Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond Holland Festival met Radio Filharmonisch Orkest Holland en Cappella Amsterdam o.l.v. Micha Hamel m.m.v. Tomoko Mukaiyama (piano) en Jennifer Koh (viool) met nieuw werk voor orkest en koor van John Zorn; vrijdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v....

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond Richard Flemming (piano), Satoko Kato (piano) en Marta Dziekanska (cello) met Bach, Beethoven, Debussy, Penderecki en Schumann; vrijdag en zondag sluit Armando zijn muzikale carrière af met concerten m.m.v. Greetje Kauffeld, Armando Kwartet en Tata & Nello Mirando met ensemble; zaterdag Nederlands Jeugd Strijkorkest o.l.v. Johannes Leertouwer met Lutoslavski, Elgar, Debussy, Janacek en Bartók.

Amsterdam, Paradiso: Holland Festival met zaterdag Radio Kamer Orkest o.l.v. Peter Eötvos met Jeths, Emmer, Frith en Mackey.

Amsterdam, Theater Carré: Holland Festival met dinsdag de band Naked City van John Zorn in originele bezetting.

Amsterdam, Docklands: Holland Festival met vanavond en vrijdag Landschaft mit entfernten Verwandten van Heiner Goebbles door Ensemble Modern.

Amsterdam, Bibliotheek: Holland Festival met zaterdag (15u) themamiddag Electric Guitar now & then.

Amsterdam, Bethaniënklooster: zondag om 15.30 uur Dorian Cooke (fagot) m.m.v. Hans Colbers (klarinet), Doris Hochscheid (cello), Christa Hijink (orgel) en Frank van de Laar (piano) met Telemann, Olthuis, Poulenc, Hidas en Glinka.

Apeldoorn, Orpheus: vanavond Het Gelders Orkest o.l.v. Jurre Haanstra en zigeunerensemble Roby Lakatos met o.a. Enescu, Lakatos, Brahms en Dinicu.

Arnhem, Musis Sacrum: vrijdag Het Gelders Orkest o.l.v. Jurre Haanstra en zigeunerensemble Roby Lakatos.

Coevorden, NH Kerk: vrijdag Capella Frisiae en Concerto d'Amsterdam o.l.v. Hoite Pruiksma met Il parnasso in festa van Händel.

Den Haag, Lutherse Kerk: vrijdag orgelconcert door Ton Koopman met o.a. Bach, Sweelinck, Buxtehude, Bruna en Couperin.

Den Haag, Philipszaal: vrijdag en zaterdag Residentie Orkest en Willem Breuker Kollektief o.l.v. Aldert Vermeulen met Andriessen, Breuker en Hamel.

Groningen, Der Aa kerk: zondag om 15 uur Capella Frisiae en Concerto d'Amsterdam.

Haarlem, Doopsgezinde Kerk: zaterdag Amsterdams Bach Consort o.l.v. Niek Idelenburg met Purcell (Koning Arthur).

Leeuwarden, Grote- of Jacobijnekerk: zaterdag Capella Frisiae en Concerto d'Amsterdam.

Nijmegen, De Vereeniging: zaterdag Het Gelders Orkest o.l.v. Jurre Haanstra en zigeunerensemble Roby Lakatos.

Rotterdam, De Doelen: 14, 15, 20 en 21 juni Beethovenfestival: zaterdag om 14.15 uur Antje Weithaas (viool), Quirine Viersen (cello) en Jonathan Gilad (piano); zaterdag- en zondagavond Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Edo de Waart m.m.v. Antje Weithaas (viool), Quirine Viersen (cello) en Jonathan Gilad (piano).

Rotterdam, Laurenskerk: zaterdag om 16 uur organisten Jelena Bazova, Paul Hermsen en Rob Nederlof met de première Hommage Holland voor 3 orgels van Serge Zjoekov en voorts met Goedicke, Goebajdoelina en Stravinsky.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden