Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond Concertgebouworkest o.l.v. Mariss Jansons met Mahler (Zesde symfonie); zaterdag Radio Kamerorkest en Cappella Amsterdam o.l.v. Frans Brüggen m.m.v....

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond, zaterdag en maandag Borodin Kwartet met Beethoven; zondag om 14.15 uur Nederlands Pianokwartet met Brahms en Fauré; dinsdag Cantus Cölln met Schütz, Senfl, Forster, Steffens, Albert, Rathgeber, Lechner en Schein.

Amsterdam, Noorderkerk: vanavond Pieter Wispelwey (cello) met Reger en Kodály; zaterdag om 14 uur Schulhoff Trio met Schulhoff, Lutoslawski, Slavicky en Beethoven.

Amsterdam, Stedelijk Museum CS: zaterdag om 15 uur Frances-Marie Uitti (cello) met Kurtág, Nono, Scelsi, Andriessen e.a.

Amsterdam, Waalse Kerk: vanavond Cobla La Principal d'Amsterdam m.m.v. het Egidius Kwartet met El Llibre Vermell, een 'muziektheatrale pelgrimage' naar het Rode Boek van Montserrat.

Amsterdam, Cristofori: zondag om 15 uur pianist Ralph van Raat met Alkan, Janacek, Lindberg, Franssens en Rzewski.

Breda, Chassé Theater: vrijdag Het Brabants Orkest o.l.v. Mark Fitz-Gerald met een Carnavalsprogramma.

Den Bosch, Muziekcentrum: dinsdag Het Brabants Orkest o.l.v. Mark Fitz-Gerald met een Carnavalsprogramma.

Den Haag, Nieuwe Kerk: zaterdag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Peter Dijkstra met De Victoria, Ginastera, Guerrero, Kleppe en Vriend; zondag om 11.30 uur Ties Mellema (saxofoon), Wijnand van Klaveren (piano) en Suzanne Dijkstra (altviool) met Schulhoff en Debussy.

Den Haag, Philipszaal: vanavond Residentie Orkest o.l.v. Jac van Steen m.m.v. Simone Lamsma (viool) met Berlioz, Saint-Saëns en Dvorák.

Eindhoven, Muziekcentrum: vanavond Het Brabants Orkest o.l.v. Mark Fitz-Gerald met een Carnavalsprogramma.

Enschede, Muziekcentrum: zaterdag Lynne Dawson (sopraan) en Romantic Chamber Group of Londen met Haydn, Bennet, Manning, Quilter, Walton, Ireland en Beethoven; zondag om 14.30 uur Valerius Ensemble met Beethoven, Pijper en Brahms; woensdag Ties Mellema (saxofoon), Wijnand van Klaveren (piano) en Suzanne Dijkstra (altviool) met Schulhoff, Debussy, Hindemith, Jolivet, Keuris, Burgers en Milhaud.

Groningen, Grand Theatre: vrijdag composities voor klavecimbel en elektronica van Arnoud Noordegraaf door Annelie de Man (klavecimbel).

Leeuwarden, Grote of Jacobijnerkerk: vrijdag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Peter Dijkstra met De Victoria, Ginastera, Guerrero, Kleppe en Vriend.

Nijmegen, Synagoge: zondag om 14.30 uur Sofie van Lier (sopraan), Alexej Pevzner (viool), Wladislaw Warenberg (cello) en Sander Sittig (piano) met Weinberg, Basner en Sjostakovitsj.

Rotterdam, De Doelen: vrijdag Concertgebouworkest o.l.v. Mariss Jansons met Stravinsky en Tsjaikovski; zaterdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. H.K. Gruber met Stravinsky, Gruber en Hindemith; maandag Koninklijke Filharmonie van Vlaanderen en Collegium Vocale Gent o.l.v. Philippe Herreweghe m.m.v. Letizia Scherrer (sopraan), Annette Markert (alt), Andreas Weller (tenor) en Michael Volle (bas) met Beethoven (Missa solemnis); woensdag Elisabeth von Magnus (mezzosopraan) en Jacob Bogaart (piano) met o.a. Alma Mahler, Clara Schumann en Anna Cramer.

Rotterdam, Paradijskerk: zondag om 15 uur Cobla La Principal d'Amsterdam m.m.v. het Egidius Kwartet met El Llibre Vermell, een 'muziektheatrale pelgrimage' naar het Rode Boek van Montserrat.

Ulvenhout, Laurentiuskerk: zondag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Peter Dijkstra met De Victoria, Ginastera, Guerrero, Kleppe en Vriend.

Utrecht, Vredenburg: vrijdag Nederlands Radio Symfonie Orkest o.l.v. Henrik Schaefer met filmmuziek van Williams, Hermann, Sjostakovitsj en Ives; zaterdag Nederlands Radio Symfonie Orkest o.l.v. Henrik Schaefer met Herrmann, Weill, Sjostakovitsj en Ives; zondag om 11 uur Utrecht String Quartett met Gretsjaninov en Sjostakovitsj; zondag om 14.30 uur Yoram Ish-Hurwitz (piano), Frédéric Bastet (voordracht) en Carel Alphenaar (voordracht) met Liszt (Années de pèlerinage); maandag Belcea Kwartet met Haydn, Tippett en Beethoven; dinsdag Ties Mellema (saxofoon), Wijnand van Klaveren (piano) en Gijs Kramers (altviool) met Schulhoff, Debussy/Van Klaveren, Hindemith, Jolivet, Keuris/Mellema, Burgers en Milhaud.

Zwolle, Nieuwe Buitensociëteit: vanavond Orkest van het Oosten o.l.v. Arjan Tien m.m.v. Carola Ligt (fluit) met Hellendaal en Stravinsky.

Zwolle, Broerenkerk: woensdag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Peter Dijkstra met De Victoria, Ginastera, Guerrero, Kleppe en Vriend.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden