Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond, vrijdagavond en zondag om 14.15 uur het Concertgebouworkest o.l.v. Nicholas McGegan met Rameau, Mozart (Derde vioolconcert door Elisabeth Batiashv ili) en Haydn; zaterdag om 14.15 uur Radio Kamerorkest, Cappella Amsterdam en Asko Ensemble o.l.v....

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond Vesko Eschkenazy (viool) en Ludmil Angelov (piano) met sonates van Mozart, Prokofjev en Sjostakovitsj; vrijdag Het Reizend Muziek Gezelschap met Kodály, Vaughan Williams en Beethoven; zaterdag gitaristen Muzurakis & Prieto met Rameau, Piazzolla en Albéniz; zondag om 14.15 uur Guarneri Pianotrio Prague met Schumann, Smetana en Dvorák; zondag Miklós Perényi (cello) en Dénes Várjon (piano) met Kodály, Dohnányi, Chopin, Martinú en Bartók; maandag en woensdag Trio Fontenay met Strauss, Dvorák en Rostawez; dinsdag Dagmar Peckova (mezzosopraan) en Irwin Gage (piano) met Schoeck, Mahler, V. Novák, Dvorák en Strauss.

Amsterdam, De Rode Hoed: vanavond 'Het muzikale Amsterdam van Geert Mak'. Camerata Trajectina en Calefax Rietkwintet met Sweelinck, Diepenbrock en Ford.

Amsterdam, De IJsbreker: vrijdag t/m maandag Festival New Music New Zealand. Concerten vrijdag om 19.30 uur, zaterdag en zondag om 15.30 en 20.30 uur en maandag om 12.30 en 20.30 uur.

Amsterdam, Bethaniënklooster: zondag om 15 uur Julia Bronkorst (sopraan) en Danielle Riegel (harp).

Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag om 14 uur concert door jeugdige prijswinnaars van nationale concoursen voor jong talent.

Amsterdam, Amstelkerk: zondag om 15 uur Margo Rens (sopraan), Jan Erik van Regteren Altena (viool), Wilmar de Visser (contrabas), Michiel Weidner (cimbalon) en Mariken Zandvliet (piano) met een Kurtág- programma.

Amsterdam, Pianola Museum: zaterdag pianist Bastiaan Brink en pianolist Harry van der Voort met o.a. Nancarrow, Stravinsky, Debussy en Ljapunov.

Amsterdam, Muziektheater (Boekmanzaal): dinsdag lunchconcert door Al Farabi o.l.v. Wouter Swets.

Amsterdam, Beurs van Berlage: dinsdag De Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Johannes Leertouwer met Mozart (Concert voor piano en orkest door Ronald Brautigam).

Amsterdam, St. Nicolaaskerk: zaterdag het VU-Kamerkoor o.l.v. Boudewijn Jansen m.m.v. Marion van den Akker (mezzosopraan) en Wouter van Belle (orgel) met Martin en Duruflé.

Amsterdam, Waalse kerk: zondag Capella Amsterdam en het Viotta Ensemble en solisten Julia Neumann en Marcel Beekman met Martin, Pärt en Vasks.

Apeldoorn, Orpheus: dinsdag Cello Octet Conjunto Iberico met Glass.

Breda, Concertzaal: vrijdag Arthur Grumiaux Trio met Mendelssohn en Beethoven.

Den Bosch, Muziekcentrum: zondag om 12.30 uur Catherine Martinet (sopraan), Alphonse Drouan (récitant) en François Killian (piano) met Satie ('Socrate').

Den Bosch, Theater a/d Parade: maandag Het Brabants Orkest o.l.v. Jan Stulen met muziek van Jo van den Booren bij de film 'De Mantel' uit 1926 van Rigor Kzintsev en Leonid Trauberg.

Den Haag, Philipszaal: vrijdag en zaterdag Residentie Orkest o.l.v. Evgenii Svetlanov met Brahms (Pianoconcert door Jean-François Heisser) en Balakirev.

Eindhoven, Muziekcentrum: vrijdag om 19 uur Nederlands Blazers Ensemble met composities van jonge componisten; vrijdag Het Brabants Orkest o.l.v. Jan Stulen met muziek van Jo van den Booren bij de film 'De Mantel' (1926) Enschede, Muziekcentrum: vanavond Robert Holt (bas) en Rudolf Jansen (piano) met Schubert ('Die Winterreise'); zaterdag Nieuw Sinfonietta Amsterdam o.L.v. Peter Oundjian m.m.v. Giora Feidman (klarinet) met Bat Chaim en Mendelssohn; woensdag Arno Bornkamp (saxofoon) en Ivo Janssen (piano) met Kastner, Van Klaveren en Savari.

Groningen, De Oosterpoort: vrijdag Arno Bornkamp (saxofoon) en Ivo Janssen (piano) met Kastner, Van Klaveren en Savari; zaterdag om 19 uur Nederlands Blazers Ensemble met composities van jonge componisten; zondag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Alexander Liebreich met Smetana, Grieg (Pianoconcert door Barry Douglas) en Beethoven; dinsdag Osiris Trio en Daniël Raskin (altviool) met Mozart, Schumann en Mahler.

Groningen, lutherse Kerk: zaterdag Mieneke van der Velden (viola da gamba en pardessus de viole) en Glen Wilson (klavecimbel) met Couperin.

Leeuwarden, De Harmonie: Noord Nederlands Orkest o.l.v. Alexander Liebreich met Smetana, Grieg (Pianoconcert door Barry Douglas) en Beethoven.

Rotterdam, De Doelen: vrijdag Noord Nederlands Orkest o.l.v. Alexander Liebreich met Smetana, Grieg (Pianoconcert door Barry Douglas) en Beethoven; dinsdag het Reizend Muziek Gezelschap; dinsdag Cappella Amsterdam en het Viotta Ensemble m.m.v. Julia Neumann (sopraan) en Marten Smeding (tenor) met Martin, Pärt en Vasks; woensdag pianorecital door Florian Uhlig.

Rotterdam, Lambertuskerk: woensdag De Nederlandse Bachvereniging o.l.v. Johannes Leertouwer met Mozart (Concert voor piano en orkest door Ronald Brautigam).

Rotterdam, Lantaren/Venster: vrijdag pianist Ralph van Raat met Ives, Andriessen en Loevendie.

Tilburg, Concertzaal: dinsdag Arno Bornkamp (saxofoon) en Ivo Janssen (piano) met o.a. Kastner, Van Klaveren en Savari.

Utrecht, Vredenburg: vanavond Nieuw Sinfonietta Amsterdam o.l.v. Peter Oundjian m.m.v. Giora Feidman (klarinet) met Bat Chaim en Mendelssohn; vanavond Het Reizend Muziek Gezelschap met Kodály, Vaughan Williams en Beethoven; zaterdag The Amsterdam Baroque Orchestra & Choir o.l.v. Ton Koopman m.m.v. solisten Sandrine Piau, Bogna Bartosz, Paul Agnew en Klaus Mertens met Bach; zondag om 14.15 uur Radio Symfonie Orkest en Groot Omroep-mannenkoor o.l.v. Alexander Rahbari met BeLtini ('I Capuleti e i Montecchi'); maandag Symfonieorkest van het Utrechts Conservatorium o.l.v. Kenneth Montgomery met Haydn, Walton (Altvioolconcert door Anne Huser) en Smetana; maandag Van Swieten Society met Mozart; dinsdag Het Brabants Orkest o.l.v. Jan Stulen met muziek van Jo van den Booren bij de film 'De Mantel' (1926); woensdag de tenoren Marcel Reijans en Marcel Beekman, en pianist Reinild Mees met liederen van Britten, Purcell en Warlock.

Utrecht, St. Catharinakathedraal: vrijdag het VU-Kamerkoor o.l.v. Boudewijn Jansen m.m.v. Marion van den Akker (mezzosopraan) en Wouter van Belle (orgel) met Martin en Duruflé.

Utrecht, Academiegebouw (Domplein 29): dinsdag het Franciscus Kwartet met strijkkwartetten van Haydn.

Venlo, Museum Van Bommel Van Dam: zondag om 16 uur blokfluitkwartet Malle Symen.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden