Klassiek

Ammerzoden, Kasteel Ammersoyen: zondag Utrecht String Quartet...

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond en vrijdag Concertgebouworkest o.l.v. Daniele Gatti m.m.v. Lang Lang (piano) met Ravel, Prokofjev, Stravinsky en Ravel; zaterdag om 14.15 uur Radio Filharmonisch Orkest Holland en Groot Omroepkoor o.l.v. Lothar Zagrosek m.m.v. Nikolaj Znaider (viool) en solisten met Bach, Szymanowski en Eisler; zondag om 11 uur Orkest van het Oosten o.l.v. Jaap van Zweden met Wagenaar en Brahms; maandag Ensemble Florilegium o.l.v. Ashley Solomon met Boliviaanse barokmuziek; dinsdag Wiener Philharmoniker o.l.v. Charles Mackerras m.m.v. Yefim Bronfiman (piano) met Mozart en Schubert.

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond en zaterdag Philharmonia Quartett Berlin met Mozart, Sjostakovitsj en Brahms; vrijdag Storioni Trio Amsterdam m.m.v. Vladimir Mendelssohn met Dietrich, Brahms, J. Joachim en C. Schumann; zondag om 14.30 uur Soojin Han (viool), Gerard Boeters (piano), Ruslan Vilensky (cello) en Vestard Shimkus (piano) met Franck, Ysaye, R. Schumann, Vasks en Sjostakovitsj; dinsdag Soile Isokoski (sopraan) en Marita Vitasalo (piano) met liederen van Mozart, Brahms, Debussy, Sallinen en Rangstróm; woensdag Maarten Koningsberger (bariton), Olga Franssen (gitaar) en Esther Steenbergen (gitaar) m.m.v. Huib Ramaer (presentatie) met Schuberts Die schöne Müllerin.

Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag om 14 uur Sarah Oates (viool) en Claire Edwardes (slagwerk) met Pärt, Piazzolla, Ford, Edwards en Grenfell.

Amsterdam, Het Veem Theater: tot en met zondag Er ligt iets voor u, geïnspireerd op het leven en werk van componist Scriabin door Gerindo Kamid Kartadinata (viool) en Sigrid Keunen (altviool).

Bergen op Zoom, Markiezenhof: vanavond Matangi Kwartet.

Den Bosch, Muziekcentrum: dinsdag Het Brabants Orkest o.l.v. Mark Fitz-Gerald met een carnavalsprogramma.

Den Bosch, Theater a/d Parade: vanavond Beethoven Academie o.l.v. Carl Davis met muziek bij de film The Wind (1928, Viktor Sjöström).

Den Haag, De Regentes: zaterdag Cobla La Principal d'Amsterdam m.m.v. het Egidius Kwartet met El Llibre Vermell, een 'muziektheatrale pelgrimage' naar het Rode Boek van Montserrat.

Den Haag, Philipszaal: vrijdag Residentie Orkest o.l.v. Jaap van Zweden m.m.v. Hans Roerade (hobo) en Willem Breuker (sopraansax) met Adams, Breuker en Verbey; zondag om 14.30 uur Beethoven Academie o.l.v. Carl Davis met muziek bij de film The Wind (1928, Viktor Sjöström).

Eindhoven, Muziekcentrum: zaterdag Symfonieorkest van de Conservatoria van Maastricht, Gent en Tilburg o.l.v. Georg Fritzsch met Kodály, Liszt, J. Strauss jr. en R. Strauss; vanavond Storioni Trio m.m.v. Rainer Kussmaul (viool) en Vladimir Mendelssohn (altviool) met Haydn, Beethoven en Brahms; zondag Zen Hu (viool) en Déjan Lazic (piano) met De Falla, Gershwin/Heifetz, Goodman/Lazic en Chopin.

Enschede, Muziekcentrum: woensdag Ives Ensemble en Doelen Kwartet met Feldmanmet Morton en Reich; woensdag Orkest van het Oosten o.l.v. Arjan Tien m.m.v. Carola Ligt (fluit) met Meder, Bach, Hellendaal en Stravinsky.

Groningen, De Oosterpoort: zondag tijdens Diaghilev-festival Noord Nederlands Orkest o.l.v. Michel Tabachnik met Strauss, Poulenc, Stravinsky en Prokofjev.

's-Heerenberg, Huis Bergh: vanavond Párkány Kwartet m.m.v. George Pieterson (klarinet).

Maastricht, Theater a/h Vrijthof: zondag om 15. 30 uur Symfonieorkest van de Conservatoria van Maastricht, Gent en Tilburg - zie Eindhoven.

Middelburg, Doopsgezinde Kerk: vrijdag Rob van der Meule (bas-bariton) en Leen de Broekert (fortepiano) met Schuberts Winterreise.

Rotterdam, De Doelen: vrijdag en zaterdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Wayne Marshall met Tiomkin, Herrmann, Williams en Holst; zondag Musica Antiqua Köln en Magdalena Koená (mezzosopraan) o.l.v. Reinhard Goebel met Heinichen, Bach en Pisendel; dinsdag Rotterdams Kamerorkest o.l.v. Conrad van Alphen m.m.v. Ronald Brautigam (piano) met Schubert, Haydn, Beethoven en Mozart.

Utrecht, Vredenburg: vrijdag Radio Kamerorkest o.l.v. Frans Brüggen m.m.v. Kristian Bezuidenhout (piano) met Mozart en Beethoven; zaterdag Nederlands Radio Symfonie Orkest o.l.v. Massimo Zanetti m.m.v. Barry Douglas (piano) met Brahms, Strauss en Mahler; zondag om 14.30 uur La Caccia Consort met Appenzeller; maandag Ensembles van het Utrechts Conservatorium met Loevendie, Straesser, Van Otterloo en Plomp; maandag Maarten Koningsberger (bariton), Olga Franssen (gitaar), Esther Steenbergen (gitaar) en presentatie Huib Ramaer met Die schöne Müllerin van Schubert.

Venray, Odapark: vrijdag Matangi Kwartet.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@volkskrant.nl.