KLASSIEK

Het Don KosakenChor Russland en het Moskau Festival Ensemble maakt een tournee met het programma 'Spirit of Russia'. Op 2 januari in Utrecht (Vredenburg), 3 januari in Winterswijk (Jacobskerk), 5 januari in Heerlen (Stadsschouwburg), 7 januari in Rotterdam (De Doelen), 8 januari in Vianen (Grote Kerk)....

Tournee

Wien bleibt Wien, het traditionele 'Nieuwjaarsconcert' met Marco Bakker, José Kalthof en Carla Schroyen, het Strauss Orkest Boedapest o.l.v. Lásló Maklár en Honvéd Dancecompany met een operetteprogramma (Strauss, Stolz, Kalmann en Offenbach), 26 december in Nijmegen (De Vereeniging), 27 en 29 december in Rotterdam (De Doelen), 28 december om 15 uur en 20.15 uur in Amsterdam (Grote Zaal), 30 december in Gouda (Schouwburg), 1 januari in Tilburg (Concertzaal), 2 januari in Maastricht (Theater a/h Vrijthof), 3 januari in Utrecht (Vredenburg), 4 januari om 14.15 en 20.15 uur in Den Haag (Philipszaal), 5 januari in Groningen (De Oosterpoort), 6 januari in Doetinchem (Amphion), 7 januari in Eindhoven (Muziekcentrum), 8 januari in Haarlem (Concertgebouw).

Amsterdam

Een kerstrecital door Regina Albrink met Beethoven, Schubert, Chopin en Liszt, 26 december om 14.15 uur in de Kleine Zaal.

In de Grote Zaal geeft pianist Wibi Soerjadi 26 december een kerstrecital. Programma: Chopin en Liszt.

Xenia Meijer (mezzosopraan) en La Sfera Armoniosa met Romero, Sanz, Ortiz, Aranes, De Pelomares en Hidalgo, 28 december om 11 uur in de Kleine Zaal.

Tom Parker's The New London Chorale & The New London Orchestra o.l.v. Gerard Breas en solisten met Parkers The New Amadeus, 29 december in de Grote Zaal.

Combattimento Consort Amsterdam met Fasch, Bach (Celloconcert door Anner Bijlsma) en Händel ('Music for the Royal Fireworks', 4 januari om 11 uur in de Grote Zaal.

Het VU-Orkest m.m.v. Philharmonisch Koor Toonkunst Rotterdam o.l.v. Daan Admiraal m.m.v. Ingrid van Kapelle (sopraan) en Geert Smits (bariton) met Janacek ('Sinfonietta') en Brahms ('Ein Deutsches Requiem'), 4 januari in de Grote Zaal.

Barokorkest Concerto '91 o.l.v. Erik van Nevel m.m.v. Emma Kirkby (sopraan), Michael Chance (countertenor), Anthony Rolfe Johnson (tenor) met Bach en Händel ('Birthday Ode for Queen Anne' en 'Ode for St. Cecilia's Day'), 5 januari in de Grote Zaal.

Klaus Mertens en The Amsterdam Baroque Soloists met een Rameau-programma, 6 januari in de Kleine Zaal.

Concerto Köln met C.Ph.E. Bach, Mozart (Hoboconcert door Michael Niesemann) en J.C. Bach, 7 januari in de Grote Zaal.

Affetti Musicali (blokfluit, viool, cello, clavecimbel) met Castello, Fontana, Telemann, Legrenzi, Händel, Bach en Vivaldi, 28 december om 15 uur in de Beurs van Berlage.

Reina Boelens (sopraan), Beverley Hunt (viool), Herre-Jan Stegenga (cello) e.a. met een Haydn-programma, 4 januari om 15 uur in de Beurs van Berlage.

Organist Gerrit Chr. de Gier met Bach, Guillmant en Widor, 26 december om 15.30 uur in de Oude Kerk.

Organisten Gustav Leonhardt en Bernard Winsemius met Bruna, Daquin en Bach, 25 december om 15 uur in de Nieuwe Kerk.

Arnhem

Het Gelders Orkest o.l.v. Jaap van Zweden met Bach ('Concert voor twee violen en orkest' door Jaap van Zweden en Wouter van Vossen) en Mendelssohn (Symfonie nr 4), 26 december om 14.30 uur in Musis Sacrum.

Doorn

Emily Beynon (fluit), Catherine Beynon (harp) en Michael Gieler (altviool) met Debussy, Jolivet, Saint Saëns en Bax, 26 december om 15 uur in de Maartenskerk.

Haarlem

Het Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. David Porcelijn met Hérold ('La fille mal gardée'), Saint-Saëns (Vioolconcert nr 3 door Olivier Charlier) en Katsjatoerian ('Suite Gayané'), 26 december om 14.30 uur in het Concertgebouw.

Middelburg

'Concert diner Noël' door Geoffrey Douglas Madge (piano) en Conjunto Ibérico (acht cello's) o.l.v. Elias Arizcuren m.m.v. Young-Hee Kom (sopraan) met Nin, Boulez, Villa-Lobos, Chopin, Lutoslawski, Xenakis, Montslavatge en Beethoven, op 26 en 27 december om 17.30 uur in de Kloveniersdoelen.

Rotterdam

Eliane Rodrigues (piano) met een Chopin-recital, 26 december om 14.30 uur in De Doelen.

Paolo Giacometti (piano) met Schubert en Rachmaninov, zondag om 11 uur in De Doelen.

De 'Negende Rotterdamse Pianodriedaagse' met recitals door studenten van het Rotterdams Conservatorium, 28, 29 en 30 december vanaf 09.30 uur in De Doelen. Op 29 december een openbare masterclass en vragenuurtje met Rian de Waal.

Utrecht

Pianist Bart van de Roer (winnaar Tromp Concours 1997) met Schumann, Chopin, Brahms en Falla, 24 december om 12.45 uur in Muziekcentrum Vredenburg.

Prima la Musica o.l.v. Dirk Vermeulen m.m.v. Janine Jansen (viool) met een Schubertprogramma, 26 december om 14.30 uur in Vredenburg.

Rietkwintet Calefax en zangeres Denise Jannah met Schein, Janacek, Gershwin, Debussy, en Ter Doest, 4 januari om 11 uur in Vredenburg.

Slagwerker Peter Prommel en leerlingen slagwerk van het Sweelinck Conservatorium, 7 januari om 12.45 uur in Vredenburg.

Het Radio Kamerorkest o.l.v. Arnold Östman met Gade, Schumann (Pianoconcert door David Kuyken) en Berwald (Symfonie nr 4), 4 januari om 15 uur in Vredenburg.

Het Silezisch Kwartet met strijkkwartetten van Janacek, Schnittke en Vaughan Williams, 5 januari in Vredenburg.

Het Rotterdam Philharmonisch Orkest o.l.v. Philippe Herreweghe met Bach/Webern ('Ricercata a 6 voci'), Mozart (Vioolconcert KV 219) en Mendelssohn (Symfonie nr 5), 7 januari in Vredenburg.

Wilke te Brummelstroete (mezzosopraan), Pierre Woudenberg (klarinet), Marijke van Kooten (viool) en Marja Bon (piano) met een Berg-programma, 7 januari in Vredenburg.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden