Klassiek

Amsterdam, Concertgebouw (GZ): vanavond Concertgebouworkest o.l.v. Mariss Jansons met Mahler (Zesde symfonie) en vrijdag met Debussy en Sibelius; zaterdag om 14.15 uur Radio Filharmonisch Orkest Holland o.l.v....

Amsterdam, Dominicuskerk: vrijdag Sinfonia Utrecht en Utrechts String Quartet met Röntgen (première).

Amsterdam, diverse locaties: t/m 11 september 'Internationale Gaudeamus Muziekweek'. Muziekgebouw aan 't IJ: vrijdag Kochi Ensemble o.l.v. Isao Matsushita en Nederlands Vocaal Laboratorium o.l.v. Romain Bischoff met Martin, Fujiwara, Kawashima, Morita, Mtsushita, Koch e.a. en zondag om 15u Schönberg Ensemble met Nachshon, Matamala, Dimirel en Nas; uitreiking Gaudeamus Prijs 2005. Felix Meritis: zaterdag om 15u Zephyr Kwartet met Carter, Martin, Maintz, Kyriakides en Kojs. Beurs van Berlage: zaterdag 20.30u Holland Symfonia met Tanihara, Pavlov, Top, Parra en Matsushita.

Amsterdam, Waalse Kerk: zaterdag 20.15u en zondag 15u Nederlands Blazers Ensemble met Mozart (Gran Partita).

Den Bosch, Theater a/d Parade: maandag Het Brabants Orkest o.l.v. Jac van Steen m.m.v. Judith Bosch (presentatie), verrassingsprogramma.

Den Haag, Paard van Troje: vanavond Residentie Orkest o.l.v. Hans Leenders en de Nits.

Den Haag, Diligentia: zaterdag 23u Duo Libertango m.m.v. Klára Würtz (piano) met Piazzolla, Schumann, Beethoven, Ravel, Debussy e.a.; woensdag leden van het Residentie Orkest met Smetana, Röntgen, Debussy, Fukushima en Ullmann.

Enschede, diverse locaties: donderdag t/m zondag Enschede Muziekfestival met o.a. vanavond (19u) en zaterdag (16u) in de Jacobuskerk The Tenor Man's Story door Nigel Robson (tenor) en Artery; vrijdag in het Muziekcentrum De Nationale Reisopera met Puccini en zaterdag Orkest van het Oosten met o.a. Moesorgski, Rachmaninov en Samama (première).

Haarlem, Grote of St. Bavo Kerk: zaterdag (12, 14 en 15.30u) orgelconcerten door Jos van der Kooy en Anton Pauw. Dinsdag orgelconcert door Jos van der Kooy.

Haarlem, Philharmonie: zondag (14.30u) Josee Koning (zang), het Metropole Orkest en gitaristen Paulo Jobim en Mario Adnet met Braziliaanse muziek.

Haarlem, Sint Bavo Kathedraal: zaterdag om 15 uur orgelconcert door László Fassang.

Leens, Petruskerk: zaterdag orgelconcert door Theo Jellema.

Leiden, Pieterskerk: zondag om 14.30u Ensemble Currende o.l.v. Erik van Nevel met Mariavespers van Monteverdi.

Maastricht, Theater a/h Vrijthof: zaterdag Limburgs Symfonie Orkest o.l.v. Enrico Delamboye m.m.v. Machteld Vennevertloo (sopraan) en Tobias Scharfenberger (bariton) met Strauss, Mozart, Mendelssohn en Dvorák.

Tilburg, Concertzaal: vrijdag Het Brabants Orkest o.l.v. Jac van Steen m.m.v. Judith Bosch (presentatie) met een verrassingsprogramma.

Utrecht, Vredenburg: vrijdag Radio Kamerfilharmonie o.l.v. Jaap van Zweden m.m.v. Robert Holl (bas) met Sjostakovitsj en Mendelssohn; zondag (15.30u) Sinfonia Utrecht, Capella Occento, I Romantici en Utrecht String Quartet o.l.v. Chris Pouw met Dvorák, Röntgen (première) en Brahms.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden