Klassiek

Amersfoort, rond de Koppelpoort: zaterdag, zondag en maandag het Poorters Festival. Met o.a. vrijdag om 21 uur de opera 'Die Fledermaus', zaterdag om 21 uur het Utrechts Studenten Concert en zondag om 16 uur barokke kamermuziek door o.a....

Amsterdam, Holland Festival: zaterdag in het Concertgebouw (Grote Zaal) het Caput Ensemble uit IJsland o.l.v. Gudmundur Oli Gunnarsson met Haukur Tómasson, Atli Ingólfsson, Snorri Sifús Birgisson en Atli Sveinsson en Sveinn Bjornsson (nieuw werk m.m.v. violiste Sigrún Edvalsdóttir); zaterdag om 22 uur in Paradiso 'Sonic Genetics', een digitaal optreden met medewerking van filmmakers Frank Scheffer, Arayan Kaganoff en Philipp Virus, pianist Tomoko Mukaiyama en Merzbow (elektronica); dinsdag in de Stadsschouwburg de wereldpremière van de film 'A Labyrinth of Time' van Frank Scheffer over componist Elliott Carter m.m.v. het Radio Kamerorkest o.l.v. Micha Hamel en Nieuw Ensemble o.l.v. Ed Spanjaard, die werk van Carter spelen; woensdag in de Stadsschouwburg 'Sound Screen', een project van het Asko Ensemble en de Nederlandse Film- en Televisie Academie. Vier componisten en vier filmmakers maakten vier werkstukken waarin film en muziek gelijkwaardig zijn; Filmmuseum: t/m 27 juni muziekfilms van Frank Scheffer; Stedelijk Museum, t/m 30 juni twee installaties van Scheffer, 'From Zero' en 'Music for Airports'.

Amsterdam, Concertgebouw, Grote Zaal (concertserie 'Slava!') vanavond en zaterdag het Concertgebouworkest o.l.v. Andrej Boreyko met Ginastera, Sjostakovitsj (Celloconcert door Mstislav Rostropovich) en Dutilleux. Vrijdag Macim Vengerov (viool), Alexander Kerr (viool), Yuri Bashmet (altviool), Mstislav Rostropovich (cello) en Gianluca Cascioli (piano) met Beethoven (Pianotrio 'Erzherzog') en Sjostakovitsj (Achtste strijkkwartet). Zondag en maandag geeft Rostropovich in de Kleine Zaal om 19.30 uur masterclasses.

Amsterdam, Grote Zaal: zondag VU-Orkest o.l.v. Daan Admiraal met Britten (Vioolconcert door Janine Jansen) en Mahler; maandag Nederlands Kamerorkest o.l.v. Christian Zacharias (piano) met medewerking van Klaus Mertens (bariton) met Mozart, Cimarosa, Haydn en Sarti.

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond Alfred Brendel (piano), Katharine Gowers (viool), Lucy Jeal (viool), Douglas Paterson (altviool) en Adrian Brendel (cello) met een Mozart-programma.

Amsterdam, Beurs van Berlage: op 20 en 21 juni Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Hans Leenders m.m.v. Joey Roukens (toetsen en vocals) met Roukens (twee premières), Zappa en Rimski-Korsakov.

Amsterdam, De Nieuwe Kerk: zondag organist Gustav Leonhardt met werken van Sweelinck, Luyton, Strunck, Krieger en Couperin.

Amsterdam, Westerkerk: vrijdag om 13 uur een orgelconcert door Michael Quinn.

Amsterdam, Bethaniënklooster: zondag om 14.30 uur een vioolrecital door Mascha van Sloten, m.m.v. Mirsa Adami (piano).

Den Bosch, start Molenstraat: zaterdag, na een vaartocht over de Binnendieze, een zomeravondconcert door Duo Manrique; reserveren tel. 0900-2020178.

Den Haag, dr Anton Philipszaal: vrijdag het Residentie Orkest onder leiding van Jaap van Zweden met Beethoven-programma: ouverture 'Egmont', Pianoconcert door Stephen Kovacevich en Symfonie 'Pastorale'; zaterdag Residentie Orkest en Osiris Trio met Beethovens Tripelconcert en Zevende symfonie.

Haarlem, Bavo Kathedraal: zaterdag om 15 uur organist John Scott met Mendelssohn, Parry, Vierne.

Haarlem, Grote of St. Bavokerk: dinsdag een orgelconcert door Jos van der Kooy.

Leiden, Hortus Botanicus (Rapenburg 73): zondag om 14.30 uur Floraconcert 4 'La Femme du Jardin'.

Middelburg, Kloveniersdoelen: vrijdag VU-Orkest o.l.v. Daan Admiraal met Britten (Vioolconcert door Janine Jansen) en Mahler.

Rotterdam, Pelgrimvaderskerk (Aelbrechtskolk 20): zaterdag om 16 uur het eerste concert op het gerestaureerde Bätz-Witte-orgel uit 1855.

Utrecht, Geertekerk: zaterdag VU-Orkest o.l.v. Daan Admiraal met Britten (Vioolconcert door Janine Jansen) en Mahler.

Utrecht, Paushuize (Kromme Nieuwegracht 49): maandag- en woensdagavond pianiste Tamara Rumiantsev met Haydn, Beethoven, Ravel en Debussy.

Utrecht, Vredenburg: vrijdag pianisten Polo de Haas en Kees Wieringa met Ten Holts 'Canto Ostinato' (waarvan meer dan 15 duizend cd's zijn verkocht). Na de uitvoering reikt Paul Witteman de gouden cd uit aan componist Simeon ten Holt; zaterdag Radio Symfonie Orkest o.l.v. Jan Wagner met Offenbach, Satie, Piazzolla ('Concerto para Bandoneon' door Miny Dekkers) en Stravinsky (Suite 'De Vuurvogel').

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden