Klassiek

Alkmaar, De Vest: dinsdag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Bob Zimmerman met muziek van Burt Bacharach...

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond, vrijdagavond en zondag om 14.15 uur Concertgebouworkest o.l.v. Fabio Luisi m.m.v. Nelson Freire (piano) met Von Weber, Liszt en Schmidt; zaterdag om 14.15 uur Radio Filharmonisch Orkest Holland o.l.v. Leonard Slatkin m.m.v. Marc-André Hamelin met Phibbs (première), Gershwin en Dvorák; zaterdag Amsterdam Sinfonietta o.l.v. Wayne Marshall m.m.v. Trijntje Oosterhuis (zang); zondag om 11 uur Radio Kamerorkest o.l.v. Gérard Korsten m.m.v. Godelieve Schrama (harp) met Villa-Lobos, Ginastera en Piazzolla; zondag Concerto Köln m.m.v. Andreas Staier (fortepiano) met Rameau en Beethoven; maandag Symfonie Orkest van Schleswig-Holstein o.l.v. Gerard Oskamp m.m.v. Derek Han (piano) met Stravinsky en Mendelssohn.

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond Kopelman Kwartet met Prokofjev, Mjaskovsky en Sjostakovitsj; vrijdag Christoph Genz (tenor), Stephan Genz (bariton) en Claar ter Horst (piano) met liederen en duetten van Mendelssohn, Brahms en Schumann; zondag om 14.15 uur Combattimento Consort Amsterdam met Händel, Haydn, Vivaldi, Von Dittersdorf en Telemann; zondag Nederlands Blazers Ensemble m.m.v. Daniel Raiskin (altviool) met Sjostakovitsj; dinsdag Jonathan Lemalu (bas-bariton) en Malcolm Martineau (piano) met Fauré, Schumann, Brahms en Vaughan Williams; woensdag Muir String Quartet met Haydn, Sjostakovitsj en Brahms.

Amsterdam, Felix Meritis: vrijdag Párkány Kwartet met Röntgen en Franck.

Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag om 14 uur Barokorkest Van Wassenaer o.l.v. Makoto Akatsu met o.a. Vivaldi, Durante en Van Wassenaer.

Amsterdam, Uilenburger Synagoge: maandag ensemble met o.a. Eleonore Pameijer (fluit) en Doris Hochscheid (cello) met Maric, Flothuis, Obradinovic, Landré en Van Lier.

Amsterdam, Paradiso: dinsdag Ives Ensemble o.l.v. Richard Rijnvos m.m.v. Helena Rasker (alt) en Erik Weeda (video) met muziektheater van Bauckholt en Sciarrino.

Apeldoorn, Orpheus: vanavond Het Gelders Orkest o.l.v. Jaap van Zweden m.m.v. Maria-Elisabeth Lott (viool) met Sibelius en Beethoven.

Arnhem, Musis Sacrum: vrijdag Het Gelders Orkest o.l.v. Jaap van Zweden met Sibelius en Beethoven.

Den Haag, Nieuwe Kerk: vanavond Nederlands Kamerkoor o.l.v. Bob Zimmerman met muziek van Burt Bacharach; zondag om 14.30 uur Párkány Kwartet met Mozart en Debussy.

Den Haag, Philipszaal: zaterdagavond en zondag om 14.15 uur Residentie Orkest o.l.v. Dirk Brossé m.m.v. Edwin Rutten (verteller) met Brossé en Saint-Saëns.

Doetinchem, Amphion: zaterdag Het Gelders Orkest o.l.v. Jaap van Zweden met Sibelius en Beethoven.

Eindhoven, Muziekcentrum: vrijdag het Brabants Orkest o.l.v. Marc Soustrot m.m.v. Cyprien Katsaris (piano) met Von Weber, Liszt, R. Strauss en Wagner; maandag Amsterdam Sinfonietta o.l.v. Wayne Marshall m.m.v. Trijntje Oosterhuis (zang) met o.a. Bernstein; woensdag Maarten Koningsberger (bariton), Esther Steenbergen (gitaar) en Olga Franssen (gitaar) met Schubert.

Enschede, Muziekcentrum: vrijdag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Bob Zimmerman met muziek van Burt Bacharach.

Groningen, De Oosterpoort: woensdag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Bob Zimmerman met muziek van Burt Bacharach.

Kerkrade, PLT Theater: zondag Limburgs Symphonie Orkest o.l.v. Ed Spanjaard met Rachmaninov en Tsjaikovski.

Maastricht, Theater a/h Vrijthof: vrijdag Limburgs Symphonie Orkest o.l.v. Ed Spanjaard met Rachmaninov en Tsjaikovski.

Rotterdam, De Doelen: zaterdag Limburgs Symphonie Orkest o.l.v. Ed Spanjaard met Rachmaninov en Tsjaikovski; zondag om 11 uur Liza Ferschtman (viool) en Inon Barnatan (piano) met Schubert en Enescu; zondag om 14.15 uur Irene Maessen (sopraan), Hanneke de Wit (sopraan) en Doelenkwartet met Van Minnezang naar Micha Hamel.

Rotterdam, Lantaren/Venster: zondag om 14 uur Nederlands Blazers Ensemble met Sjostakovitsj.

Rotterdam, Paradijskerk: woensdag Ives Ensemble o.l.v. Richard Rijnvos m.m.v. Helena Rasker (alt) en Erik Weeda (video) met muziektheater van Bauckholt en Sciarrino.

Utrecht, Vredenburg: vrijdag om 12.30 uur lunchconcert door Lydia Forbes (viool) en Marcel Worms (piano); zaterdag Radio Kamerorkest o.l.v. Gérard Korsten m.m.v. Godelieve Schrama (harp) met Villa-Lobos, Ginastera en Piazzolla; zondag om 11 uur Nederlands Kamerkoor o.l.v. Bob Zimmerman met muziek van Burt Bacharach; zondag om 15 uur Nationaal Jeugd Orkest o.l.v. Gérard Korsten m.m.v. Patricia Kopatchinskaya (viool) met Strauss, Berg en Mahler; dinsdag Cantus Cölln en Concerto Palatino o.l.v. Konrad Junghänel (luit) met Maria-Vespers van Monteverdi; dinsdag Prometeo Kwartet m.m.v. Enrico Pace (piano) met Dohnányi, Ghedini en Sjostakovitsj.

Venlo, De Maaspoort: vanavond Limburgs Symphonie Orkest o.l.v. Ed Spanjaard met Rachmaninov en Tsjaikovski.

Traces of Rhythm, een festival over ritme en tijd in de kunsten, t/m 16 januari in Tilburg, Eindhoven, Den Bosch, Breda en Helmond. Met oonder andere de slagwerkers Terry Bozzio en Arnold Marinissen, Ensemble Multifoon en Ives Ensemble

(www.tracesfestival.org).

Meer over