Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond Concertgebouworkest o.l.v. Mariss Jansons m.m.v. Bernarda Fink (mezzosopraan) met Beethoven, De Falla en Ravel; vrijdag Het Gelders Orkest o.l.v....

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond pianist Rian de Waal met Bach, Rameau, Strauss, Godowsky en Schubert; vrijdag Denis Goldfeld (viool) en Vadim Goldfeld (piano) met Bach, Ravel en Schubert; zaterdag recital door Sergei Nakariakov (trompet) en Vera Nakariakova (piano); zondag om 11 uur Janine Jansen (viool) en Daniel Blumenthal (piano) met Beethoven en Prokofjev; zondag om 14.15 uur Euterpe Blaaskwintet m.m.v. Maurice Lammerts van Bueren (piano) met Mozart, Ligeti, Strauss en Pijper; woensdag Kocian Quartet met Mozart, Haas en Von Zemlinsky.

Amsterdam, Paradiso: vrijdag Het Nederlands Blazers Ensemble en een ensemble met Corrie van Binsbergen (gitaar) met o.a. Riley.

Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag om 14 uur The Spirit of Gambo met muziek uit de Gouden Eeuw van o.a. Huygens, Schuyt, Dowland, Coprario en Coelho.

Amsterdam, Stedelijk Museum: zaterdag om 15 uur Yukiko Sugawara met Lachenmann.

Amsterdam, Singelkerk: zaterdag Kamerkoor Ad Parnassum met muziek van Brabantse componisten, o.a. een première van Maurice Pirenne.

Amsterdam, Bethaniënklooster: zondag om 15 uur The Kassiopeia Quintet met Sweelinck, Bennet, Byrd, Clemens non Papa, Le Jeune en Weelkes.

Amsterdam, Felix Meritis: maandag werken van Harry Partch door o.a. Partch-specialisten John Schneider en Bob Gilmore, Elisabeth Smalt (altviool) en Johan Lippens (bariton).

Amsterdam, Beurs van Berlage: dinsdag Holland Wind Players met Elgar, Janacek en Dvorák.

Amsterdam, KIT Tropentheater: woensdag Arditti String Quartet m.m.v. Kari Kriikku (klarinet) met Xenakis, Lindberg en Finsterer ('Sequi', première).

Amsterdam, Conservatorium: zaterdag t/m woensdag Internationale Saxofoonweek met concerten zaterdag om 15 en om 20.15 uur, maandag - en dinsdagavond.

Arnhem, Musis Sacrum: vanavond Slagwerkgroep Den Haag met Budón en premières van Waller, Baroni en Giraldo; zaterdag Het Gelders Orkest o.l.v. Lawrence Renes met Hamel, Strauss en Beethoven.

Den Haag, Nieuwe Kerk: zaterdag Schönberg Kwartet m.m.v. Rainer Kussmaul (viool) en Ivo Janssen (piano) met Chaussons en Ravel; woensdag Residentie Kamermuziekensemble m.m.v. Alexandere Mota Kanji (viool), Christiaan van Hemert (bandoneon) en Margreet Markerink (piano) met Grieg, Vivaldi, Barber, Mendelssohn en Piazzolla.

Den Haag, Philipszaal: zaterdagavond en zondag om 14.15 uur Residentie Orkest o.l.v. Petri Sakari met Rimsky-Korsakov, Dvorák (Vioolconcert door Akiko Suwanai), Sibelius en Stravinsky.

Den Haag, Lucent Danstheater: zondag om 14 uur finale Prinses Christina Concours.

Eindhoven, Muziekcentrum: vrijdag vanaf 18 uur 'La Notte Napolitana' m.m.v. Het Brabants Orkest o.l.v. Alexander Liebreich, cellist Anner Bijlsma, Storioni Trio en pianist Igor Roma; op het 'Festival Nederlandse Strijkkwartetten' zaterdagavond Zephyr Kwartet, Rubin Kwartet en Doelen Kwartet met o.a. Kruiselbrink (première) en zondag vanaf 16.30 uur Utrecht String Quartet en Raphael Kwartet, lezing door Emile Wennekes en o.a. Mondriaan en Schönberg Kwartet met Visman (Octet, première) en o.a. Mondriaan/Schönberg/Utrecht String/Raphael Kwartet met Van Bree ('Allegro voor vier strijkkwartetten').

Enschede, Muziekcentrum: vanavond Le Concert Spirituel o.l.v. Hervé Niquet met Charpentier; zaterdag Ordi Savall (viola da gamba) en Rolf Lislevand (theorbe) met o.a. Ortiz, Hume, Sanz en Marais; zaterdag Orkest van het Oosten o.l.v. Jaap van Zweden met Mozart en Dvorák; zondag Valerius Ensemble m.m.v. Leo van Doeselaar (orgel) met Elgar, Rheinberger, Haydn en Mendelssohn.

Groningen, De Oosterpoort: zaterdag Noord Nederlands Orkest m.m.v. Noord-Nederlands Concertkoor o.l.v. Dirk Vermeulen en Anne Grimm (sopraan) en Tom Sol (bariton) met Hornemann en Brahms; zondag om 15 uur Het Nederlands Blazers Ensemble en een ensemble met Corrie van Binsbergen (gitaar) met o.a. Riley.

Haarlem, St. Bavo Kathedraal: zaterdag om 15 uur orgelconcert door Ton van Eck en Bernard Bartelink.

Haarlem, Teylers Museum: zondag om 15 uur werken van Harry Partch door o.a. Partch-specialisten John Schneider en Bob Gilmore, Elisabeth Smalt (altviool) en Johan Lippens (bariton).

Leeuwarden, De Harmonie: vanavond Noord Nederlands Orkest en Noord-Nederlands Concertkoor o.l.v. Dirk Vermeulen m.m.v. Anne Grimm (sopraan) en Tom Sol (bariton) met Hornemann en Brahms.

Nijmegen, De Vereeniging: zondag om 14.15 uur Het Gelders Orkest o.l.v. Lawrence Renes met Hamel, Strauss en Beethoven.

Rotterdam, De Doelen: vrijdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Claus Peter Flor met Kraus, Mozart (Pianoconcert door Leon Fleisher) en Mahler; zaterdag pianorecital door Jean-Efflam Bavouzet; zondag om 14.30 uur Adilia Alieva (piano), Robert Zimanski (viool) en Stephan Rikhoff (cello) met Rachmaninov en Tsjaikov ski; zondag Doelenkwartet m.m.v. Ellen Versneij (harp) met Tsoupaki, Rihm, Cage, Denhoff en Boesmans; dinsdag Ensemble Lyrique o.l.v. Simon Schouten met Bach en Gounod; woensdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Osmo Vänskä m.m.v. Elisabeth Batiashvili (viool) met Smetana, Brahms en Dvorák.

Rotterdam, Lantaren/Venster: woensdag werken van Harry Partch door o.a. Partch-specialisten John Schneider en Bob Gilmore, Elisabeth Smalt (altviool) en Johan Lippens (bariton).

Utrecht, Huis a/d Werf: zondag Orkest De Volharding met de voorstelling 'Scape'. Muziek van Kyriakides, beelden van Isabelle Vigier en Joost Rekveld.

Utrecht, Vredenburg: vanavond Het Gelders Orkest o.l.v. Lawrence Renes met Hamel, Strauss en Beethoven; zaterdag Finale Liszt Concours; zondag om 14.15 uur Combattimento Consort Amsterdam en Egidius Kwartet o.l.v. Jan Willem de Vriend m.m.v. Lieuwe Visser (bas) met Corrette, Telemann, Rameau en Lully; zondag Esmé de Vries (cello) en Jan-Paul Grijpink piano met Kodály, Britten, Falla en Franck; maandag Franc Polman (viool), Jaap ter Linden (cello) en Bart van Oort (fortepiano) met Schumann-Wieck, Schumann/Dietrich/Brahms en Brahms; dinsdag fortepianisten Ronald Brautigam en Melvyn Tan met Schumann, Mendelssohn, Saint-Saëns, Bizet en Brahms; dinsdag Leipziger Streichquartett met Schubert.

Zwolle, Nwe. Buitensociëteit: vanavond Orkest van het Oosten o.l.v. Jaap van Zweden met Mozart, Dvorák, Rossini en Respighi.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden