Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: vrijdag Koninklijk Concertgebouworkest o.l.v. Antonio Pappano met Tsjaikovski (Eerste pianoconcert door Fazil Say) en Sjostakovitsj; zaterdag om 14.15 uur Rotterdams Philharmonisch Orkest en het Groot Omroepkoor o.l.v....

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond Ensemble Oxalys en Boyan Vodenitcharov met Stravinsky, Schnittke en Sjostakovitsj; vrijdag Schrg Kwartet en altviolist Jan Erik van Regteren Altena en cellist Michael M met Dvorak en Bartzondag om 13.15 uur benefietconcert door Pauline Oostenrijk (hobo), Jeanette Landrfluit), Cste Zewald (klarinet) en David Kuyken (piano) met Mozart, Faurn Milhaud; maandag Parkany Kwartet en pianist Michelle Mares met Haydn, Ren en Brahms; dinsdag Escher Trio met Korngold, Clarke en Mendelssohn; woensdag violiste Tasmin Little en pianist Martin Roscoe met Mozart, Bartn Brahms.

Amsterdam, Paradiso: dinsdag 'Big Noise, The Sound and Vision Experience' door Orkest De Volharding & Icebreaker Ensemble met werk van Cutler, Kyriakides, Wagenaar en De Bondt.

Amsterdam, IJsbreker: woensdag Almuth Herbst (mezzosopraan), Pierre Mak (bariton) en Marien van Nieukerken (piano) met Milhaud, Ullmann, Ravel en Kletzki.

Amsterdam, Bethanilooster: zondag om 15 uur Het Osiris Trio met Schubert, Beethoven en Martin; om 20.00 uur sopraan Roswitha Bergmann en pianist Gilbert den Broeder met liederen en aria's van Rachmaninov, Tsjaikovski, Mahler en Strauss.

Apeldoorn, Gigant: zondag Slagwerkgroep Amsterdam met Cage, Smetanin (premi), De Vries en Asselbergs (premi).

Den Bosch, Muziekcentrum: zondag Neue Vokal Solisten Stuttgart, Brabants Saxofoonkwartet & Passim Klarinetkwartet met een Berio-programma.

Eindhoven, Witte Dame: zondag Barbara Hannigan & marco Blaauw met Kurtag en Stockhausen.

Groningen, Oosterpoort: 'Mythologische vertellingen' door Eleonore Parmeijer (fluit), Frans van Ruth (piano) en Krijn ter Braak (verteller) met Von GlTsoupaki, Kleppe en Debussy.

Haarlem, Concertgebouw: vrijdag Radio Kamerorkest en cellist Pieter Wispelwey o.l.v. Jan Willem de Vriend met Bach en Beethoven.

Leeuwarden, Theater Romein: vrijdag Slagwerkgroep Amsterdam met Cage, Smetanin (premi), De Vries en Asselbergs (premi).

Maastricht, Theater a/h Vrijthof: zondag Marko Kassl (accordeon) en Tobias Bredohl (piano) met Makkonen, Hosokawa en Molique.

Rotterdam, De Doelen: vrijdag Rotterdams Philharmonisch Orkest en het Groot Omroepkoor o.l.v. Jaap van Zweden met Szymanowski en Mahler (Eerste symfonie); zaterdag Radio Filharmonisch Orkest Holland en cellist Truis M.l.v. John Fiore met Barber, Kernis en Copland; zondag om 14.15 uur Finale Stichting Jong Muziektalent Nederland.

Rotterdam, Lantaren/Venster: dinsdag Ensemble Multifoon met eigentijdse vocale composities met volksmuziek als inspiratiebron.

Utrecht, Lutherse Kerk: vrijdag The Amsterdam String Quartet met Mozart, Schmitt en Haydn.

Utrecht, Theater Kikker, zondag Combustion Band met onder meer nieuw werk van Numan, Vrolijk, De Simone en Crijns.

Austerlitz, Beauforthuis: zondag pianorecital door Folke Nauta.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden