Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond Maxim Vengerov (viool) en Fazil Say (piano) met Bach, Mozart en Brahms; vrijdag t/m dinsdag (zo matinee) Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v....

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond Kirill Troussov (viool) en Alexandra Troussova (piano) met Beethoven, Liszt en Paganini; vrijdag Ingrid Attrot (sopraan) en Liz Upchurch (piano) met liederen van o.a. Berio, Dallapiccola en Britten; zondag om 14.15 uur Berent Korfker (viool) en Sander Sittig (piano) met Bach/Rachmaninov, Ysay¿e, Schubert, Sjostakovitsj/Tsyganov en Paganini; zondag Adrian Brendel (cello) en Alfred Brendel (piano) met Beethoven; dinsdag Ensemble Schunn en Kees Fens (presentatie) met De muziekreizen van Charles Burney; woensdag Alexander String Quartet met Mozart, Sjostakovitsj en Beethoven.

Amsterdam, Bimhuis: vrijdag en zaterdag pianisten Tomoko Mukaiyama en Joanna MacGregor m.m.v. Frederic Rzewski, Misha Mengelberg, Guus Janssen en Louis Andriessen met improvisaties en werken van Schubert, Piazzolla en Lutoslawski.

Amsterdam, De Rode Hoed: vanavond Orkest De Volharding met Janssen, Termos en Roukens.

Amsterdam, Cristofori: zondag om 15 uur Liza Ferschtman (viool) en Bas Verheijden (piano) met Beethoven, Schumann, Poulenc en Debussy.

Amsterdam, Bethanilooster: vanavond Dante Oei & Samuel Vriezen (piano) met Kurt Satie, Ravel en Mazzoli; zondag om 15 uur pianorecital door Folke Nauta.

Den Bosch, Muziekcentrum: zaterdagavond en zondag (11.30 en 20.30u) Kassiopeia Quintet met Gesualdo-madrigalen.

Den Haag, Korzo: vanavond Vera Beths (viool) en Stanley Hoogland (fortepiano) met vioolsonates van Brahms; woensdag Ensemble Multifoon met Clarke, Wullur en Pz Santiago.

Den Haag, Nieuwe Kerk: dinsdag Bruce Dickey (cornetto) en Liuwe Tamminga (orgel) met Palestrina, Christian, Erbach, Bovicelli, Scheidt.

Den Haag, Philipszaal: zaterdagavond en zondag om 14.15 uur Residentie Orkest o.l.v. Yan Pascal Tortelier m.m.v. Antje Weithaas (viool) met Brahms, Sibelius en Strauss.

Eindhoven, Muziekcentrum: vrijdag Miranda van Kralingen (sopraan) en Ed Spanjaard (piano) met Mahler, Berlioz en Poulenc.

Enschede, Muziekcentrum: vrijdag Orkest van het Oosten o.l.v. Jaap van Zweden m.m.v. Katia Skanavi (piano) met Strauss, Rachmaninov en Kox.

Groningen, De Oosterpoort: zaterdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Yaron Traub m.m.v. Mikhai¿l Rudy (piano) met Tsjaikovski en Rachmaninov.

Haarlem, H.A. Padua Kerk: zaterdag Nederlands Blazers Ensemble met Mozart.

Leeuwarden, De Harmonie: vrijdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Yaron Traub m.m.v. Mikhai¿l Rudy (piano) met Tsjaikovski en Rachmaninov.

Leiden, De Waag: woensdag Bruce Dickey (cornetto) en Liuwe Tamminga (orgel) met Palestrina, Christian, Erbach, Bovicelli, Scheidt.

Leiden, Pieterskerk: 12 t/m 15 februari Scratch Muziekdagen waarbij overdag door muzikanten en zangers werken (o.a. Hels Messiah) worden ingestudeerd en 's avonds uitgevoerd. Zie ook www.scratch.nu.

Rotterdam, De Doelen: vrijdag en zaterdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Hans Leenders m.m.v. Kees van Kooten (verteller) met Loevendie (De Nachtegaal), Williams en Takemitsu en zondag om 14.15 en 16 uur met Loevendie; woensdag Orkest van het Oosten o.l.v. Jaap van Zweden m.m.v. Consensus Vocalis Oldenzaal en solisten met P, Haydn en Mozart.

Utrecht, Vredenburg: vanavond zangeressen Shura Lipovsky en Deborah Carter; vrijdag Nederlands Radio Symfonie Orkest en Groot Omroepkoor o.l.v. Hartmut Haenchen met Schubert, Brahms en Franck; zaterdag Radio Kamerorkest en Nederlands Kamerkoor o.l.v. Mark Foster met Janssen, Bank, P en Tzondag om 11 uur Utrecht String Quartet m.m.v. Paolo Giacometti (piano) met Glazoenov en Dvor. zondag om 15 uur Radio Filharmonisch Orkest Holland o.l.v. Edo de Waart m.m.v. solisten met Strauss; maandag Nederlands Blazers Ensemble met Mozart en De Vries (Versus, premi); maandag Ensemble Schunn en Kees Fens (presentatie) met De muziekreizen van Charles Burney; dinsdag Trio Suleika met Beethoven, Van Oosten en Dvor. woensdag Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Asher Fisch m.m.v. Igor Roma (piano) met Ravel, Falla, Rimsky-Korsakov.

Utrecht, Kikker: vrijdag Orkest De Volharding met Janssen, Termos, Roukens en Bus.

Zwolle, Odeon: woensdag Lucia Swarts (cello) en Leo van Doeselaar (fortepiano) met Hel en Mozart.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden