KLASSIEK

Tournee..

Het Nederlands Studenten Kamerkoor o.l.v. Hans Leenders met Kerstens, Poulenc, Michàns, Ford en Manneke, vrijdag in Rotterdam (Paradijskerk) en zaterdag in Amsterdam (Dominicuskerk).

Het Vermeer Kwartet met Beethoven en Tower, maandag in Amsterdam (Kleine Zaal) en dinsdag in Rotterdam (De Doelen).

Amsterdam

Nederlands Philharmonisch Orkest en Koor van de Bayerische Rundfunk o.l.v. Harmut Haenchen m.m.v. diverse solisten met Webern, Zemlinsky en Mahler ('Das klagende Lied'), vrijdag-, zaterdag- en maandagavond en zondag om 14.15 uur in de Grote Zaal.

Het Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Hans Vonk met Schat ('Arch music for St. Louis', première), Ravel (Pianoconcert door Michel Dalberto) en Sibelius, zaterdag om 15 uur in de Grote Zaal.

Theodora Geraets (viool) en Sarah O'Brien (harp) met Fauré, Donizetti, Saint-Saëns en Kox, zaterdag in de Kleine Zaal.

Het Daniel Kwartet en George Pieterson (klarinet) met Arraga en Brahms, zondag om 11 uur in de Keine Zaal.

Pianist Leif Ove Andsnes met Schubert, Kurtág en Schumann, zondag in de Grote Zaal.

The Amsterdam Baroque Orchestra & Choir en solisten o.l.v. Ton Koopman met Bach-cantates, dinsdag in de Grote Zaal.

Udo Reinemann (bariton) en Willem Brons (piano) met Beethoven, Schubert en Wolf, dinsdag in de Kleine Zaal.

Orchestre d'Auvergne o.l.v. Arie van Beek met Bach (Hoboconcert door Pauline Oostenrijk) en Tsjaikovski, woensdag in de Grote Zaal.

Het Leonardo Trio met Martinù, Beethoven en Tsjaikovski, woensdag in de Kleine Zaal.

Slagwerkgroep Den Haag speelt Japanse Gobang, dinsdag in Paradiso.

Apeldoorn

De International Young Composers' Meeting nog t/m vrijdag in Podium Gigant: vanavond het Maarten Altena Ensemble met 'Satie Connection' en vrijdag het Ensemble de Ereprijs met de 3-minuten composities van de deelnemers aan de meeting.

Breda

Lydia Forbes (viool), Heleen Hulst (viool), Elisabeth Smalt (altviool), Johan Addison (cello) en Frank Peters (piano) met werk van Saar, Wagenaar, Foch en Dvorák, vrijdag in De Nieuwe Veste.

Den Haag

Het Schönberg Ensemble met een Kagel-programma, vanavond in de Nieuwe Kerk.

Pianist Stefan Vladar met Haydn, Beethoven, Skrjabin en Prokofjev, zondag om 14.15 uur in de Philipszaal.

Christoph Prégardien (tenor) en Michael Gees (piano) met Schuberts 'Winterreise', woensdag in de Philipszaal.

Theo Peeters (althobo), Tom Sieuwerts (basklarinet) en Erik Reinders (fagot) met Ibert, Escher, Tomasi, Hexter en Schulhoff, woensdag in de Nieuwe Kerk.

Groningen

Andrew Manze (viool) en Richard Egarr (klavecimbel, orgel) met Biber en Bach, zaterdag in de Lutherse kerk.

I Fiaminghi o.l.v. R. Werthen m.m.v. France Springuel (cello) en Sylvie de Pauw (sopraan) met Pärt, Tavener en Górecki, vrijdag in de Oosterpoort.

Haarlem

Ronald Karten (fagot) en het Nederlands Blazers Ensemble met Beethoven, Goebajdoelina, Weissenborn, Donizetti, Bert en Mozart, woensdag in het Concertgebouw.

Nijmegen

Violisten Esther Apituley en Peter Brunt, woensdag in O42.

Rotterdam

Aria's door Kiri te Kanawa, begeleid door het Radio Symfonie Orkest o.l.v. Robin Stapleton, vanavond in De Doelen.

Musica Classica met Ries, Schubert, Lachner en Mendelssohn, vanavond in De Doelen.

Het Gelders Orkest o.l.v. Jaap van Zweden m.m.v. Godfried Hoogeveen (cello) met Brahms, Tjsaikovski en Dvorák, zaterdag in De Doelen.

Theodora Geraets (viool) en Sarah O'Brien (harp) met Rossini, Fauré, Saint-Saëns, zondag om 11 uur in De Doelen.

Het Doelenkwartet met Boesmans, Dutilleux en Janacek, zondag in De Doelen.

Jerusalem Koor, het Nederlands Promenade Orkest en solisten met The Jerusalem Passion, een modern-klassiek oratorium van Marray Wylie, dinsdag in De Doelen.

Robert Holl (bas) en Rudolf Jansen (piano) met Schuberts 'Die schöne Müllerin', woensdag in De Doelen.

Utrecht

Koninklijke Harmonie van Thorn o.l.v. Jan Cober m.m.v. Marijn Simons (viool) met o.a. Strauss, Simons ('Cuddly Animals'), Ives en Bach, vrijdag in Vredenburg.

Het Radio Kamerorkest o.l.v. Bruno Weil m.m.v. Michala Petri (blokfluit) en Jed Wentz (traverso) met Mozart, Vivaldi, Telemann en Schubert, zaterdag in Vredenburg.

Nederlands Philharmonisch Orkest, Koor van de Beierse Omroep en Koor Nederlandse Opera o.l.v. Hartmut Haenchen met Webern ('Im Sommerwind'), Zemlinsky (Psalm XIII voor koor en orkest) en Mahler ('Das klagende Lied'), dinsdag in Vredenburg.

Het Rembrandt Trio met een Chausson-programma, dinsdag in Vredenburg.

Orchestre des Champs-Elysées o.l.v. Philippe Herreweghe m.m.v. Christophe Coin (cello) en Mathias von Brenndorff (fluit) met Debussy, Saint-Saëns en Franck, woensdag in Vredenburg.

Janine Jansen (viool), Jan Jansen (klavecimbel) en Orkest van de Domcantorij, zaterdag om 15.30 in de Domkerk.

Veenendaal

Pianiste Marietta Petkova geeft zaterdag in de Willibrord studio (Nieuweweg-Noord 255) een masterclass. Zondag concert door de deelnemers.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2019 de Persgroep Nederland B.V. - alle rechten voorbehouden