Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: vrijdag en zaterdag Nederlands Philharmonisch Orkest o.l.v. Ken-Ichiro Kobayashi m.m.v. Ingrid Fliter (piano) met Chopin en Tsjaikovski; zaterdag om 14.15 uur Groot Omroepkoor o.l.v....

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond Bartók Kwartet met Beethoven, Petrovics en Bartók; vrijdag Joan Rodgers (sopraan) en Julius Drake (piano) met liederen van Brahms en Tsjaikovsky; zondag om 14.15 uur Klarinettrio Osborne-Fröst-Raiskin met Mozart, Schumann en Bruch; zondag Nieuw Sinfonietta Amsterdam o.l.v. Etienne Siebens met Debussy, Scelsi, Takemitsu, Kee-Yong Chong (nieuw werk), Debussy en Vivier; maandag Franciscus Kwartet met Schubert, Brandts-Buys en Beethoven; dinsdag Werner Güra (tenor) en Jan Schultsz (piano) met Schumann en Wolf; woensdag vanaf 10.30 uur massterclass piano door Murray Perahia.

Amsterdam, Stedelijk Museum: zaterdag om 15 uur Karlheinz Essl (contrabas) en Nieuw Ensemble met live-elektronica.

Amsterdam, De IJsbreker: vanavond Sovali (sopraan), Perry Robinson (klarinet), Grigory Sedukh (viool), Alexander Oratovski (violoncello), Anat Fort (piano), Marcel Worms (piano) en Roberto Haliffi (percussie) met werken van Mikhail Gnesin (1883-1957).

Apeldoorn, Orpheus: vanavond Het Gelders Orkest o.l.v. Jan Willem de Vriend m.m.v. Gordan Nikolitch (viool) met Rossini, Paganini, Schubert en Strauss.

Arnhem, Musis Sacrum: vrijdag Het Gelders Orkest o.l.v. Jan Willem de Vriend met Rossini, Paganini, Schubert en Strauss.

Den Haag, Lutherse Kerk: vrijdag orgelconcert door Aart Bergwerff en Herman van Vliet

Den Helder, De Kampanje: zondag om 14.30 uur pianorecital door Marietta Petkova.

Eindhoven, Muziekcentrum: vanavond Het Brabants Orkest en Philips Philharmonisch Koor o.l.v. Michel Tabachnik m.m.v. Sylvia Schlüter (mezzosopraan) en Paul Uyterlinde (cello) met Britten, Bosmans en Pijper; vrijdag laureatenconcert door WDR Rundfunkorchester Köln o.l.v. Christoph König en solisten.

Enschede, Muziekcentrum: vanavond Ad Libitum Quartet met Haydn, Webern en Brahms; zondag om 14.30 uur Valerius Ensemble met Schubert en Skalkottas.

Haarlem, Stadsschouwburg: woensdag Electra Extended en Betsy Torenbos (dans) met werken van Louis Andriessen, o.a. Klokken voor Haarlem (première)

Heerlen, Parkstad Theater: woensdag Limburgs Symphonie Orkest o.l.v. Jurjen Hempel m.m.v. Andreas Fröhlich (piano) met Mozart en Beethoven.

Leiden, LAK-theater: 7 t/m 9 november Grenzenloos Muziekfestival met o.a. vanavond Roberta Alexander (sopraan) en Christian Bremer (piano) met liederen van Burkhardt Söll en vrijdag Rosa Ensemble en een recital door cellist Pieter Wispelwey.

Leiden, Stadsgehoorzaal: woensdag Holland Symfonia o.l.v. Luke Dollman m.m.v. Håkon Austbø (piano) met Nielsen, Grieg en Rimski-Korsakov.

Maastricht, Conservatorium: zondag Yaron Windmüller (bariton), Idith Zvi (piano), Gil Sharon (viool) en André Cazalet (hoorn) met Schumann en Brahms.

Nijmegen, Lux: zondag om 16 uur Ives Ensemble met o.a. Berg, Webern, Scelsi en Janacek.

Nijmegen, De Vereeniging: zondag om 14.15 uur Het Gelders Orkest o.l.v. Jan Willem de Vriend met Rossini, Paganini, Schubert en Strauss.

Rotterdam, De Doelen: vrijdagavond en zondag om 14.15 uur Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Timothy Brock met filmmuziek bij Modern Times (Chaplin, 1936); zaterdag Het Gelders Orkest o.l.v. Jan Willem de Vriend met Rossini, Schubert en Strauss; zondag Doelen kwartet met Apostel, Boesmans en Schönberg; woensdag lunchconcert door het Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Claus Peter Flor met Haydn; woensdagavond Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Claus Peter Flor met Gabrieli en Haydn.

Rotterdam, Lantaren/Venster: dinsdag Ives Ensemble met o.a. Berg, Webern, Scelsi en Janacek.

Utrecht, Vredenburg: vanavond Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Timothy Brock met filmmuziek bij Modern Times (Chaplin, 1936); vrijdag Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Jean Fournet m.m.v. Jacob Boogaert (piano) met Debussy, D'Indy en Stravinsky; zaterdag Radio Symfonie Orkest o.l.v. Hans Vonk m.m.v. Louis Lortie (piano) met Brahms; zondag Radio Kamerorkest o.l.v. Peter Eötvös m.m.v. Daniël Kramer (piano) met Debussy/Ravel, Durville, Messiaen en Grisey; maandag Symfonieorkest Koninklijk Conservatorium o.l.v. Kenneth Montgomery m.m.v. Maartje Rasker (sopraan), Dominic Barrand (bas) en Anton Saris (tenor) met Weber en Wagner.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden