Klassiek

Amsterdam, Grote Zaal: vrijdag Het Brabants Orkest en Het Brabant Koor o.l.v. Ed Spanjaard met Beethoven ('Coriolan') en Hans Kox ('Anne Frank Cantate'); zondag om 11 uur Radio Kamerorkest o.l.v....

Amsterdam, Kleine Zaal: zondag Hille Perl (viola da gamba), Lee Santana (archiliuto), Rien Voskuilen (klavecimbel) en Matthias Müller (viola da gamba); dinsdag Maarten Koningsberger (bariton) en Rudolf Jansen (piano) met liederen van Schubert, Brahms, Duparc, Quilter en Coward.

Amsterdam, Beurs van Berlage: Nederlands Kamerkoor o.l.v. Stephen Layton met Milhaud en Messiaen.

Amsterdam, De IJsbreker: zondag om 16.30 uur Gerard Bouwhuis (piano) en Huib Emmer (live elektronica).

Amsterdam, Paradiso: dinsdag Schönberg Ensemble o.l.v. Reinbert de Leeuw met Isang Yun en Jan van de Putte.

Bunnik, Oude Dorpskerk: van 9 t/m 26 mei Rhijnauwen Kamermuziek Festival. Openingsconcert woensdag door Allegri String Quartet m.m.v. Rian de Waal (piano). Informatie tel. 035-5411456.

Maastricht, Theater a/h Vrijthof: woensdag Cello Octet Conjunto Ibérico m.m.v. Young-Hee Kim Peral (sopraan) met Villa-Lobos en Nobre.

Rotterdam, Lantaren/Venster: woensdag Raaf Hekkema (saxofoon), Arnold Marinissen (slagwerk) en Ralph van Raat (piano) met Rudin, Messiaen, Numan, Van Onna, Kaipainen en Robb.

Den Bosch, Muziekcentrum: vanavond Ensemble '88 m.m.v. Vinko Globokar (trombone).

Den Haag, Conservatorium: maandag, dinsdag en woensdag De Nieuwe Opera Academie en Orkest van de afdeling Oude Muziek van het Koninklijk Conservatorium o.l.v. Kenneth Mongomery met een semi-geënsceneerde voorstelling van Mozarts 'Don Giovanni'.

Groningen, De Oosterpoort: zaterdag Nederlands Kamerkoor o.l.v. Stephen Layton met Milhaud en Messiaen.

Haarlem, Sint Bavo Kathedraal: zaterdag om 15 uur orgelconcert door Rob Nederlof.

Middelburg, Kloveniersdoelen: vrijdag Orlando Trio met composities van Kurtág bij 'Travelling Memory', een multidisciplinair project van Ans Hey met gedichten door actrice Elsie de Brauw. Zondag en woensdag concerten in de Wandelkerk; zondag om 15 uur Tomoko Mukaiyama (piano) en Tamumi Kubota (viool) met Feldman; woensdagavond Tatiana Koleva (marimba) met L. Andriessen.

Rotterdam, De Doelen: vrijdag Maria Farandouri met de 'Mauthausen-cyclus' van Theodorakis, begeleid door leden van het Rotterdams Philharmonisch Orkest; vrijdagavond en zondag om 14.15 uur Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Philippe Herreweghe met Lekeu, Lalo (Celloconcert door Pieter Wispelwey) en Brahms; zaterdag Radio Kamerorkest o.l.v. Ton Koopman (orgel) met Händel, Bach (Orgelconcert) en Haydn; woensdag Residentie Orkest o.l.v. Evgeni Svetlanov met Mozart (Vioolconcert door Janine Jansen) en Bruckner.

Tilburg, Concertzaal: dinsdag Combattimento Consort Amsterdam met Telemann, Bach, Ditters von Dittersburg en Haydn.

Utrecht, Muziekcentrum Vredenburg: vrijdagavond en zondag om 11 en 14.15 uur het Orkest van de Achttiende Eeuw o.l.v. Frans Brüggen m.m.v. Paul Komen op fortepiano met een Beethoven-programma; dinsdag het Rubin Kwartet met strijkkwartetten van Ligeti, Bartók en Beethoven; woensdag het Borodin Kwartet met strijkkwartetten van Sjostakovitsj.

Meer over

Wilt u belangrijke informatie delen met de Volkskrant?

Tip hier onze journalisten


Op alle verhalen van de Volkskrant rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright @volkskrant.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden