Klassiek

Alkmaar, Provadja: vanavond ensemble Transcenturia met Tsoupaki, Berio, Perezzani, Scelsi, Dallapiccola, De Falla, Villa-Lobos en Boulez...

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond, vrijdagavond en zondag om 14.15 uur het Concertgebouworkest o.l.v. Michael Tilson Thomas m.m.v. Michelle DeYoung (mezzosopraan) met Wagner, Mahler en Strauss; zaterdag om 14.15 uur Radio Kamerorkest en Ensemble Modern Frankfurt o.l.v. Frans Brüggen met Mozart en Rihm ('Jagden und Formen', première); zaterdag pianist Wibi Soerjadi; zondag om 11 uur Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Claus Peter Flor met Debussy en Rimsky-Korsakov; zondag Nieuw Sinfonietta Amsterdam o.l.v. Peter Oundjian m.m.v. Jan Raas (orgel) met Dutilleux, Poulenc, Guus Janssen (Nieuw werk voor orgel en strijkers, première) en Bartók.

Amsterdam, Kleine Zaal: vrijdag Kocian Quartet met Mozart, Haas en Von Zemlinsky; zaterdag Edgar Meyer (contrabas) en Amy Dorfman (piano) met Eccles, Bach, Bloch, De Sarasate en Meyer; zondag om 14.15 uur Combattimento Consort Amsterdam o.l.v. Jan Willem de Vriend m.m.v. Lieuwe Visser (bas) en Egidius Kwartet met Corrette, Telemann, Rameau en Lully; zondag en maandag Vertavo Kwartet met Wolf, Bartók en Britten; dinsdag Mituko Shirai (mezzosopraan) en Harmut Höll (piano) met liederen van o.a. Strauss, Hindemith, Killmayer, Britten, Nummi, Debussy, Poulenc, Beydts, Respighi en Berio; woensdag Cecilia Zilliacus (viool) en Bengt-Åke Lundin met Von Koch, Beethoven, Ysaye en Bartók.

Amsterdam, KIT Tropentheater: vrijdag Slagwerkgroep Den Haag met Budón en premières van Waller, Baroni en Giraldo.

Amsterdam, Felix Meritis: maandag Zephyr Kwartet met De Man, Wagemans, Adès en Penderecki.

Amsterdam, Waalse Kerk: vanavond Calefax Rietkwintet en Orlando Consort met o.a. Perotin, Ockeghem, Josquin, Pärt, Koolmees, Ford en Bryars; zaterdag Utrechts Barok Consort o.l.v. Jos van Veldhoven met de komische opera Don Quichotte (concertante uitvoering).

Bergen, Ruïnekerk: vrijdag 'Ives Connection', een concert door het Maarten Altena Ensemble.

Den Haag, Philipszaal: vrijdag Residentie Orkest o.l.v. Kristjan Järvi m.m.v. Cho-Liang Lin (viool) met De Raaff, Dun en Adams.

Den Haag, Nieuwe Kerk: vanavond Christianne Stotijn (alt-mezzo) en Joseph Breinl (piano) met Schubert, Schumann, Brahms, Liszt, Wolf en Strauss.

Den Haag, Lutherse kerk: vrijdag orgelconcert door Aart Bergwerff.

Doetinchem, Amphion: zondag om 11.30 uur kamermuziekensemble HGO met Dvorák en Schubert.

Doorn, Maartenskerk: vrijdag Marie-Pierre Langlamet (harp) en Ramon Jaffé (cello) met o.a. Couperin, Fauré, Roussel en Schubert.

Eindhoven, Muziekcentrum: zaterdag Nieuw Sinfonietta Amsterdam o.l.v. Peter Oundjian met Dutilleux, Poulenc, Guus Janssen en Bartók; zondag om 12 uur Loeki Stardust Quartet (blokfluit) met Purcell, Lawes, Jenkins en Mico; dinsdag tenoren Marcel Reijans en Marcel Beekman m.m.v. Reinild Mees (piano) met Britten, Vaughan, Quilter, Walton en Finzi.

Enschede, Muziekcentrum: vrijdag finalisten van het Franz Liszt Concours.

Groningen, De Oosterpoort: vanavond finalisten van het Franz Liszt Concours; vrijdag Nieuw Sinfonietta Amsterdam o.l.v. Peter Oundjian met Dutilleux, Poulenc, Guus Janssen en Bartók; zondag om 11.30 uur Tania Kross (mezzosopraan) m.m.v. Pepijn van Doesburg (fluit), Maarten Jansen (cello) en Ernst Munneke (piano) met Brahms, Stravinsky, Montsalvatge, Ravel en Ansink (nieuw werk); dinsdag Artemis Quartett met Mozart/Bach, Kurtág, Bartók en Beethoven.

Haarlem, Doopsgezinde Kerk: vrijdag Rudolf Jansen (piano), Christa Pfeiler (mezzosopraan) en Maarten Koningsberger (bariton) met o.a. Bach, Schubert, Schumann, Brahms, Strauss, Beethoven, Haydn en Debussy.

Haarlem, Sint Bavo Kathedraal: zaterdag om 15 uur orgelconcert door Gemma Coebergh.

Leeuwarden, De Harmonie: woensdag Tania Kross (mezzosopraan) m.m.v. Pepijn van Doesburg (fluit), Maarten Jansen (cello) en Ernst Munneke (piano) met Brahms, Stravinsky, Montsalvatge, Ravel en Ansink (nieuw werk).

Leiden, Hartebrugkerk (Haarlemmerstraat 106): vrijdag organist Michiel Ras met Sjtsjedrin en Sjostakovitsj.

Leiden, Marekerk: zaterdag Vocaal Ensemble C Scharp Minor o.l.v. Elger Niels met Sjtsjedrin.

Maastricht, Conservatorium: Amerikafestival 19 april t/m 5 mei met o.a. vrijdag Conservatorium Kamerorkest o.l.v. Jan Stulen en zaterdag werken van Harry Partch door o.a. Partch- specialisten John Schneider en Bob Gilmore, Elisabeth Smalt (altviool) en Johan Lippens (bariton).

Maastricht, Theater a/h Vrijthof: vrijdag Limburgs Symphonie Orkest o.l.v. Ed Spanjaard met Debussy ('Pelléas et Mélisande').

Middelburg, Concertzaal: zondag om 15 uur pianorecital door Marietta Petkova.

Nijmegen, Galerie Marzee: zondag om 16 uur Rosa Ensemble.

Rotterdam, De Doelen: vanavond en vrijdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Osmo Vänskä m.m.v. Elisabeth Batiashvili (viool) met Smetana, Brahms en Dvorák; zaterdag om 14.15 uur orgelconcert door Klaas Jan Mulder; zaterdag Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Claus Peter Flor m.m.v. Pascal Rogé (piano) met Debussy, Poulenc en Rimski-Korsakov; Rotterdam Young Philharmonic o.l.v. Ernst van Tiel m.m.v. Juan José Mosalini (bandonéon) met Piazzolla, Stravinsky, Mosalini en Villa-Lobos; zondag Doelenensemble en Ensemble van het Rotterdams Conservatorium m.m.v. Maarten van Veen (piano) met Janacek, Varèse, Messiaen en Satie; dinsdag Tania Kross (mezzosopraan ), m.m.v. Pepijn van Doesburg (fluit), Maarten Jansen (cello) en Ernst Munneke (piano) met Brahms, Stravinsky, Montsalvatge, Ravel en Ansink (nieuw werk); woensdag Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Yaron Traub m.m.v. Emanuel Ax (piano) met Debussy.

Rotterdam, Paradijskerk: zaterdag Calefax Rietkwintet en Orlando Consort met o.a. Perotin, Ockeghem, Josquin, Pärt, Koolmees, Ford en Bryars.

Utrecht, Vredenburg: vrijdag La Trulla de Bozes met Guerrero; zondag om 14.15 uur Radio Symfonie Orkest o.l.v. Miguel Angel Gomez-Martinez m.m.v. solisten met De Falla en Ravel; Artemis Kwartet met strijkkwartetten van Mozart, Rihm en Beethoven; dinsdag Movimento met Bach, Stölzel en Couperin.

Veere, Grote Kerk: zondag om 16.30 uur René Berman Ensemble met Goebajdoelina.

Venlo, De Maaspoort: zondag om 12 uur Sharon Kwartet met Mozart.

Utrecht, Geertekerk: vrijdag Utrechts Barok Consort o.l.v. Jos van Veldhoven met de komische opera Don Quichotte (concertante uitvoering).

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden