Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond, vrijdag en zondag (14.15u) Concertgebouworkest o.l.v. Kurt Masur met Mozart en Bruckner; zaterdag om 14.15u SWR Sinfonieorchester Baden-Baden und Freiburg en solisten Laura Aikin en Lani Poulson o.l.v....

Amsterdam, Kleine Zaal: vrijdag t/m zondag Da Caemera Weekend met violist Moshe Hammer, cellist Tsuyoshi Tsutsumi, klanettist James Campbell en pianiste Rian de Waal; vrijdag met Brahms en Schubert, zaterdag met De Raaf, Mayazumi en Messiaen, zondag (14.15u) met Kodály, Bartók en Stravinski. Voorts zondag violist Hikolaj Znaider en pianist Daniel Gortler met Brahms, Schumann en Ravel; maandag het Camilli Quartet met Schubert, Van Bree en Britten; dinsdag pianoconcert door Joost van der Meent met Bach, Haydn en Chopin; woensdag bariton Maarten Koningsberger en pianist Roger Braun met Die Schöne Müllerin van Schubert.

Amsterdam, De IJsbreker: vanavond presentaties van de compositie-afdeling van het Koninklijk Conservatorium in Den Haag; zondag in de serie 'lekkere stukken: nieuwe werken van wereldvrouwen' Kaida Trio met Tzanou, Tsoupaki en Fontyn.

Arnhem, Schouwburg: zaterdag Nederlands Kamerkoor en sopraan Heleen Hoele o.l.v. Stephen Layton met Dvorák, Martinu en Janácek.

Arnhem, Musis Sacrum: dinsdag Schönberg Ensemble en klarinettist Pierre Woudenberg o.l.v. Reinbert de Leeuw met Reich en Adams.

Drachten, De Lawei: vanavond Noord Nederlands Orkest o.l.v. Nikolai Alexeev met Jeths (Bandoneonconcert door Per Arne Glorvigen, première), Piazolla en Berlioz.

Emmen, De Muzeval: zaterdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Nikolai Alexeev met Jeths (Bandoneonconcert door Per Arne Glorvigen, première), Piazolla en Berlioz.

Groningen, Oosterpoort: vanavond St. Lawrence String Quartet met Saint-Saëns, Janácek en Tsjaikovski; vrijdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Nikolai Alexeev met Jeths (Bandoneonconcert door Per Arne Glorvigen, première), Piazolla en Berlioz.

Rotterdam, De Doelen: Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Gianandrea Noseda vanavond en vrijdag met Respighi, Haydn en Mozart; vanavond Schönberg Kwartet en het Mondriaan Kwartet met Visman, De Raaff en Ketting; woensdag pianist Louis Lortie met Schumann, Wagner, Ravel en Liszt.

Tilburg, Concertzaal: vrijdag Nieuw Sinfonietta Amsterdam en het Brodsky Quartet o.l.v. Peter Oundjian met Britten, Bridge en Verbey.

Utrecht, Vredenburg: vanavond Nieuw Sinfonietta Amsterdam en het Brodsky Quartet o.l.v. Peter Oundjian met Britten, Bridge en Verbey; vrijdag het Radio Kamerorkest o.l.v. Peter Eötvös met Stravinsky, Bartók (o.a. vioolconcert door Isabelle Faust); maandag Symfonieorkest Utrechts Conservatorium o.l.v. Jurjen Hempel met Bartók, Lutoslawski en Brahms; maandag Schönberg Kwartet en het Mondriaan Kwartet met Visman, De Raaff en Ketting; dinsdag Orchestre des Champs-Elysées o.l.v. Philippe Herreweghe met Berlioz; woensdag Schönberg Ensemble en klarinettist Pierre Woudenberg o.l.v. Reinbert de Leeuw met Reich en Adams.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden