Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond, vrijdagavond en zondag om 14.15 uur Concertgebouworkest o.l.v. Leonard Slatkin met Corigliano ('The Mannheim Rocket', première), Barber (vanavond en vrijdag Pianoconcert door John Browning, zondag pianoconcert van Beethoven) en Bartók; zaterdag om 14.15 uur Radio Symfonie Orkest o.l.v....

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond Schönberg Ensemble o.l.v. Reinbert de Leeuw m.m.v. Barbara Hannighan (sopraan) met Rihm, Henze en Hindemith; zaterdag Roberta Alexander (sopraan) en Kelvin Grout (piano) met liederen van Amerikaanse componisten ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de aanslagen in Amerika; zondag om 11 uur Storioni Trio met Schubert; zondag om 14.15 uur Quink Vocaal Ensemble met Britten, Weck;les, Bennet, Byrd en Farmer; dinsdag Katharina Karnéus (mezzosopraan) en Roger Vignoles (piano) met liederen van Mahler, Schumann, J. Marx, Fauré en Sibelius; woensdag Quator Sine Nomine Lausanne met strijkwartetten van Debussy, Dvorák en Beethoven.

Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag The Fancy Fiddlers o.l.v. Coosje Wijzenbeek met Telemann, Mozart, Wieniawski en Bartók.

Amsterdam, De IJsbreker: zondag om 16.30 uur pianist Marcel Worms met 'New blues for piano'.

Breda, Antoniuskerk: zondag Johanette Zomer (sopraan), Peter de Groot (countertenor), Robert Getchell (tenor), Marc Pantus (bas), Florilegium Musicum en Bach Collegium Breda met Bach-cantates en Händel.

Den Bosch, Theater a/d Parade: zondag om 15 uur Kroonconcert door de geselecteerde deelnemers aan het International Vocalisten Concours 2002 (sopraan Kelly God, bariton Jong-Hwa Kim, mezzosopraan Maaike Molenaar en sopraan Lenneke Ruiten) m.m.v. Margriet van Reisen (alt-mezzo) en Het Brabants Orkest o.l.v. Jan Stulen.

Den Haag, Conservatorium: zondag Symfonie-orkest van het Koninklijk Conservatorium o.l.v. Kenneth Montgomery met Sibelius, Martin en Janacek.

Drachten (De Lawei): vanavond Noord Nederlands Orkest o.l.v. Antoni Wit met Penderecki (Symfonie nr. 3, première) en Sjostakovitsj (Vioolconcert door Marco Rizzi).

Eindhoven, Technische Universiteit: vrijdag 'Techno & Orgel' concerten door Janek Schaefer (turntablism) en Guus Janssen (orgel) en door Jasper van 't Hof (orgel), Stefan Robbers (elektronica) en Maarten van der Put (video).

Eindhoven, Muziekcentrum: zaterdag Ensemble Multifoon en Gamelanensemble Widosari.

Enschede, Muziekcentrum: vanavond Slagwerkgroep Den Haag met o.a. Brophy, Lang, De Mey en Cage; zaterdag Koor Nationale Reisopera met Engelse koormuziek; woensdag Orkest van het Oosten o.l.v. Lucas Vis met Crusell (Klarinetconcert door André Kerver) en Nielsen.

Groningen, De Oosterpoort: zaterdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Antoni Wit met Penderecki en Sjostakovitsj; dinsdag Duo Lafitte met Debussy, Chopin, Ravel en Liszt.

Hengelo, Rabotheater: maandag Orkest van het Oosten o.l.v. Lucas Vis met Crusell en Nielsen.

Leeuwarden, De Harmonie: vrijdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Antoni Wit met Penderecki en Sjostakovitsj; zondag om 15 uur Philharmonisch Koor & Orkest van Moldavië met Händel ('Messiah'); woensdag Duende Kwintet met 'De dans van de altviool' door Esther Apituley.

Rotterdam, De Doelen: vanavond en zondag om 14.15 uur Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Gianandrea Noseda m.m.v. Emmy Verhey (viool) met Schumann, Wagner en Bruch; vrijdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Gianandrea Noseda m.m.v. Marie-Nicole Lemieux (alt) met Schumann, Mendelssohn (Pianoconcert door Finghin Collins) en Wagner; zaterdag Nordwestdeutsche Philharmonie o.l.v. Arie van Beek met Mozart, Schumann en Brahms; dinsdag Marinierskapel der Koninklijke Marine o.l.v. Dick Roelofsen m.m.v. Jamnice Dixon (sopraan); woensdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Marcello Viotti met Schubert en Brahms (Pianoconcert door Freddy Kempf).

Utrecht, Vredenburg: vrijdag Nordwestdeutsche Philharmonie o.l.v. Arie van Beek met Mozart, Schumann en Brahms; zondag om 14.15 uur Radio Kamerorkest o.l.v. Mark Foster m.m.v. met Takemitsu, Fukishima, Niimi, Mackey, Marshall en Adams; dinsdag Symfonie-Orkest van het Koninklijk Conservatorium o.l.v. Kenneth Montgomery met Sibelius, Martin en Janacek; dinsdag Johannnette Zomer (sopraan), Helena Rasker (mezzosopraan) en Reinild Mees (piano) met liederen van o.a. Aubert, Satie, Milhaud, Bosmans en Kosma.

Veenendaal, De Lampegiet: vrijdag Het Gelders Orkest o.l.v. Lev Markiz met Schubert, Saint-Saëns (Vioolconcert door Liza Ferschtman) en Bartók.

Zutphen, De Hanzehof: vanavond Het Gelders Orkest o.l.v. Lev Markiz met Schubert, Saint-Saëns en Bartók.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden