Klassiek

n Alkmaar, De Vest: zondag Nederlands Kamerkoor o. l. v. Marcus Creed m. m. v. Kristian Bezuidenhout (pianoforte) met Schumann, Schubert en Brahms....

n Amstelveen, Sint Agneskerk (Amstelveenseweg 161): dinsdag Vocaal Ensemble Col Canto, Artem Consort en Maria João Carmo (sopraan) met Preisner (Requiem).

n Amsterdam, Grote Zaal: zondag Symfonisch Staatskoor en -orkest van Tatarstan o. l. v. Fuat Mansurov met Orff (Carmina Burana); woensdag Holland Symfonia o. l. v. Lucas Vis m. m. v. Pauline Oostenrijk (hobo) en Ger Thijs (stem) met Beethoven en Kox.

n Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond Graf Mourja (viool) en Natalia Gous (piano) met Prokofjev, Stravinsky, Schnittke en Ravel; zondag om 11 uur Ensemble Schönbrunn met Haydn en Schubert.

n Amsterdam, Muziekgebouw aan 't IJ: zondag om 15 uur Ives Ensemble met Clementi, Kondo, Van Rossum, Gudmundsen-Holmgreen, Ferrari en Rihm.

n Amsterdam, Beurs van Berlage: vrijdag Nederlands Kamerkoor o. l. v. Marcus Creed ï zie Alkmaar, De Vest.

n Amsterdam, Bethaniënklooster: zondag Ensemble 1939 met Sjostakovitsj en Messiaen.

n Arnhem, Musis Sacrum: vanavond Nederlands Kamerkoor o. l. v. Marcus Creed ï zie Alkmaar, De Vest.

n Den Haag, Korzo: vanavond Duo Vertigo met Weisser, Vriezen, Vleggeraard, Stanley, Waller en Ford.

n Den Haag, Philipszaal: zaterdagavond en zondag om 14.15 uur Residentie Orkest o. l. v. Christopher Hogwood m. m. v. Louis Lortie (piano) met Weber, Mendelssohn en Gade.

n Eindhoven, De Witte Dame: vanavond Ives Ensemble met Clementi, Kondo, Van Rossum, Gudmundsen-Holmgreen, Ferrari en Rihm.

n Enschede, Muziekcentrum: vanavond Boedapest Festival Orchestra o. l. v. Ivan Fischer m. m. v. József Lendvay (viool) met Liszt, Brahms en Sarasate; vrijdag Het Gelders Orkest o. l. v. Martin Sieghart m. m. v. Alexander Satz (piano) met Simons en Ravel.

n Groningen, De Oosterpoort: zaterdag Noord Nederlands Orkest o. l. v. Jan Willem de Vriend m. m. v. Cornelia Götz (sopraan) met Haydn, Thomas, Mozart en Händel; dinsdag Margiono Quintet met Grieg, Schumann en De Muijnck.

n Haarlem, Sint Bavo Kathedraal: zaterdag om 15 uur Ton van Eck (orgel) en Margriet Goedhart (buik-en draaiorgeltjes) met een Oranjeconcert.

n Leeuwarden, De Harmonie: vrijdag Noord Nederlands Orkest o. l. v. Jan Willem de Vriend ï zie Groningen.

n Rotterdam, De Doelen: vrijdag Giuliano Carmignola (barokviool) en Andrea Marcon (klavecimbel) met Albinoni, Vivalid, Pisendel en Bach.

n Rotterdam, Lantaren/Venster: woensdag om 19 uur Dresdner Kreuzchor o. l. v. Roderich Kreile.

n Utrecht, Vredenburg: vrijdag Radio Kamerorkest o. l. v. HK Gruber m. m. v. William Bolcom (piano), Susan Botti (sopraan), Joan Morris (sopraan) en Peter Prommel (slagwerk) met Strauss/Gruber, Gruber, Botti, Bolcom/Borowitz en Bolcom; woensdag Toonkunstkoor Utrecht, Residentie Bachkoor, Kathedrale Koorschool Utrecht en Promenade Orkest o. l. v. Jos Vermunt met Britten (War Requiem).

n Veere, Grote Kerk: woensdag om 16.30 uur Klang Ensemble met Ellison (Kleen).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden