Klassiek

n Almere, CKV Almere, Kerkcentrum Goede Rede en andere locaties: van 8 t/m 28 mei Kamermuziek Festival Almere. Met concerten (door o....

n Amsterdam, Grote Zaal: zaterdag om 14.15 uur Zoltán Kocsis (piano) en Ensemble Modern met Schönberg, en premières van Tihanyi, Jeney en Vidovsky; zaterdag, maandag en dinsdag Nederlands Philharmonisch Orkest o. l. v. Yakov Kreizberg m. m. v. Julia Fischer (viool) met Bruch en Tsjaikovski; zondag om 11 uur Radio Kamerorkest o. l. v. Thierry Fischer m. m. v. Arno Bornkamp (sopraansaxofoon) met Villa-Lobos, Francaix en Milhaud; zondag Radu Lupu (piano) met Beethoven, Berg en Debussy; woensdag (11 mei) Collegium Vocale Gent en Orchestre des Champs-Elysées o. l. v. Philippe Herreweghe m. m. v. solisten met Beethoven (Achtste en Negende symfonie).

n Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond Holland Symfonia o. l. v. Lucas Vis m. m. v. Pauline Oostenrijk (hobo) en Ger Thijs (stem) met Beethoven en Kox; vrijdag The Amsterdam String Quartet met Boccherini en Haydn; zondag Lisa Batiashvili (viool) en Milana Chernyavska (piano) met Mozart, Prokofjev en Brahms; maandag Storioni Trio Amsterdam met Mozart, Grieg, Sjostakovitsj, Turina en Debussy; dinsdag Daniel Hope (viool) en Menahem Pressler (piano) met Beethovensonates; woensdag (11 mei) Daedalus Kwartet met Haydn, Carter en Beethoven.

n Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag Sweelinck Barok Orkest o. l. v. Jed Wentz. Orkest van het Conservatorium van Amsterdam met o. a. delen uit 'Pan and Syrinx' van John Galliard.

n Amsterdam, Uilenburger Synagoge: maandag Eleonore Pameijer (fluit), Ernest Rombout (hobo), Ivar Berix (klarinet), Fokke van Heel (hoorn), Alban Wesley (fagot) en Marianne Boer (piano) met Smit, Poulenc, Hamburg, Meyering, De Kruijff, Bus en Britten.

n Amsterdam, Bethaniënklooster: 11 en 12 mei The Kassiopeia Quintet met madrigalen van Geusaldo.

n Delft, Oude Kerk: zaterdag om 16.30 uur orgelconcert door Geraldine van G e l d e r.

n Delft, Waalse kerk; woensdag 11 mei New Dutch Academy Chamber Soloists met Bach, Telemann en G r a u p n e r.

n Den Bosch, Toonzaal: dinsdag Playlab -music in progress o. l. v. Bart van Dongen m. m. v. Evelien van den Broek (zang), André Arends (saxofoon), Ivo Bol (sampling) en Tjitske Jansen (gedichten).

n Eindhoven, Muziekcentrum: zaterdag Menahem Pressler (piano) en Daniel Hope (viool) met Beethoven-sonates; maandag om 14 uur masterclass klarinet door Emma Johnson; woensdag (11 mei) Storioni Trio Amsterdam m. m. v. Emma Johnson (klarinet) met Mozart, Grieg, Turina en Messiaen.

n Eindhoven, De Witte Dame (Axes): zondag om 20u15 Ziggurat o. l. v. Theo Loevendie met muziek van Okrahhiti.

n Groningen, De Oosterpoort: dinsdag Storioni Trio Amsterdam m. m. v. Emma Johnson (klarinet) met Mozart, Grieg, Turina en Messiaen.

n Haarlem, Sint Bavo Kathedraal: zaterdag om 15 uur Ton van Eck (orgel) en slagwerkensemble Un Misterio o. l. v. Louis de Blieck met Bach, Händel, Mendelssohn en Joplin.

n Hilversum, Oud Katholieke Kerk St. Vitus (Melkpad 14): zaterdag C Sharp Minor met o. a. Rachmaninov.

n Rotterdam, De Doelen: zaterdag Nederlands Radio Symfonie Orkest o. l. v. Eri Klas m. m. v. Cecilia Zilliacus (viool) met Mendelssohn, Bruch en Beethoven; zondag om 11 uur Folke Nauta (piano) met Nielsen, Grieg en Beethoven.

n Rotterdam, Laurenskerk: vanavond om 19 uur Dresdner Kreuzchor o. l. v. Roderich Kreile.

n Ti l b u r g , rolwagenloods NedTrain (NS-plein 3): vanavond en donderdag Jenny Spanoghe (viool), Marieke Berendsen (viool), Yvonne van de Pol (altviool) en Sander van Berkel (cello) met Reich (Different Trains) en Tempelhof, een beeldend muziekproject van Tom America en Rob Moonen.

n Utrecht, Vredenburg: vanavond Toonkunstkoor Utrecht, Residentie Bachkoor, Kathedrale Koorschool Utrecht en het Promenade Orkest o. l. v. Jos Vermunt met Britten (War Requiem); vrijdag Nederlands Radio Symfonie Orkest o. l. v. Eri Klas m. m. v. Cecilia Zilliacus (viool) met Mendelssohn, Bruch en Beethoven; zaterdag Radio Kamerorkest o. l. v. Thierry Fischer m. m. v. Arno Bornkamp (sopraansaxofoon) met Villa-Lobos, Strietman (première), Francaix en Milhaud; zondag om 11 uur Les Boréades de Montréal met De Boismortier, Clérambault en Corrette; maandag Symfonisch Staatsorkest en Koor van Tatarstan o. l. v. Fuat Mansurov met Orff, Verdi, Bizet en Wa g n e r.

n Utrecht, Domkerk: zaterdag om 15.30 uur organist Jan Jansen met Franck.

n Veere, Grote Kerk: vanavond om 16.30 uur Klang Ensemble met Ellison (Kleen) en om 17.30 uur Sytse Buwalda (countertenor) en David van Ooyen (luit) met Sacred Songs; zaterdag om 15.30 uur Francis B. Quartet, Gerard Bouwhuis (piano) en Dies le Duc (saxofoon) met Eisenga (première), Ichianagi, Le Duc en Sjostakovitsj; zondag om 15.30 uur pianoduo Geoffrey Madge en Daan Vanderwalle met Beethoven.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden