.l.v. Jurjen Hempel m.m.v. Marjanne Kweksilber (sopraan) met Ketting, Van Beurden Schat, Van Manen en Schuyt, woensdag in Vredenburg.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden