Klassiek

n Alkmaar, Lutherse Kerk: zondag om 14.30 uur Trombone-Ensemble Harry Ries & Co m.m.v. Hubert Claessens (bas-bariton) met met o.a....

n Amsterdam, Grote Zaal: vanavond, vrijdag-en woensdagavond en zondag om 14.15 uur Concertgebouworkest o.l.v. Jaap van Zweden met Bartók en Beethoven; zaterdag Radio Kamerorkest o.l.v. Gérard Korsten m.m.v. Ronald Brautigam (piano) met Klein, Mozart, Toch en Haydn; zondag om 11 uur Nederlands Radio Symfonie Orkest o.l.v. Jean-Bernard Pommier m.m.v. winnaar Internationaal Liszt Concours 2005 en Leo van Doeselaar (orgel) met Liszt en Saint-Saëns; zondag Al Ayre Español Orquesta o.l.v. Eduardo López Banzo m.m.v. solisten met Bach.

n Amsterdam, Kleine Zaal: zondag om 14.15 uur Mischa Fomin (piano) met Schumann, Brahms en Paganini; zondag Capilla Flamenca met o.a. De Monte, De Lassus, Pevernage, Morlaye, De Castro en Adriaensen; maandag Peter Petrov (piano) met Beethoven, Chopin, Debussy, Ravel en Schumann; dinsdag Charlotte Margiono (sopraan) en Peter Nilsson (piano) met liederen van Haydn, Schubert, R. Strauss en Wagner; woensdag Egidius Kwartet m.m.v. Huib Ramaer (presentatie) met werken van Desprez en Lassus.

n Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag om 14 uur SongCircle en Projectkoor Amsterdam o.l.v. Maria van Nieukerken met een Röntgen-programma.

n Amsterdam, Muziekgebouw aan 't IJ: zaterdag Marcel Worms (piano) en Eleonore Pameijer (fluit) met Wullur, Janssen, Fiday en Bavdek.

n Amsterdam, Cristofori: zondag om 15 uur Cyprien Katsaris (piano) met Schumann, Schubert, Chopin en Bach. n Breda, Chassé Theater: zondag Het Brabants Orkest o.l.v. Marc Soustrot m.m.v. Torsten Janicke (viool) met Strauss en Schubert.

n Den Bosch, Muziekcentrum: vanavond Het Brabants Orkest-zie Breda. n Eindhoven, Muziekcentrum: vanavond Pieter Wispelwey (piccolo cello) en Menno van Delft (klavecimbel) met Bach-sonates; vrijdag Het Brabants Orkest - zie Breda.

n Emmen, De Muzeval: vrijdag het Noord Nederlands Orkest o.l.v. Michel Tabachnik m.m.v. Nata Tsvereli (piano) met Adams, Bernstein en Tsjaikovski.

n Enschede, Muziekcentrum: vrijdag Schönberg Kwartet met Van Vlijmen en Schönberg; zaterdag 'literair concert' met Jan Wolkers en Geoffrey Madge (piano) met o.a. Bach/Busoni, Schubert/Liszt, Busoni en Xenakis.

n Groningen, De Oosterpoort: vanavond het Noord Nederlands Orkest - zie Emmen; vanavond Aurelia Saxofoonkwartet en Ivo Jansen (piano) met Scarlatti, Stravinsky, Ravel, Satie en Milhaud; woensdag Nederlands Blazers Ensemble m.m.v. Aynur met Turkse muziek van o.a. Kamran Ince.

n Groningen, Martinikerk: zaterdag koor, orkest en solisten van het Noord Nederlands Conservatorium o.l.v. Louis Buskens en Leendert Runia met Gabriëli, Händel, Mozart en Vivaldi.

n Haarlem, Sint Bavo Kathedraal: zaterdag om 15 uur organist Albert-Jan Roelofs met Bachs Kunst der Fuge.

n Hoogeveen, De Tamboer: zaterdag het Noord Nederlands Orkest - zie Emmen.

n Leeuwarden, Grote of Jacobijnerkerk: zaterdag Noord Nederlands Conservatorium -zie Groningen, Martinikerk.

n Leiden, Stadsgehoorzaal: zondag om 11.30 uur pianorecital door Marietta Petkova.

n Maastricht, Theater a/h Vrijthof: vrijdag Limburgs Symphonie Orkest o.l.v. Roberto Benzi m.m.v. Ilja Grubert (viool) met Bizet en Saint-Saëns.

n Nijmegen, De Vereeniging: woensdag Schönberg Ensemble o.l.v. Reinbert de Leeuw m.m.v. Margriet van Reisen (mezzosopraan) en Susanne van Els (altviool) met Knussen, Nas, Schönberg, Mahler en Adams.

n Rotterdam, De Doelen: vanavond New Dutch Academy o.l.v. Simon Murphy m.m.v. Nicole van Bruggen-Harris (barokklarinet) met Richter, Stamitz, Holzbauer en Mozart; zaterdag Orchester der Beethovenhalle Bonn o.l.v. Roman Kofman m.m.v. Timoer Sjerbakov (piano) met Tsjaikovski en Saint-Saëns; dinsdag Amsterdam Symphony Orchestra o.l.v. Peter Sánta m.m.v. Mauricio Vallina (piano) met Mozart, Beethoven en Mendelssohn; woensdag Marietta Petkova (piano) met Mozart, Rachmaninov en Schubert.

n Ti l b u r g , Concertzaal: vrijdag Nederlands Blazers Ensemble m.m.v. Aynur (zang) met Turkse muziek van o.a. Kamran Ince; zaterdag Het Brabants Orkest - zie Breda.

n Utrecht, Vredenburg: vanavond Nieuw Ensemble o.l.v. Fajbio Nieder m.m.v. Aldo Caiello (mezzosopraan) met Berio, Maderna en Nieder; vrijdag Arcanto Kwartet met Mozart, Brahms en Bartók; zaterdag finale Franz Liszt Pianoconcours; zondag om 14.30 uur Gesualdo Consort Amsterdam met Sweelinck, Tollius, Nanino en Gesualdo; maandag Severin von Eckardstein (piano) met Schubert, Franck, Messiaen en Prokofjev; maandag Egidius Kwartet m.m.v. Huib Ramaer (presentatie) met Ockeghem, Josquin en De Lassus; dinsdag Claron McFadden (sopraan) en Richard Egarr (piano, klavecimbel) met Dowland, Blow, Purcell, Arne, Britten en Davies.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden