Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Andrew Litton met Britten, Rachmaninov (Pianoconcnert door Katia Skanavi) en Walton; vrijdag en zaterdag Nederlands Kamerorkest o.l.v....

Amsterdam, Kleine Zaal: vrijdag Párkányi Kwartet; zaterdag Natalia Gutman (cello) en Alexei Lubimov (piano); zondag om 11 uur Musica ad Rhenum m.m.v. Eugénie Bruigom (mezzosopraan) met Ruiz, Viñass en Durón; zondag om 14.15 uur pianorecital door Ivo Janssen; maandag Mondriaan Kwartet met Leoz, Webern, Meijering en Bartók; dinsdag Cello Octet Conjuncto Ibérico m.m.v. Young Hee Kim (sopraan) met Guridi, De Falla, Granados en Halffter.

Amsterdam, De IJsbreker: zaterdag Interval Chamber Slagwerkgroep Amsterdam m.m.v. Ihsan Ozgen (Turkse Ud).

Amsterdam, Waalse Kerk: vrijdag Stanley Hoogland (piano) met Schubert en Von Weber; zaterdag Ensemble Cristofori (Schubert).

Amsterdam, Cristofori: zondag om 15 uur pianist Misha Fomin.

Den Bosch, Muziekcentrum: vanavond pianorecital door Noël Lee; zondag Lee en Quator Danel.

Den Haag, Philipszaal: vrijdag Residentie Orkest o.l.v. Reinbert de Leeuw m.m.v. Antje Weithaas (viool) met Rihm en Messiaen.

Eindhoven, Muziekcentrum: Festival Nederlandse Strijkkwartetten, van 5 t/m 8 april, met een première van Ketting en een masterclass door violist Sándor Devich.

Enschede, Muziekcentrum: vrijdag Ensemble Cristofori met o.a. Satie, Tailleferre, Honegger en Poulenc; zaterdag Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Andrew Litton met Britten, Rachmaninov (pianoconcert door Katia Skanavi) en Walton.

Groningen, Oosterpoort: vanavond en vrijdag het Noord-Nederlands Orkest o.l.v. Bramwell Tovey met Tsjaikovski en Bach; zondag Giotto Ensemble met Haydn, Mozart, Klughardt en Schumann.

Haarlem, Concertgebouw: zondag (14.30 uur) het Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Micha Hamel/Daniel Reuss m.m.v. Cappella Amsterdam en Ingrid Kappelle (sopraan) met premières van Hamel en De Vries.

Heerlen, Parkstad Theater: vrijdag het Limburgs Symfonie Orkest o.l.v. Philippe Entremont met Rachmaninov en Rimski-Korsakov.

Maastricht, Theater a/h Vrijthof: zaterdag het Limburgs Symfonie Orkest o.l.v. Philippe Entremont.

Rotterdam, de Doelen: vanavond Robert Schumann trio; vrijdagavond en zondag om 14.15 uur Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Zoltán Kocsis met Debussy, Sibelius (Vioolconcert door Nikolaj Znaider) en Dvorák; zaterdag Radio Symfonie Orkest o.l.v. Eri Klas m.m.v. Groot Omroepkoor met Mascagni ('Cavalleria Rusticana').

Utrecht, Vredenburg: vanavond Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Zoltán Kocsis met Debussy, Sibelius en Dvorák; zaterdag Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Alexander Lazarev met Sjostakovitsj en Schnittke; zondag om 14.15 uur Radio Symfonie Orkest o.l.v. Eri Klas m.m.v. Groot Omroepkoor met Rossini en Mascagni; zondag Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Andrew Litton met Britten, Rachmaninov (Pianoconcert door Katia Skanavi) en Walton; maandag Andrew Manze (viool) en Richard Egarr (klavecimbel) met Biber en Pandolfi.

Matthäus Passion: De Nederlandse Bachvereniging en Bavo-jongenskoor o.l.v. Jos van Veldhoven, 5 april in Tilburg (Concertzaal), 6, 12, 13 en 14 april in Naarden (Grote Kerk), 7 april in Aardenburg (Baafskerk), 8 april in Amsterdam (Concertgebouw), 10 en 11 april in Utrecht (Muziekcentrum); Holland Boys Choir o.l.v. Pieter Jan Leusink, vanavond in Elburg (Grote Kerk), zaterdag om 18.30 uur in Den Bosch (Jacobskerk), dinsdag in Hoogeveen (De Tamboer) en 12 april in Amsterdam (Grote Zaal); Utrechts Studenten Koor en Orkest o.l.v. Harold Lenselink, vrijdag en zaterdag in Utrecht (Jacobikerk); Alkmaarse Oratorium Vereniging o.l.v. Johan Akerboom, zaterdag in Alkmaar (Laurenskerk); Philharmonisch Koor Toonkunst o.l.v. Daan Admiraal, zondag om 14 uur in Haarlem (Bavokerk) en 13 april in Rotterdam (De Doelen); Haags Toonkunst Koor o.l.v. Oane Wierdsma, zondag om 19 uur in Den Haag (Philipszaal); Haags Barok Gezelschap o.l.v. Jaap Hillen, dinsdag in Breda (Grote Kerk); Bachkoor Holland en Concertgebouw Kamerorkest o.l.v. Daniel Reuss, woensdag in de Oosterpoort, Groningen.

Johannes Passion: Holland Boys Choir o.l.v. Pieter Jan Leusink, vrijdag om 16 uur in Den Bosch (Jacobskerk) en 14 april in Utrecht (Janskerk); Toonkunstkoor Leiden , woensdag in Leiden (Pieterskerk) en 12 april in Noordwijk (Jeroenskerk); Limburgs Symfonie Orkest en Camera Musica Mosana o.l.v. Ed Spanjaard, woensdag in Venlo (De Maaspoort), 12 april in Maastricht (Theater a/h Vrijthof) en 13 april in Heerlen (Parkstad Theater).

Diverse passiemuziek: VU-kamerkoor o.l.v. Boudewijn Jansen met Poulenc, Da Victoria en Scarlatti, vrijdag in de Waalse Kerk; Koor en Orkest Brabants Conservatorium met Pergolesi (Stabat Mater) en Händel (Dixit Dominum), vrijdag in de Concertzaal, Tilburg.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden