KLASSIEK

Tournee..

Amsterdam

Koor en Ensemble Nieuwe Muziek o.l.v. René Nieuwint m.m.v. Manon Heijne (sopraan) met Schönberg, Berg, Goeyvaerts en Kerstens, zaterdagavond en zondag om 15.30 uur in de Posthoornkerk (Haarlemmer Houttuinen 47).

JeugdOrkest Nederland o.l.v. Jurjen Hempel met Brahms, Bartók (Pianoconcert door Maarten den Hengst) en Sjostakovitsj, zondag om 12 uur in de Beurs van Berlage.

Het Concertgebouworkest o.l.v. Dmitry Kitaenko met Schumann (Pianoconcert door Radu Lupu) en Brahms, vanavond in de Grote Zaal.

Vellinger Kwartet met Schubert, Haydn en Bach. Het programma is samengesteld door schrijver Vikram Seth. Vrijdag in de Kleine Zaal.

Pianist Roderigo Robles de Medina met een Chopin-programma, zaterdag om 14.15 uur in de Kleine Zaal.

Het Residentie Orkest o.l.v. Jaap van Zweden m.m.v. Arcadi Volodos (piano) met Wagenaar, Tsjaikovski en Schumann, zondag in de Grote Zaal.

Wiener Philharmoniker o.l.v. Wolfgang Sawallisch met Beethoven, Pfitzner en Schubert, maandag in de Grote Zaal.

Schönberg Kwartet met strijkkwartetten van Janacek, Szymanowski en Bartók, maandag in de Kleine Zaal.

Symfonieorkest van Vlaanderen o.l.v. David Angus m.m.v. Alla Gorobchenko (alt) met Haydn, Mahler en Brahms, dinsdag in de Grote Zaal.

Andreas Scholl (countertenor) en Edin Karamazov (luit) met Dowlands 'A musicall banquet', dinsdag in de Kleine Zaal.

Melos Quartett met strijkkwartetten van Hindemith, Sibelius en Schubert, woensdag in de Kleine Zaal.

Apeldoorn

Ensemble de Ereprijs met Stravinskys 'Le sacre du printemps', zondag om 12 uur in het Stadhuis.

Arnhem

Nieuw Sinfonietta Amsterdam m.m.v. Candida Thompson (viool) met Myslivecek, Mendelssohn, Keuris en Dvorák, vanavond in Musis Sacrum.

Tango-orkest Sexteto Canyengue, vrijdag in Musis Sacrum.

Angelina Ruzzafante (sopraan), Harry van der Plas (tenor) en Reinild Mees (piano) met Respighi, zaterdag in Musis Sacrum.

Een lunchconcert door Het Gelders Orkest o.l.v. Lawrence Renes, woensdag in Musis Sacrum.

Den Bosch

Het Brabants Orkest o.l.v. Philippe Herreweghe m.m.v. Koninklijk Filharmonische Orkest van Vlaanderen met Schumann en Bruckner, zaterdag in Theater a/d Parade.

Den Haag

Pianist Ronald Brautigam met Beethoven-sonates, zondag om 14.15 uur in de Philipszaal.

Enschede

Zaterdag en zondag de in het Conservatorium en Muziekcentrum voorrondes voor het Prinses Christina Concours.

Groningen

Het Nederlands Kamerkoor o.l.v. Jurjen Hempel m.m.v. Marcel Beekman (tenor) en Robert Getchell (tenor) met Chávez, Orozco, Villa-Lobos, Berger, Ginastera en Ramirez, vrijdag in De Oosterpoort.

Haarlem

Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Max Pommer m.m.v. Ina Hesse (klarinet) met Chabrier, Debussy, Vermeulen en Prokofjev, zondag om 14.30 in het Concertgebouw.

Heemskerk

Een pianorecital door Marietta Petkova, zondag om 11.30 uur in De Cirkel.

Leeuwarden

Cello Octet Conjunto Ibérico m.m.v. Young Hee Kim (sopraan), zondag om 15 uur in De Harmonie.

Leiden

Pieter Wispelwey (cello) en Paolo Giacometti (piano) met een Beethoven-programma, maandag in de Stadsgehoorzaal.

Rotterdam

Liederen door tenor José Carreras en sopraan Inessa Galante m.m.v. Vlaams Radio Orkest o.l.v. David Giménez, vrijdag in De Doelen.

Valérie Guillorit (sopraan), Jan Willem Baljet (bariton) en David Bollen (piano) met Fauré, Ibert, Turina, Chausson, Debussy, Toldra en Saint-Saëns, zondag om 11 uur in De Doelen.

Organist Geert Bierling met o.a. Poulenc, Fauré, Saint-Saëns, Couperin, Delibes en Ravel, zondag om 17 uur in De Doelen.

Het finaleconcert van het 14de Nationaal Concours van de Stichting Jong Muziektalent Nederland, zondag om 14.30 uur in De Doelen.

Een pianorecital door Arcadi Volodos, woensdag in De Doelen.

Concerto Rotterdam o.l.v. Marien van Staalen met Schubert, Strauss en Mendelssohn, zaterdag in de Oude of Pelgrimvaderskerk Delfshaven.

Utrecht

Vellinger Kwartet met Schubert, Haydn en Bach, vanavond in Vredenburg.

Radio Kamerkorkest en Cappella Amsterdam o.l.v. Peter Eötvös m.m.v. Johan Leysen (spreekstem), Arno Rauning (countertenor) en Christiane Schönfeld (doofstomme) met Goebbels ('La Jalousie für Sprecher und Ensemble'), Oehring/Ter Schiphorst ('Polaroids' voor doofstomme countertenor, 12 instrumenten en live-elektronica') en Terteryan (Symfonie nr. 6 voor kamerorkest, kamerkoor en tape, première), vrijdag in Vredenburg.

Radio Symfonie Orkest o.l.v. Libor Pesek met Janacek, Dvorák en Bartók, zondag om 14.15 uur in Vredenburg.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden