Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: zaterdag om 14.15 uur Radio Filharmonisch Orkest Holland o.l.v. Edo de Waart m.m.v. Fazil Say (piano) met Ives, Harris, Gershwin en Ellington; woensdag Asko Ensemble met muziek van Alfred en Andrei Schnittke bij de film De laatste dagen van St....

Amsterdam, Kleine Zaal: vrijdag Kiev Koor o.l.v. Mykola Gobdych met Orthodoxe koorzang; zaterdag Aldebaran Kwartet met Fauré; zaterdag Henk van Twillert (saxofoon) en Tjako van Schie (piano) met Cach en Cage; woensdag Párkányi Kwartet met Haydn, Bartók en Mozart.

Amsterdam, KIT Tropentheater: vanavond Schönberg Kwartet en Mondriaan Kwartet met Visman, De Raaff en Ketting.

Amsterdam, De IJsbreker: zondag om 13.30 en 16.30 uur thereminconcerten door Eric Ross en Duo PHH!K.

Amsterdam, Stedelijk Museum: zaterdag (15u) Axyz Ensemble met o.a. McGowan, Zwaanenburg en Reina.

Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag (14u) Gwyneth Wentink (harp) en het Delos Ensemble met Ravel en Debussy.

Amsterdam, Dominicuskerk: vrijdag (15u) Liszt Ferenc Chorus o.l.v. Peter Scholcz m.m.v. Jan Raas (orgel) met Liszt, Bárdos en Von Beliczay.

Den Bosch, Theater a/d Parade: vrijdag Vlaams Radio Orkest o.l.v. Yoel Levi met Rott, Liszt en Mahler.

Deventer, Lebuïnuskerk: maandag (14.30u) Kiev Koor o.l.v. Mykola Gobdych met orthodoxe koorzang.

Enschede, Muziekcentrum: vanavond Ives Ensemble met Toovey, Robb, Hannan Fox; woensdag Orkest van het Oosten o.l.v. Jaap van Zweden met Mozart, Sjostakovitsj en Rachmaninov (Pianoconcert door Boris Berezovsky).

Heerlen, Parkstad Theater: zaterdag Limburgs Symfonie Orkest o.l.v. Ed Spanjaard m.m.v. Irene Maessen (sopraan), Jacques Zoon (fluit) en Ernestine Stoop (harp) met Roussel, Mozart, Wenjing en Haydn.

Helmond, 't Speelhuis: vanavond Kiev Koor o.l.v. Mykola Gobdych met Orthodoxe koorzang.

Kerkrade, Parkstad: zondag Kiev Koor. o.l.v. Mykola Gobdych met Orthodoxe koorzang.

Maastricht, Theater a/h Vrijthof: vrijdag Limburgs Symfonie Orkest (zie Heerlen).

Nijmegen, Galerie Marzee: zondag (16u) hommage aan Ton Bruynèl (1934-1998) door Annelie de Man (klavecimbel), Polo de Haas (piano) en Harry Sparnaay (basklarinet).

Rotterdam, De Doelen: zaterdag Vlaams Radio Orkest o.l.v. Yoel Levi met Rott, Liszt en Mahler; woensdag Piotr Anderszewski (piano) met Bach en Beethoven.

Rotterdam, Lantaren/Venster: woensdag Calefax Rietkwintet m.m.v. Ivo Janssen (piano) met Nancarrow en Ockeghem.

Tilburg, Concertzaal: maandag om 20.30 uur Kiev Koor; dinsdag Het Brabants Orkest o.l.v. Fedor Glushchenko m.m.v. Kirill Troussov (viool) met Weber, Mendelssohn en Tjsaikovski; woensdag pianist Fazil Say met Scarlatti en Haydn.

Uden, Markant: zaterdag Kiev Koor.

Utrecht, Vredenburg: dinsdag Jacques Kruithof (voordracht), Salomé Haller (sopraan), Graf Mourja (viool), Marie Hallynck (cello) en Arthur Schoonderwoerd (fortepiano) met de muziek uit Prousts A la recherche du temps perdu, werken van Saint-Saëns, Wagner, Debussy en Ravel; woensdag Quatuor Mosaïques met Beethoven-kwartetten.

Venlo, De Maaspoort: vanavond Limburgs Symfonie Orkest (zie Heerlen).

Matthäus Passion

door Tsjechisch Jongenskoor Boni Pueri en Musica Florea o.l.v. Pavel Horák, vanavond (19.30u) in de Grote Zaal Amsterdam; door Holland Symfonia en Roder Jongenskoor o.l.v. Winfried Maczweski, vrijdag (19.30u) in de Grote Zaal Amsterdam; door Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Markus Stenz m.m.v. solisten donderdag en vrijdag (19.30u) in De Doelen Rotterdam; door Koor en Orkest van de Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Marcus Creed m.m.v. Jongens van het Kathedrale Koor St. Bavo vanavond (19u), vrijdag (11.30u) en zaterdag (11.30u) in Naarden (Grote Kerk); door Residentie Orkest o.l.v. Charles de Wolff vanavond (19.30u) en vrijdag (11.30u) in Leiden (Pieterskerk); door Projectkoor Matthäus Passion Edam, solisten en Randstedelijk Begeleidings Orkest o.l.v. Stephen Kavelaar, vrijdag (19.30u) in Edam (Grote Kerk); door Vocaal Ensemble Markant, Musica Ducis Brabantiae en Maasstedelijk Jongenskoor o.l.v. Marc Versteeg vanavond (19u) en vrijdag (11u) in Heusden-Vesting (Grote of Catharijnekerk); door Koor en Orkest Cantores in Dies o.l.v. Hendrik Timmerman, vrijdag in de Willibrordus-kapel Heiloo.

Johannes Passion

door The Amsterdam Baroque Orchestra & Choir o.l.v. Ton Koopman m.m.v. solisten, zaterdag (20.15u) in Vredenburg Utrecht.

Passiemuziek

Matthäus Passion - The Remix door dj's (o.a. Joost van Bellen) en vj's (o.a. Gerald Van der Kaap), vanavond (20.30 en 24u) in Amsterdam (Melkweg); Mattheus Passion van Bach in een jazzbewerking van Egon Kracht door Egon Kracht & the Troupe vrijdag (20.30u) in de Grote Kerk Beverwijk, zaterdag (20.15u) in Theater Bouwkunde Deventer en maandag (14.30u) in het Koningstheater Den Bosch; Der Tod Jesu van Telemann door Radio Kamerorkest en Groot Omroepkoor o.l.v. Paul Goodwin m.m.v. solisten, vrijdag in Vredenburg, Utrecht; 'Black Easter' door Zuid-Afrikaanse zangers, dansers en percussionisten o.l.v. Mac Ndodana Mathunjwa, vanavond in de Concertzaal in Tilburg, vrijdag in 't Spant in Bussum, zaterdag in Schouwburg Cuijk, zondag in de Purmaryn in Purmerend, maandag in de Flint in Amersfoort, dinsdag in CC De Leest in Waalwijk.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden