KLASSIEK

Het Residentie Orkest o.l.v. Evgeny Svetlanov met Beethoven (Vijfde symfonie en Vijfde pianoconcert m.m.v. Nikolaj Petrov), vrijdagavond en zondag om 14.15 uur in Den Haag (Philipszaal) en zaterdag en maandag in Amsterdam (Grote Zaal)....

Tournee

Het Brabants Orkest o.l.v. Martin Sieghart met Webern ('Passacaglia'), Korngold (Vioolconcert door Frantisek Novotny) en Bruckner (Symfonie nr 2), vanavond in Tilburg (Concertzaal), vrijdagavond en zondag om 14.15 uur in Eindhoven (Muziekcentrum), maandag in Den Bosch (Theater a/d Parade) en dinsdag in Breda (Chassé Theater).

Het Nederlands Kamerkoor o.l.v. Guy Reibel met Van der Horst ('La Nuit'), Ohana ('Swan Song'), Reibel (uit 'Calliphones': 'Liens, Ondulations en Coda'), De Leeuw ('A cette heure du jour') en Florentz ('Asmara'), woensdag in Den Haag (Nieuwe Kerk), 12 februari in Haarlem (Concertgebouw), 13 februari in Amsterdam (Beurs van Berlage), 14 februari in Middelburg (Concertzaal) en 15 februari in Arnhem (Musis Sacrum).

Orchestra of St John's Smith Square o.l.v. John Lubbock met Muldowney, Mendelssohn (Pianoconcert door Karin Lechner) en Mozart (Symfonie nr 39), zaterdagavond in Den Haag (Philipszaal) en zondag om 14.15 uur in Amsterdam (Grote Zaal).

Het Symfonie Orkest van de conservatoria van Maastricht, Antwerpen en Tilburg o.l.v. Jos van Immerseel met Vaughan Williams, Schubert (Symfonie 'Onvoltooide' en nr 39), zaterdagavond in Tilburg (Concertzaal) en zondag om 15.30 uur in Maastricht (Theater a/h Vrijthof).

Het Asko Ensemble met Andriessen ('Hoketus') en Reich ('Drumming Part One'), zaterdag in Enschede (Muziekcentrum) en zondag in Utrecht (Vredenburg).

Amsterdam

Het Concertgebouworkest o.l.v. Riccardo Chailly met Mahler ('Totenfeier') en Bruckner (Negende symfonie), vrijdag in de Grote Zaal.

Quatuor Mosaïques met strijkkwartetten van Haydn Jadin en Boccherini, vrijdag in de Kleine Zaal.

Een uitvoering van Schumanns 'Szenen aus Goethes Faust' door Orchestre des Champs Elysées, Collegium Vocale Gent, Rias Kammerchor o.l.v. Philippe Herreweghe m.m.v. Simone Nold en Camilla Nylund (sopraan), Hans Peter Blochwitz en Christian Voigt (tenor), en Kristinn Sigmundsson (bas), zaterdag om 15 uur in de Grote Zaal.

Het Metropole Orkest o.l.v. Dick Bakker m.m.v. Jasperina de Jong met werk van Weill en Eisler, zondag om 11 uur in de Grote Zaal.

Het Combattimento Consort Amsterdam o.l.v. Jan Willem de Vriend met Zelenka ('Hipocondrie'), Biber (Balletti 'Die Werber'), C.Ph.E. Bach (Sonate 'Sanguineus und Melangolicus'), Telemann (Ouverture 'Le putain') en Haydn (Symfonie 'Der Philosoph'), zondag om 14.15 uur in de Kleine Zaal.

Nobuko Imai (altviool) en Roland Pöntinen (piano) met Schubert (Sonate 'Arpeggione'), Penderecki ('Cadenza voor altviool solo'), Enescu (Concertpiece), Takemitsu ('A bird came down the walk') en Brahms (Sonate in f), zondag in de Kleine Zaal.

Priya Mitchell (viool) en Robert Kulek (piano) met sonates van Schubert, Fauré en Schumann en Lutoslavski ('Subito'), woensdag in de Kleine Zaal.

Het Nederlands Blazers Ensemble o.l.v. Reinbert de Leeuw met Schönberg/Van Vlijmen (Suite opus 25, première), Schönberg (Blaaskwintet) en Rihm ('Gejagte Form', première), vanavond in Paradiso.

De accordeonisten Frode Anderson, Janne Rättyä, Frode Haltli en Magne Seim met Tiensuu ('Aufschwung'), Tuomela ('Feux follets'), McPherson ('Lame God'), Lindborg ('Bombastic sonosofism, première), Lindberg ('Jeux d'anches') Frounberg ('A dirge - other echoes inhabit the garden'), Am ('On the banks of the eternal second') en Ter Veldhuis ('Views from a Dutch train'), vanavond in de Rode Hoed.

Concerto '91 Amsterdam o.l.v. Daan Admiraal met Vogel (Ouverture opera 'Démophon'), Fiala ('Concertante in Bes'), Gossec ('Symphonie concertante') en Haydn ('Symphonie concertante'), zondag om 15 uur in de Beurs van Berlage.

Academy of the Begijnhof o.l.v. Richard Egarr met Dufay ('l'Homme armé'-mis), vrijdag in de Engelse Kerk.

Het SoLaRe Strijktrio met Bach ('Goldberg Variaties') en Mozart ('Divertimento voor strijktrio in Es'), zondag om 11.30 uur in recreatiegebouw Kelbergen.

Den Bosch

Violiste Saskia Viersen m.m.v. Niek van Oosterum (piano) met vioolsonates van Beethoven, zondag in Theater Bis.

Breda

Trompettist Marco Blaauw m.m.v. Melvin Poore (geluid) en Karin Seltmann (dans) met Ayres (nr 27 'Blue'), Swaan ('De zucht van Marib en de metalen tuin') en werk van Manneke en Kagel, vrijdag in De Nieuwe Veste.

Enschede

Het Orkest van het Oosten o.l.v. Joseph Silverstein met Schubert (Balletmuziek uit 'Rosamunde' en Symfonie nr 6) en Krommer (Hoboconcert door Pauline Oostenrijk), woensdag in het Muziekcentrum.

Groningen

De Italiaanse gitarist Carlo Barone geeft op 5, 6 en 7 februari in het Conservatorium van de Hanzehogeschool masterclasses klassieke en vroeg-Romantische gitaarmuziek op historische instrumenten. Er zijn ook lezingen en concerten, vanavond door het duo Maccari/Pugliesi en zaterdag door Barone. Inlichtingen tel. 050-3660639.

Het Noord-Nederlands Orkest o.l.v. Viktor Liberman m.m.v. het Noord-Nederlands Concertkoor en solisten met Haydn (Symfonie 'met de paukenslag') en Mozart ('Requiem'), woensdag in de Oosterpoort.

Leeuwarden

Het Noord-Nederlands Orkest o.l.v. Richard Dufallo met Gershwin (Pianoconcert door Pamela Mia Paul), Ives en Schat ('The food of love' en 'De hemel'), vanavond in De Harmonie.

Leiden

Igor Roma (winnaar Lisztconcours 1996) met sonates van Mozart, Verdi/Liszt ('Rigoletto'), Schubert/Liszt ('Ave Maria' en 'Gretchen am Spinnrade') en Rachmaninov ('Moments musicaux'), vrijdag in de Stadsgehoorzaal.

Rotterdam

Het Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Ernst van Tiel m.m.v. Rita Reys (zang) en Edwin Rutten (zang en verteller) met werken van Porter, Ellington, Antheil en Weill, zaterdagavond en zondag om 14.15 uur in De Doelen.

Simone Otto (saxofoon) en Fred Oldenburg (piano) met werken van Milhaud, Debussy, Creston, Lauba en Itturalde, zondag om 11 uur in De Doelen.

Ellen van Lier (sopraan), Christa Pfeiler (alt), Nico van der Meel en Bernard Loonen (tenor), Geert Smits (bariton) en Robert Holl (bas) met duetten, terzetten en kwartetten van Schubert, woensdag in De Doelen.

Utrecht

Het Radio Symfonie Orkest o.l.v. Eri Klas m.m.v. Johannes M. Kösters (bariton) met Raff (Ouverture 'Ein feste Burg'), Martin (Sechs Monologe aus 'Jedermann') en Honegger (Symfonie 'Liturgique'), vrijdag in Muziekcentrum Vredenburg.

Het Amsterdam Baroque Orchestra & Choir o.l.v. Ton Koopman m.m.v. Lisa Larsson (sopraan), Elisabeth von Magnus (mezzosopraan), Gerd Türk (tenor) en Klaus Mertens (bas) met Telemanns 'Der Tag des Gerichts', zaterdag in Muziekcentrum Vredenburg.

Het Radio Kamerorkest o.l.v. Kenneth Montgomery m.m.v. Catherine Bott (sopraan) met Stravinsky ('Pulcinella-Suite'), Händel (Ouverture 'Giulio Cesare' en aria's uit 'Giulio Cesare en Rinaldo'), Resphighi ('Antiche Arie e Danze, suite nr 1') en Berio ('Folksongs'), zondag om 15 uur in Vredenburg.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden