Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: zaterdag om 14.15 uur Nationaal Jeugd Orkest o.l.v. Mark Wigglesworth met Beethoven en Mahler; zaterdag Nieuw Sinfonietta Amsterdam o.l.v....

Amsterdam, Kleine Zaal: dinsdag Klaviertrio Amsterdam met Martinu, Smetana, Berkhemer en Schumann; woensdag Prazak Quartet met Haydn en Stravinsky.

Amsterdam, De IJsbreker: zondag om 16.30 uur Cristin Wildbolz (contrabas) met premières van o.a. Van Diemen, Okma en Rosenbaum.

Amsterdam, Panama: vanavond Koor Nieuwe Muziek o.l.v. René Niewint met Suite der Silbersee en Down in de Valley van Kurt Weill.

Amsterdam, Cristofori: zondag om 15 uur Pianoduo Bas Verheijden en Niek van Oosterum.

Breda, Chassé Theater: vrijdag Het Brabants Orkest o.l.v. Vincent Barthe met Strauss, Tsjaikovski en Nicolai.

Den Bosch, Muziekcentrum: zondag om 15 en 20.30 uur Koor Nieuwe Muziek o.l.v. René Niewint met Suite der Silbersee en Down in de Valley van Kurt Weill; dinsdag 'Muziek uit het Lab' door Bert Palinckx (contrabas), James Fulkerson (trombone) en Loek Schievers (dobro, bouzouki) en Wilco Botermans (theremin).

Den Bosch, Provinciehuis: zondag om 13 uur Het Brabants Orkest o.l.v. Vincent Barthe met Strauss, Tsjaikovski en Nicolai.

Den Haag, Philipszaal: zaterdag Residentieorkest o.l.v. Jaap van Zweden met Vaughan Williams (Concert voor bastuba door Carl Kleinsteuber), Von Weber (Klarinetconcert door Hans Colbers) en Beethoven.

Den Haag, Oud-Katholieke Kerk: van 8 t/m 15 januari concerten van vroege mannheimse Sumfonieën van J. Stamitz en F.X. richter door The chamber Orchestra of The New Dutch Academy o.l.v. Simon Murphy. Informatie: ww.newdutchacademy.com.

Eindhoven, Muziekcentrum: vrijdag Nieuw Sinfonietta Amsterdam o.l.v. Wayne Marshall m.m.v. The Houdini's en Trijntje Oosterhuis; zaterdag Het Brabants Orkest o.l.v. Vincent Barthe met Strauss, Tsjaikovski en Nicolai; zaterdag Het Brabants Orkest o.l.v. Vincent Barthe met o.a. Strauss, Tsjaikovski en Nicolai.

Enschede, Muziekcentrum: maandag om 11.30 uur Orkest van het Oosten o.l.v. Jaap van Zweden (viool) m.m.v. Uta Kunert (viool) en Peter Hans Keuning (altviool) met Mozart en Strauss.

Groningen, Oosterpoort: zaterdag Werner van Mechelen (bas/bariton) en Jozef de Beenhouwer (piano) met Schubert; zondag Venice Baroque Orchestra o.l.v. Andrea Marcon m.m.v. Giuliano Carmigola (viool) met Vivaldi, Locatelli, Galuppi en Tartini.

Middelburg, Kloveniersdoelen: zaterdag pianiste Tomoko Mukaiyama met Tanaka, Bach, Nancarrow.

Rotterdam, De Doelen: vrijdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. HK Gruber m.m.v. Sjef Douwes (klarinet) met Stravinsky, Hindemith, Antheil, Bernstein, Strauss, Gruber en Weill; zondag om 11 uur Sweelinck Ensemble m.m.v. Ralph van Raat (piano) met Bartók en Mozart; woensdag Venice Baroque Orchestra o.l.v. Andrea Marcon (klavecimbel), m.m.v. Giuliano Carmignola (barokviool) met Vivaldi, Galuppi en Locatelli.

Rotterdam, Lantaren/Venster: woensdag nieuwe elektronische muziek door Edwin van der Heide m.m.v. Han Burhs (stem).

Utrecht, Domkerk: zaterdag om 15.30 uur Jan en David Jansen (klavecimbel) met Bach, Mozart en Mendelssohn.

Utrecht, Vredenburg: zondag om 11 uur nieuwjaarsconcert door Nieuw Sinfonietta Amsterdam o.l.v. Wayne Marshall m.m.v. The Houdini's en Trijntje Oosterhuis; dinsdag Maarten Koningsberger (bariton), Céleste Zewald (klarinet), Chris van Balen (cello) en Roger Braun (piano) met Brahms.

Veenendaal, De Lampegiet: donderdag Nationaal Jeugd Orkest o.l.v. Mark Wigglesworth met Mahler.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden