Klassiek

Almere, diverse locaties: t/m 1 juni Kamermuziekfestival Almere 2003. O.a. vanavond in De Roestbak Trio Amédée en zaterdag in Kerkcentrum Goede Rede het Russische kamerorkest Musica Viva o.l.v....

Amsterdam, Grote Zaal: vrijdag Nieuw Sinfonietta Amsterdam o.l.v. Roy Goodman m.m.v. Johanette Zomer (sopraan) met Haydn, Mozart en Rossini; zaterdag om 14.30 uur Asko Ensemble en Schönberg Ensemble o.l.v. Reinbert de Leeuw (piano) m.m.v. Barbara Hannigan (sopraan), Katalin Károlyi (mezzosopraan) en Pierre-Laurent Aimard (piano) met een programma t.g.v. de tachtigste verjaardag van György Ligeti met o.a. Ligeti, Vivier, Oestvolskaja en Kagel; zaterdag The Academy of Ancient Music o.l.v. Christopher Hogwood met Mozart en Haydn (Celloconcert door Christophe Coin); zondag om 11 uur Cappella Figuralis o.l.v. Jos van Veldhoven met Bach, Buxtehude en Tunder; dinsdag Ictus Ensemble o.l.v. Georges-Elie Octors met nieuwe werken van De Mey, Francesconi, Harvey, Hosokawa, Lindberg, Reich, Aperghis, De Raaff en Van Eyken.

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond Nationaal Studenten Kamermuziekfestival;

Amsterdam, Waalse Kerk: vanavond Calefax Rietkwintet met Germanus, Nas en Zappa en nieuw werk van Beljon, Moore, Tongur en Wesly.

Amsterdam, Dominicuskerk: zondag kamerkoor Vespro della Beata Vergine met Mariavespers van Monteverdi.

Amsterdam, Bethaniënklooster: zondag om 15 uur Timora Rosler (cello) en Klára Würtz (piano) met Brahms, Lutoslawski, Janacek en Franck.

Arnhem, Musis Sacrum: vrijdag Het Gelders Orkest o.l.v. Bernhard Klee met Brahms (Pianoconcert door Shai Wosner) en Schumann.

Den Bosch, Muziekcentrum: zondag concert door bajanspelers (Russische accordeon) Anatoli Senine en Vladimir Zubitsky.

Den Haag, Philipszaal: zaterdagavond en zondag om 14.15 uur Residentie Orkest o.l.v. Jaap van Zweden met Tsjaikovski/Mendelssohn.

Drachten, De Lawei: vanavond Noord Nederlands Orkest o.l.v. Jurjen Hempel m.m.v. Daniël Lohues (Skik) met Elgar, Beethoven, Stravinsky en Brahms.

Groningen, De Oosterpoort: vanavond Trio Jean Paul met Beethoven, Rihm en Schumann; zaterdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Jurjen Hempel m.m.v. Daniël Lohues (Skik) met Elgar, Beethoven, Stravinsky en Brahms.

Haarlem, Grote of St. Bavo Kerk: zaterdag kamerkoor Vespro della Beata Vergine met Mariavespers van Monteverdi. Heerlen, Parkstad Limburg Theater: vrijdag Limburgs Symphonie Orkest o.l.v. Michel Tilkin, presentatie Edwin Rutten, met Tsjaikovski, Mozart, Högberg (Trombonecocnert door Christian Lindberg) en Britten.

Hoogeveen, De Tamboer: vrijdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Jurjen Hempel m.m.v. Daniël Lohues (Skik) met Elgar, Beethoven, Stravinsky en Brahms.

Kampen, Bovenkerk: vanavond Cappella Figuralis o.l.v. Jos van Veldhoven met Bach, Buxtehude, Tunder en Pagendarm.

Maastricht, Theater a/h Vrijthof: vanavond Limburgs Symphonie Orkest o.l.v. Michel Tilkin, presentatie Edwin Rutten, met Tsjaikovski, Mozart, Högberg (Trombonecocnert door Christian Lindberg) en Britten.

Nijmegen, De Vereeniging: vanavond Het Gelders Orkest o.l.v. Bernhard Klee met Brahms (Pianoconcert door Shai Wosner) en Schumann.

Rotterdam, De Doelen: vanavond, vrijdagavond en zondag om 14.15 uur Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Alexander Lazarev met Rachmaninov (Pianoconcert door Lang Lang) en Tsjaikovski; zaterdag Nieuw Sinfonietta Amsterdam o.l.v. Roy Goodman met Haydn (Trompetconcert door Peter Masseurs) en Mozart; zondag om 14.30 uur Reizend Muziekgezelschap m.m.v. Jean-Claude Vanden Eynden (piano) met Roslavets, Prokofjev en Sjotakovitsj; zondag Asko Ensemble en Schönberg Ensemble o.l.v. Reinbert de Leeuw (piano) m.m.v. Barbara Hannigan (sopraan), Katalin Károlyi (mezzosopraan) en Pierre-Laurent Aimard (piano) met een programma t.g.v. de tachtigste verjaardag van György Ligeti met o.a. Ligeti, Vivier, Oestvolskaja en Kagel; woensdag pianist Ronald Brautigam met Bach, Scarlatti, Schumann en Schubert.

Rotterdam, Lantaren/Venster: woensdag Doelenensemble met De Vries, Dragicevic, Quade, Roiron, Thomas en Wagner.

Sittard, Stadsschouwburg: zondag om 14.30 uur Limburgs Symphonie Orkest o.l.v. Michel Tilkin, presentatie Edwin Rutten, met Tsjaikovski, Mozart, Högberg (Tromboneconcert door Christian Lindberg) en Britten.

Tilburg, Concertzaal: zaterdag Het Gelders Orkest o.l.v. Bernhard Klee met Brahms (Pianoconcert door Shai Wosner) en Schumann.

Tilburg, KUB: woensdag Baiba Skride (viool) en Lauma Skride (piano) met Mozart, Franck, Prokofjev en Ra-

vel.

Utrecht, Vredenburg: vrijdag Radio Symfonie Orkest o.l.v. Jirí Kout met Schubert/Webern, Schubert en Dvorák (Celloconcert door Quirine Viersen); zaterdag Radio Kamerorkest o.l.v. Thierry Fischer m.m.v. Abbie de Quant (fluit) en Pieter Jan Belder (klavecimbel) met Bach, Bosmans, Smit en Mendelssohn; zondag Nieuw Sinfonietta Amsterdam o.l.v. Roy Goodman met Haydn (Trompetconcert door Peter Masseurs) en Mozart; zondag Orchestre Philharmonique du Luxembourg o.l.v. Dmitri Kitajenko met Sibelius (Vioolconcert door Vadim Repin), Sjostakovitsj en Ravel; woensdag Reinbert de Leeuw (piano) met Chopin, Janacek, Oestvolskaja en Liszt.

Utrecht, Geertekerk: zaterdag Cappella Figuralis o.l.v. Jos van Veldhoven met Bach, Buxtehude, Tunder en Pagendarm.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden