Klassiek

Alkmaar, De Vest: vanavond Holland Symfonia o.l.v. Roy Goodman m.m.v. Ronald Brautigam (piano) met Berlioz, Wagner en Beethoven...

Amsterdam, Grote Zaal: vanavond Concertgebouworkest o.l.v James Conlon m.m.v. Vadim Repin (viool) met Sibelius en Sjostakovitsj en vrijdag m.m.v. Garrick Ohlsson (piano) met Schulhoff, Ullmann en Sjostakovitsj; zaterdag om 14.15 uur Radio Filharmonisch Orkest Holland o.l.v. Edo de Waart m.m.v. Richard Goode (piano) met Beethoven, Mozart en Strauss; zaterdag Amsterdam Sinfonietta o.l.v. Candida Thompson m.m.v. Janine Jansen (viool) en Emanuel Abbühl (hobo) met Händel, Hartmann, Bach en Walton; zondag om 11 uur L'Harmonie Universelle o.l.v. Florian Deuter (viool) met Telemann; zondag Malin Hartelius (sopraan), Thomas Quasthoff (bariton) en Justus Zeyen (piano) met Wolf; woensdag Musica Viva o.l.v. Alexander Rudin (viool) m.m.v. Alexander Melnikov (piano) met Wielgorski, Schnittke, Arenski en Tsjaikovski.

Amsterdam, Kleine Zaal: vanavond en zaterdag Danel Kwartet met Mendelssohn, Dusapin en Bartók; vrijdag St. Lawrence String Quartet met Hadyn, Ravel en Beethoven; zaterdag om 14.15 uur Nederlands Studenten Kamerkoor met Barber, Poulenc, Escher, Hamburg, Micháns en Verhoeven; zondag om 14.15 uur Katarzyna Duda (viool) en Grzegorz Gorczyca (piano) met Paciorkiewicz, Sjostakovtisj/Tsyganov, Schnittke, Wieniawski, Ravel en De Sarasate; maandag en woensdag Trio Jean Paul met Beethoven, Schönberg en Mendelssohn; dinsdag Calefax Rietkwintet m.m.v. Huib Ramaer (presentatie) met Rameau, Debussy, Ravel en Ellington.

Amsterdam, Noorderkerk: zaterdag om 14 uur Timora Rosler (cello) en Klára Würtz (piano) met Beethoven, Mozart, Röntgen en Bartók.

Amsterdam, Felix Meritis: woensdag Orkest de Volharding o.l.v. Juissi Jaatinen met Ter Veldhuis, Beljon, Reich, Koolmees en Riley.

Amsterdam, Cristofori: zondag om 15 uur pianiste Vanessa Wagner met Beethoven, Rachmaninov, Debussy en Chopin.

Buren, St. Lambertuskerk: zaterdag om 19 uur Orkest en Koor van het Conservatorium van Amsterdam o.l.v. Hein Meens met Bachs Matthäus Passion.

Delden, Hervormde Kerk: zondag Amsterdam Sinfonietta - zie Amsterdam Grote Zaal.

Den Bosch, Theater a/d Parade: zondag om 14.15 uur Het Brabants Orkest o.l.v. Micha Hamel m.m.v. pianisten Lestari Scholtes en Gwylim Janssens met Bizet, Saint-Saëns en Milhaud.

Den Haag, Philipszaal: vrijdag Residentie Orkest o.l.v. Reinbert de Leeuw m.m.v. Martine van der Loo (fluit), Huug Steketee (trompet) en Murk Jiskoot (slagwerk) met De Bondt, Rihm, Kagel en Dean.

Eindhoven, Muziekcentrum: zaterdag Het Brabants Orkest - zie Den Bosch; zondag Zehetmair Kwartet met Schubert, Hartmann, Grieg en Schumann; zondag City of London Sinfonia o.l.v. Nicholas Ward m.m.v. Evelyn Glennie (percussie), Julian Lloyd Webber (cello) met Bach, Vivaldi, Jenkins, Haydn, Vivaldi en Mozart; woensdag pianorecital door Elisabeth Leonskaja.

Gouda, Schouwburg: zondag om 12 uur pianorecital door Marietta Petkova.

Groningen, De Oosterpoort: vanavond Nederlands Kamerkoor o.l.v. Paul van Nevel met De Kerle en Luython; vrijdag Menahem Pressler (piano) en Daniel Hope (viool) met Beethoven-sonates.

Haarlem, Mariakerk: woensdag Holland Symfonia - zie Alkmaar, De Vest.

Leiden, Stadsgehoorzaal: vrijdag Amsterdam Sinfonietta - zie Amsterdam, Grote Zaal; dinsdag Holland Symfonia, zie Alkmaar, De Vest.

Leiden, Marekerk: vrijdag Nederlands Studenten Kamerkoor - zie Amsterdam, Kleine Zaal.

Rotterdam, De Doelen: vanavond, vrijdagavond en zondag om 14.15 uur Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Valeri Gergjev m.m.v. Leonidas Kavakos (viool) met Wagner, Sibelius en Stravinsky; vrijdag Calefax Rietkwintet met Zappa, Ives, Stravinsky, Nancarrow, Signer en Ten Holt; zaterdag Het Gelders Orkest o.l.v. Nikolai Alexeev m.m.v. Igor Roma (piano) met Moesorgski, Rachmaninov en Dvorák; zondag om 19 uur finale Prinses Christina Concours; dinsdag Amsterdam Symphony Orchestra o.l.v. Peter Sánta m.m.v. Marta Abraham (viool) met Smetana, Brahms en Dvorák.

Rotterdam, Lantaren/Venster: woensdag Nieuw Ensemble o.l.v. Ed Spanjaard met Petraskevics, Tulev, Tulve, Kronlaks en Vilums.

Tilburg, Concertzaal: woensdag Nederlands Blazers Ensemble m.m.v. Bart Schneemann (verteller) met Schumann-bewerkingen van Ketting; vrijdag Het Brabants Orkest - zie Den Bosch.

Utrecht, Vredenburg: vanavond Het Gelders Orkest o.l.v. Nikolaj Alexeev m.m.v. Igor Roma (piano) met o.a. Rachmaninov en Dvorák; maandag Calefax Rietkwintet m.m.v. Huib Ramaer (presentatie) met Rameau, Debussy, Ravel en Ellington; dinsdag Nieuw Ensemble o.l.v. Ed Spanjaard met Petraskevics, Tulev, Kronlaks en Vilums; dinsdag Jerusalem Kwartet met Haydn, Beethoven en Mendelssohn.

Utrecht, Pieterskerk: vrijdag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Paul van Nevel met De Kerle en Luython.

Utrecht, Gertrudiskapel (Willemplantsoen 1c): dinsdag Van Swieten Society met een Haydn-programma.

Veere, Grote Kerk: zondag om 14.30 uur Projektorkest Utrecht en Nederlands Concertkoor o.l.v. Rob Vermeulen m.m.v. Henk Smit (bas) met Sjostakovitsj en Martinu.

Zaandam, Zaantheater: zondag om 14.15 uur Holland Symfonia o.l.v. Roy Goodman m.m.v. Ronald Brautigam (piano) met o.a. Wagner en Beethoven.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden